Trojnásobné zvýšení nejvyššího rozváděného kmitočtu (z 300 MHz na 900 MHz) způsobí na 100 metrech běžných typů koaxiálních kabelů přídavné ztráty od 10 do 30 dB. To si podle NKS vyžádá zkrácení napájených úseků vedení a zařazení průběžných UHF zesilovačů. Například svislý rozvod s osmi zásuvkami se rozdělí na dva úseky po čtyřech zásuvkách. Všechny původní účastnické zásuvky instalované do roku 1980 se musí vyměnit.
Snížení nároků na přenos kanálů z konce V. televizního pásma lze podle autorů řešit konverzí do IV. pásma. Studie ale varuje před zpožďováním signálu u delších úseků vedení: Zejména průchodem aktivními prvky může dojít ke zpoždění signálu překračujícímu ochranný interval a přímý signál pronikající do účastnické šňůry příjem znehodnotí. Užitečná část symbolu OFDM při modu 8k trvá asi 1 ms, ochranný interval jen 50 až 100 mikrosekund.
Úprava STA pro příjem zemské digitální televize přímým rozvodem kanálů IV. a V. televizního pásma (UHF). Zdroj: NKS
Před volbou této varianty musí účastníci STA provést orientační výpočet energetické bilance. Pokud budou jednotlivé multiplexy v STA šířeny na stejných kmitočtech, na kterých jsou vysílány, měly by podle NKS veškeré produkty fungovat stejně jako při příjmu na individuální anténu a dá se očekávat, že nedojde k žádným komplikacím.