Stroj vyletí vysoko, aby viděl na vzdálenou základnovou stanici, a pak může fungovat jako retranslační stanice a poskytnout lidem nebo záchranným složkám možnost komunikace, i ve chvíli, kdy komunikace s klasickou základnovou stanicí není možná.
Jak dlouho se takový stroj udrží ve vzduchu aby přitom ještě dokázal pokrývat signálem nějaké území? Nebude to spíš skupina dronů, z nichž jeden bude 30 minut vysílat a další 2 si budou na zemi dobíjet baterie?
S hologramem by to mělo vypadat tak, že budete sedět u stolu a na druhou židli vám zařízení promítne 3D hologram toho, s kým mluvíte, a u něj zas promítne vás.
A k čemu to? Abych si mohl prohlížet tělo někoho jiného? K tomu mne napadá jediné smysluplné využití :-)
Je ale nesporné, že D2D komunikace výrazně snižuje spotřebu energie, protože když dvě zařízení komunikují spolu na malou vzdálenost, stačí jim nižší vysílací úroveň,
Mám tomu rozumět tak, že někde v lese může můj mobilní telefon posloužit vzdálenějším mobilním telefonům jako retranslační stanice? V takovém případě se sníží spotřeba energie vzdálenějším mobilním telefonům, zatímco ten můj se rychle vybije, ne?
Ten "stroj" může být i balón naplněný héliem a přivázaný na špagátu k zemi. Ten by tam věřím pár dnů vydržel :-).
S druhým odstavcem souhlasím. Na poradách nepouštíme ani kamery, spíše sdílíme obraz z PC. Xichtit se na sebe nepotřebujeme... To využití v průmyslu s červenou lucernou mne také napadlo :-D.
Jinak bych od nových generací sítí očekával větší rozvoj v oblasti různých senzorů s minimální spotřebou. Všechny ty měřáky topení v panelácích, vodoměry, termostaty apod. běží na svých extra protokolech, kdy musí jednou do roka přijít před dům někdo s anténou a stáhnout naměřená data nebo se budují extra sítě (LoRa, Sigfox...). Napadá mne třeba taková banalita jako řízení přesného času na hodinách signálem mobilní sítě. Proč chytat nespolehlivé DCF odněkud z Frankfurtu, když mám přímý výhled na několik BTS v okolí.
Také je možnost aktivní využívání Vašeho zařízení nějakým způsobem odměnit.
To by z pohledu vlastníka D2D nodu dávalo smysl, ale nevím jak by se na to tvářil operátor. Doufejme tedy, že bude také možnost aktivní využívání mého zařízení zakázat, např. právě z důvodu zachování energie v baterii.
Chápu, že baterii bude vyčerpávat displej, používání GPS, zaostřování objektivu a zatížení CPU náročnými nebo špatně napsanými aplikacemi. Pokud navíc někdo bude hodinu přes můj telefon přenášet velký objem dat, musí se to na výdrži baterie projevit.
To ale vedia urobit aj teraz.
Vyuzivat jednu siet aj pre zariadenia aj s uplne inymi potrebami(tie low power senzory) nieje dobry napad. To je mixovanie hrusiek s jablkami(zariadeni s odslisnymi potrebami) a to skor prinesie porblemy.
Len nech si pride ten nekdo a stiahne si tie data. Najlesie nech ich rucne odpocita. Niesom zastancom aby vsetko okolo mna nieco vysielalo.
Kto chyta DCF z Frnakfurtu? Kto potrebuje riadenie presneho casu? Bezny ludia nie a co sa tyka firiem a priemyslu, tak tam je viacero moznosti ako na to.