Jedenáct milionů dolarů dostane startup, který zprostředkovává dlouhodobé pronájmy. Do financování Nestpicku se kromě Enernu zapojili i investoři z Rocket Internet a Mangrove Capital.
Startup loni zprostředkoval pronájmy za víc než šestnáct milionů eur a v databázi má jednadvacet tisíc bytů a domů v 35 městech v devíti zemích.
„Nejen v Česku je sjednávání pronájmů velmi bolestivý a netransparentní proces, a to jak pro nájemníka, tak majitele nemovitosti. Nestpick chce tento proces zcela přenést do onlinu, a tím ušetřit nervy, čas i peníze oběma stranám realitní transakce,“ komentuje investici Pavel Mucha z Enernu.
V Berlíně má Nestpick každopádně už nyní konkurenci, funguje zde třeba databáze Rentola.
Pro Enern jde o první investici v Berlíně, kde momentálně otevírá kancelář. Nová země má přinést nové investiční příležitosti pro fond ETIII. Ten by měl mít k dispozici kolem padesáti milionů eur. Navíc od léta v barvách fondu funguje i pátý partner – Tomáš Čupr.
Nestpick, jakožto platforma pro realitní byznys, není první službou, která zkouší přenést volbu ubytování na web. V případě krátkodobých pobytů už v tuzemsku působí Airbnb a během letošního léta se tu rozkoukával i Flatbook, který zase pomáhá majitelům bytů.
Realitní on-line byznys v podobě Bezrealitky.cz pomohl do velkého internetového světa třeba i Jakubovi Havrlantovi a v Brně se snaží vybudovat nový velký realitní portál Ulovdomov.cz. Za ním stojí kromě zakladatelů Chlapské zásilky i Jiří Hlavenka.