Hlavní navigace

AI přináší příslib efektivnější ochrany, ale i sofistikovanější útoky. Co s tím?

 Autor: Internet Info
Nad tím se v návaznosti na novu legislativu o kybernetické bezpečnosti zamyslí řečníci konference Cyber Security a ukáží, jak co nejefektivněji nastavit bezpečností kritéria ve vašich systémech.
16. 9. 2024

Sdílet

Rychlý rozvoj umělé inteligence ovlivňuje kybernetickou bezpečnost ze dvou směrů – přináší možnosti efektivnější ochrany, ale také umožňuje sofistikovanější útoky, zvyšuje riziko úniku dat a bohužel i nových podvodů a vydírání. Do toho klepe na dveře účinnost NIS2 a její změny regulace kyberbezpečnosti, která dopadne na podstatně širší spektrum organizací a jejich dodavatelské řetězce.

Konference Cyber Security 2024 vám už 17. října v Praze poradí, jak na to. Přišel čas odklonit se od tradičního zabezpečení perimetru, začít adekvátně řídit kyberbezpečnostní rizika a ověřovat každého uživatele a zařízení, které se pokusí získat přístup k vašim sítím, aplikacím a datům. Do konce září ještě můžete využít zvýhodněné vstupné.

Vybíráme z programu:

Aktuální stav nového zákona o kybernetické bezpečnosti

Právní regulace kybernetické bezpečnosti zažívá nebývalé změny – v souvislosti se směrnicí NIS2 připravuje Česká republika nový zákon o kybernetické bezpečnosti (ZoKB). V jaké fázi legislativního procesu se zákon nachází a co to pro budoucí adresáty znamená, se dozvíte v přednášce Martina Švédy z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Jak ZoKB změní vaše smlouvy s dodavateli?

V návaznosti na nový zákon o kyberbezpečnosti je nezbytné efektivně revidovat smlouvy s dodavateli. Můžete se totiž nakrásně snažit dodržovat všechna opatření, ale nevhodný, nepřipravený nebo neřízený dodavatel vám může způsobit problém. Minimálně ve vyšším režimu povinností je nutné dodavatele skutečně zásadně zapojit i do havarijních plánů a řešení incidentů. V příspěvku advokáta Ondřeje Hanáka z eLegal.cz se dozvíte, na co si, hlavně ve smlouvách, dávat pozor a do čeho všeho zapojit jaké dodavatele.

XDR je tu pro všechny

Bezpečnostní platformy narážejí na problematiku nejednotných nástrojů pro správu zabezpečení. I bez ohledu na NIS2 ale musí organizace řešit ochranu svých dat. Pomocí jednotné a robustní XDR platformy zvládne zabezpečit svou síť i menší organizace. A to bez zbytečných nákladů na lidské zdroje nebo outsourcing SIEM systémů. Téma pro Pavla Škorpila ze společností IS4 Security a Bitdefender ČR & SK.

Logování, alertování a reakce

Poznejte nové řešení, které v jedné platformě poskytuje nástroje Log Management, SIEM a služby SOAR, Threat Intelligence. Řešení, které si může dovolit jakýkoli zákazník, a přitom ho zvládne ovládat i obchodník, předvede na živé ukázce Jakub Karvánek z FreeDivision.

Bezpečnostní kritéria eGovernment Cloudu

Jaké jsou povinnosti a příležitosti pro správce informačních systémů veřejné správy při využití cloud computingu, k čemu slouží katalog cloud computingu a jaká bezpečnostní kritéria musí splnit poskytovatelé, pokud chtějí nabízet své služby? To ve společné přednášce vysvětlí Helena Ulrychová z Digitální a informační agentury a Petr Kopřiva z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

A to ještě není zdaleka všechno. Svoje přednášky si pro vás už chystají také zástupci našich partnerů ze společností Datera, Sectona, Websec a další. Program konference si můžete prohlídnout na stránkách akce, kde se můžete i zaregistrovat.

Stříbrnými partnery akce jsou FreeDivision, IS4 security, Websec, dalším partnerem je DATERA. Vystavovatelem je společnost Genius a produktovým partnerem je EasyEvent. Organizátory jsou CFOworld, CIO Business World, Computerworld, ChannelWorld a SecurityWorld.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).