Teamviewer funguje přes externí server, který provozuje firma. k zařízení které je za routerem a nevíme jeho adresu se prakticky nedá dostat,ale když se zařízení za routerem prozradí přihlášením na server tak už adresu máme a potom by už komunikace mohla fungovat na přímo. (resp by fungovala) kdo ví zda to pořád nejede přes jejich servery, tomu by ale museli mít kabel jak medvědí tlama aby ten provoz zvládli, takže po výměne adres pravděpodobně přímé spojení.
Bohužel, přesně tak. Největší kouzlo je zároveň největší problém – nedokážu si představit, že bych nechal třeba jen při dvoudenní cestě doma zapnutý desktop (min. bez uspání). Teď nemluvím jen o spotřebě, ale i o dalších průvodních jevech puštěného výkonného počítače. Dobrá myšlenka, ale zůstávám u SugarSync (kde mám jistotu synchronizace nejen mezi PC, ale třeba i s telefonem a tabletem na Androidu).
Pokud je to implementované správně (což je, pravda, velké "pokud"), tak by to mohlo být zajímavé i pro velmi pokročilé uživatele - třeba pro ty, co jsou nuceni se připojovat z nedůvěryhodných počítačů (dovedu si představit implementaci, ve které šifrovací klíč nikdy neopustí tu klíčenku a tudíž nehrozí jeho ukradení malwarem - to zrovna není případ vašeho SSH řešení, mimochodem).
Pokud operujete vyrazy SSH a SCP tak asi nebudete cilova skupina produktu :-), rekneme ale ze zbytek sveta nejake nastavovani SSH, mapovani portu pokud jsem za FW asi resit nebude a vyplazne 100dolaru za "ready produkt". Cena je nastavena pro zapadni svet velmi zajimave. Je na to patent tj. nebudou hned tak klomy (hardwarove). Pokud se to bude prodavat v supermarketech v americe tak to muze mit obchodni uspech.
Však běžný uživatel ten FTP server nepotřebuje - mu stačí řešení typu DropBox nebo jak psal někdo níže SugarSync.
FTP server potřebujete, až když chcete přenášet nějaké obrovské terabajty dat a běžně dostupných až 250 GB např. u SugarSync už Vám nestačí. Jenže to už se asi nejedná o "běžné" masové uživatele (alespoň ne v dnešní době).
A rozjet např. SugarSync dokáže každý, kdo si dokázal zaregistrovat e-mail na seznamu nebo profil na Facebooku :-D
Navíc pokud mezi dva bazmeky nevstupuje server, tak uživatel právě musí mít:
1) obě zařízení zapnutá
2) alespoň na jednom veřejnou IP (nebo nastavený NAT)
A zkuste se zeptat na ulici lidí jestli mají veřejnou IP adresu s dostupným portem 4563-4569 (nebo jiných, na kterých to funguje) :-D.
Kdežto u SugarSync nic neřeší - jenom stáhnout, odkliknou OK u instalace a jedou...
--
Navíc pro investora je iTwin nezajímavý - jednou se prodá za 100 USD a konec... Ale SugarSync, DropBox atd. se platí měsíčně nebo ročně a je to neustálý penězovod!!
Naopak pro uživatele je to velice levné... Nemusí zaplatit 100 USD, ale jen 50 USD a za to má na rok funkční SugarSync s 30 GB dat k synchronizaci (nebo platí 5 USD měsíčně).
Jelikož se věnuji podnikání a prodeji už dlouho, tak vím, že lidi Vám bez problémů budou dávat 200,- Kč pětkrát do měsíce, ale když jim nabídnete jednorázové řešení za 600,- Kč měsíčně, je to už "předražené" a pokud byste si snad dovolili nabídnout tu samou službu za 5000,- Kč ročně - no to už jste úplný zloděj!
Proto nejlepší marketingové řešení je takové, které se skládá z obrovského množství nepatrných částek :-)
Lidi raději zaplatí 200,- Kč pětkrát měsíčně, protože jsou to "jenom dvě stovky" a i když jim spočítáte, že 5000 ročně znamená úsporu 60%, tak Vám na to řeknou "Já to vím, ale 5000 je HODNĚ PENĚZ. Raději si nechám platbu po 200,- Kč týdně, protože to je MÁLO PENĚZ!"
Vždyť podle prezentace to dokáže leda sdílet data mezi POUZE DVĚMA PC! A ještě s sebou musíte tahat nějaké zařízení...
Daleko lepší mi přijde Dropbox! Nemusíte s sebou vůbec nic tahat. Data se automaticky dokáží synchronizovat s PC, notebookem, mobilem i serverem. Pokud se chcete podívat na něco můžete odkudkoli ze světa i přes webové rozhraní - nemusíte nic instalovat. A data můžete velice jednoduše sdílet s ostatními a určovat pravidla co kde mohou a nemohou. Navíc všechno je šifrované přes SSL a uložená data jsou zašifrovaná AES-256.
No a pokud si někdo potřebuje posílat velké množství dat, viděl bych jako nejjednodušší řešení na domácím PC spustit normální FTP server a odkudkoli se připojíte můžete z něj stahovat nebo na něj ukládat.
Nějak nevidím ten užitek, který mi iTwin přinese. Propojit se mohou jen dva uživatelé (a ještě k tomu jen PC, ne třeba mobil) a neustále s sebou musím tahat nějaký HW.
Kdybych měl s sebou tahat HW ke každé on-line službě, kterou využívám, musel bych asi neustále chodit s krosnou :-DD
iTwin je navíc z hlediska investorů nerentabilní. Protože když přijde konkurence se SW řešením, tak cenu může nabídnout velice nízko (v případě třeba DropBoxu je to 0,- za základní variantu). Ovšem díky nutnosti HW u iTwinu se musí zaplatit výroba, přeprava a distribuce samotného HW a nikdy tak nemůže jít tam, kde může pouze softwarová konkurence...
Klasicky omyl lidi urvanych od realneho sveta - kazdy (snad krom zacatecniku na windows) musi prece mit SSH klice a ve volnych chvilich si na Linuxu hrat se SCP :-D
Sorry, ale kalhoty jsou pro zacatecniky, kteri si neumi chytit medveda a spichnout si z jeho kuze slusivy oblecek. A to ZA-DAR-MO!! :-)))