Názory k článku Výrobci elektroniky se chtějí zaměřit na vzdělávání v oblasti chytrých televizorů

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 3. 2013 13:12

    bez přezdívky

    ...protože čím novější televize, tím otřesnější a méně přehledné menu. A zejména pak u tzv. SMART televizí.

    Naladit a setřídit tam programy je někdy až nemožné. Setkal jsem se už i s televizemi, které neumožňovaly ruční ladění ani vlastní setřídění programů (tuším zejména Philips) a automatické ladění fungovalo tak, že někdy naladilo všechny programy a někdy ne.
    U ostatních je třeba úprava seznamu programů práce na desítky minut.
    A to mluvím jen o TV s DVB-T tunerem, takovéhle TV s DVB-S tunerem, to je teprve zážitek.

    Je úplně paradoxní, že pět let stará TV nebo set-top-box mají menu, ladění, nastavení a hlavně řazení programů mnohem jednodušší a intuitivnější než nové "smart" televize.

  • 7. 3. 2013 14:18

    palermo67

    Ano,přesně tohle jsem chtěl napsat taky.
    Ani jeden výrobce TV,neumí udělat "chytrou televizi",ale všichni vyrábí hloupé televize,a pak dělají pitomce z lidí.Taky nechápu,proč STB a Comba mají přehlednější a rozumnější menu,než TV.
    Jenom tak,co mě v rychlosti napadá:
    EPG s obrazem a zvukem v okénku,třídění stovek programů také s obrazem a zvukem v okénku,aby člověk věděl,co vůbec maže,nebo přesouvá,hromadné označení určených programů,a jejich přesun,nebo výmaz,a ne aby se programy pouze vyměnily,jako u Samsungu,AVL,ek­valizér,úplné odstranění nechtěných programů,u TV s více tunery,je nutné mít možnost jejích kombinované seřazení na jednotlivé předvolby,protože pokud je TV tzv.Combo,musí umět to,co umí externí Combo přijímač,analogový cinch zvukový výstup na externí repro,protože do placky jaksi kvalitní repro není možné dát,přehledný ovladač,nahrávání na vyměnitelný,nebo zabudovaný hard disc,ruční pojmenování programu,dostatečné analogové i digitální vstupy a výstupy(jeden scart nestačí),a samozřejmě funkční a jednoduché internetové aplikace-nejlépe v češtině. A mohlo by se pokračovat.......
    PS:
    Pokud si mě některý z výrobců chce najmout jako poradce,určitě se domluvíme... :-)

  • 7. 3. 2013 15:56

    ivovi (neregistrovaný)

    To je vsechno pravda, ale dovedete si predstavit reklamu na televizi treba "s uzivatelsky pratelskym ovladanim"? :-)
    Prohlaseni vyrobcu by chtelo jen torchu prelozit:
    Vzdelavani znamena sirit PR. 3D uz netahne, je potreba SMART. V prechodnem obdobi se hodi hodi hesla typu "How smart is your 3D?". :-)

  • 7. 3. 2013 19:19

    Pamětník

    Možná existují fandové, kteří si koupí karoserii auta a vestaví si do něho libovolný motor, podle jejich představ? Pokud pominu administrativní překážky při uvedení takového vozidla do provozu na veřejné silnice, kolik jich může u nás být? Většina řidičů se spokojí s nabídkou trhu, i když také kritizují, že jejich model nemá to, či ono, co by mohlo být lepší. Kdo si dnes troufne pustit do "chytré" elektroniky auta, když ještě před pár lety stačil na karburátor šroubovák? A dnes je pod kapotou většinou deska, oddělující řidiče od motoru, když náhodou kontroluje olej a dolévá provozní kapaliny. Není podobný vývoj i v oblasti televizorů? Většina řidičů se s touto situací smířila a podobné je to i u TV diváků. Proč se majitelé "chytrých" televizorů nebouří proti nemožnosti snadného poskládání stanic podle gusta diváka? Zkrátka většinově rezignovali...

  • 7. 3. 2013 20:27

    bez přezdívky

    ...jasně, proti tomu nic nemám. Jen bohužel současné "chytré" televize považuju za nedokonalé polotovary co se týká SMART výmyslů. Raději uvidím že naprosto bez problémů zvládá ladění, třídění, mazání, přepínání, EPG atd... Až toto bude zvládnuté a budou mít dostatečný výkon procesoru, zvládnuté připojení periférií, plnohodnotný prohlížeč a podporu médií, včetně možné aktualizace, zvládat práci v síti, ne jen omezené LDNA, pak samozřejmě ano... ale do té doby je TV jen jako zobrazovač, a multimediální a SMART vymoženosti je fakt lepší nechat na jiných "krabičkách"

  • 7. 3. 2013 13:56

    Petr Svoboda

    Představa, že budou jen chytré televizory, nevychází z reality. Podle mě by to mohlo nastat jen ve dvou případech:
    1. chytré TV budou skutečně lepší - nikoli v megamnožství funkcí, které s minimální používaností jsou v podstatě zbytečné. Ale v pohotovosti v používání a odklonu od individualizace použití.
    2. nebudou existovat "hloupé" TV - a to, doufám, trh nedovolí.

    Skutečnost je taková, že divák se chce být baven, aniž by vyvinul větší úsilí než použití DO a nadávky, že tam "zase nic nedávají" (ale stejně se dívá). Aktivní účast, případně interaktivní (vyhledávání zábavy na internetu, čtení textu a reakce na něj,...) je namáhavá a málokdo ji podstoupí. A navíc je zde hned několik konkurentů, které interaktivní přístup nabídnou snadněji a rychleji.
    Takže: nadvláda chytrých TV je pouze zbožné přání výrobců + obvyklé nářky na pomalý internet.

  • 7. 3. 2013 14:43

    mooi21

    Dle mého, tzv chytré televize je mrtvá větev. Združovat tolik funkcí do jednoho přístroje je náročné na logistiku a i na samotný vývoj. Co výrobce, to proprietární systém. Bez pravidelného upgradování SW, je pak stejně z toho přístroje hloupá TV.

    Umím si představit zobrazovač s LAN připojením a několika HDMI rozhraními, kde bude běžet nějaký chytrý tenký SW klient (Linux, Android), ke kterému pak mohu po síti připojit další chytré přístroje - tablety, telefony, počítače a mít možnost přepínat sledování čehokoli na libovolném zařízení; a naopak...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).