Tahle diskuze je pod článkem, který odkazuje na případ, který je zoufale nekonkrétní, takže nevíme vůbec co se stalo.
Ale víme, že šlo o vyhození za "závadný" obsah tweetu - nikoliv o vyhození proto, že si někdo utweetnul nezávadný obsah v pracovní době. Píšu to, aby nedošlo k mýlce, protože se o vlákno výše řeší využití pracovního času k nepracovním aktivitám.
A za zveřejnění nějaké informace může být v ČR vyhazov úplně bez problémů - a běžně se tak děje. A že by to bylo zveřejněno na twitteru, nebo na facebooku je úplne irelevantní.
Extrémem by například bylo to, že prozradíte s jakou nabídkou jde vaše firma do nějakého výběrového řízení. Případně zveřejnit detaily o novém - zatím tajném produktu. Za to se v ČR nejenom vyhazuje z práce, ale podává se i občanskoprávní žaloba a (trestněprávní) obžaloba (obojí bývá úspěšné).
Ale na hrubé porušení pracovní kázně bohatě stačí i když řeknete něco méně tajného. Zejména pokud má firma tiskového mluvčího a vy máte ve smlouvě jednoznačně zakázáno se k čemukoliv vyjadřovat bez souhlasu nadřízených.
Trochu horší je to, když publikuji něco nefiremního, ale neslučující se s firemní kulturou. Tady už to není tak snadné a bude záležet na mnoha věcech, ale v principu to jde taky.
Takže prosím nepište, že u nás je to nesmysl.