zemsky raj to bude na pohled a cely svet se bude divit ceho jsme u nas schopni diky zabam ktere sedi na prameni a tak je vsichni obchazi a voli alternativy.
Tak nejak ;-) Neni nad to, kdyz stat pri udelovani licenci podlehne lobbystickemu tlaku a kriteria jsou uplne k nicemu.
Navic ziskat pristup do ruznych X-free siti, ktere pokryvaji vetsinu ceskych mest, jaksi ad-hoc, jen kdyz nahodou v tom danem meste pobyvam nebude uplne jednoduche.
Rozšíření EDGE u T-mobile je slušné. Teď je otázka, kdy se T-mobile s IPW probudí a dostaví zpackanou 4G síť. Pak by totiž byla combi karta do notebooku dobré řešení. Teda ještě počkat, až T-mobile začne nabízet Combi karty ve formátu Express Card.
S těmi telefony od SE je to opravdu špatné, ale naštěstí jsou tu schopnější značky.
--
"Rychlejší data by mohlo obstarávat EDGE, ale jeho rozšíření je kulantě řečeno neslavné a navíc některé 3G mobily třeba od Sony Ericssonu jej vůbec nepodporují, takže uživatel se tak musí spokojit s GPRS."
jeste by to chtelo, aby ta pitoma karta nebyla ruzova.. ta ruzova musi nutne byt pest na oko a momentalne je to jedina vec, co me zrazuje od jeji koupe...
obecna mobilni pouzitelnost wifi je naprosty nesmysl a ze je v cesku nespocet wifi siti? a co? realna situace je takova, ze pouzitelnych free wifi hotspotu je minimum, neexistuje ani placena alternativa.
pro mobilni Internet v cesku zatim jedine cdma.
Kolik lidí má telefon s wifi? Moc jich není a cena takových telefonů začíná na 12 000Kč A kde se připojíte? zadarmo skoro nikde. Možná někde v lepší kavárně nebo klubu.
Většinou na veřejných místech jsou stejně placené hotspoty a jejich cena za hodinu brouzdání je vyšší než v internetové kavárně.
Naštěstí pokrytí 3G v Praze (a Brně) je slušné. Cena 600Kč/měsíc je podle mě vysoká, ale kdo chce mít internet kdekoliv a kdykoliv v republice v kapse tak si zaplatí.
Asi nejlepe jsou na tom studenti, pac vetsina vysokych skol je zapojena do projektu Eduroam, kdy je mozne po budovach pouzivat WiFi zarizeni, dokonce je to koncipovano tak, ze pokud jste studenti jedne vysoke skoly, podporujici eduroam a prijdete na jinou vysokou skolu, tak i tam se bez problemu pripojite, pokud je taktez zapojena do projektu Eduroam.
mam htc tytn, taky s wifi a moznosti voip pomoci sip, ale kvalita je dost mizerna, zvlast pokud je na siti trochu jitter, tak je to nepouzitelne, navic druha strana si stezuje na echo. nevim, zda je to obecne problem windows mobile 6, ale kolega ma nokii e70 (symbian) a voip je tam v uplne jine kvalite.
Operacnim systemem by to byt nemelo, spis bych sel po tom SIP klientovi - idealni by bylo srovnat stejny program ve verzich pro obe platformy (pokud takovy existuje).
Jitter je opravdu problem (uz se tesim, az se na podzim prestehuju do baraku pripojeneho optikou :-))
Rozsireni slusne je, ale pro download to ma stejne nebo nizsi (!) prumerne rychlosti jako GPRS. Alespon na vsech mistech, kde jsem to musel pouzivat. Nejvyssi rychlost je sice asi petinasobna oproti GPRS, ale bohuzel prumerna je stejna nebo dokonce nizsi (a to na tomtez miste).
Nevim jestli je to technologii, nebo tmobile u EDGE zamerne omezuje kapacitu pripojeni.
A neni to jen moje zkusenost.
Takze pokud nechcete uploadovat spoustu dat, klidne muzete zustat u GPRS.
Na tom ipaqu 514 spociva pripojeni v:
na home screenu spustim bezdratoveho manazera, vyberu wifi(hned nahore) a kliknu
v lepsim pripade se pripoji spravne, v horsim musim vybrat spravnou sit
zapnu prohlizec dam nejakou stranku, presmeruje me to na prihlaseni ktere vyplnim(udaje stejne jako pro prihlaseni do inf systemu skoly)
tod vse
Za socialismu platilo: Když chceš něco kvalitního, musíš si to udělat sám. Platí to pořád, jediný rozdíl je v tom, že se snáz sežene materiál, ale zas to vyjde o něco dráž. Od vodoprdu a jemu podobných nic nečekejme, ti jsou od toho, aby vydělávali akcionářům na dividendy a ne aby poskytovali levné a kvalitní služby, to raději zkrachují.
V tomhle je obrovský rozdíl mezi Českou Republikou a Anglií. V CZ není problém v nouzi v každém větším městě najít nějakou wifinu, ať už hotspot, CZF, nebo "default" (ADSL wifi routery) a třeba si vyhledat další vlak, najít se na mapě nebo domluvit po ICQ náhradní místo setkání. V Anglii je to úplně jinak. Dvě hodiny puštěný Network Stumbler v menším anglickém městě odhalil pět (!) wifi sítí, všechny s WEP (BTHomeHub jsou z továrny zaWEPované - asi tam víc dbají na bezpečnost). Londýn nebyl o moc lepší.
Tak jsem rezignoval a použil GPRS roaming, aby mě pak naštvalo vyúčtování...
a málem bych zapomněl - ptal jsem se IT lidí v Anglii, a prý tam hotspoty nepotřebují, protože 3G pokrytí je tak dobré a služby tak levné, že je má každý - i doma na FWA, i v terénu.
To je fakt, alespoň ve VŠE je pokytí všude. Ale instolovat do takovýho ipaqu certifikát pro wifi zabezpeční je pro blondýnu studentku legrace. Naštěstí se vždy najdou hodní kluci z informatiky ;)