DuckDuckGo založil svou pověst na tom, že nesleduje údaje o tom, co na něm uživatelé vyhledávají. Není tak asi divu, že se v Číně nakonec dostal na index.
Tamní uživatelé k němu ztratili přístup zřejmě začátkem září, uvádí statistiky na webu GreatFire.org, který testuje přístupnost různých služeb v Číně. Předtím byl vyhledávač čínským uživatelům normálně dostupný.
DuckDuckGo se zákazem dostal do vybrané společnosti: Čína od června blokuje také vyhledávání Googlu. Z velkých západních vyhledávačů je tak v Číně dostupný jen Bing od Microsoftu, případně Yahoo. Největším hráčem na tamním trhu je ovšem s asi 70% podílem Baidu.
Na seznamu zakázaných webů jsou už delší dobu například také YouTube, Facebook nebo Twitter. Čína totiž obvykle na svůj trh nepouští služby, které se odmítají podřídit jejím pravidlům pro cenzuru a filtrování domácího internetového provozu.
Britský Guardian letos v únoru obvinil Bing z toho, že stejným způsobem cenzuruje i dotazy, které v čínštině zadají uživatelů v USA. Firma to ale popřela s tím, že výsledky, o kterých média psala, byly důsledkem chyby.