Dvořák: mírný pokrok v mezích zákona; když budou peníze, budou investice a rozvoj, když nebudou, bude útlum; když něco mezi tím, tak něco mezi tím.
Souček: v podstatě to vidím stejně, ale pár věcí bych dělal trochu jinak.
Konrád: do hospodaření ČT sice nevidím, ale jsem si jistý, že bych to zvládl mnohem levněji.
Štern: já a mí kamarádi bychom tomu chtěli šéfovat a dělat si program podle sebe; do ekonomiky a provozu nevidíme a ani nás to nezajímá.
Hřídel: nevidím nejen do hospodaření, ale vím houby i o tom, jak taková televize vlastně funguje; díky tomu bych to určitě dokázal nejlevněji a nejlépe, protože doteď bylo všechno úplně špatně, tak to prostě stačí dělat úplně jinak.
Trochou optimismu mne naplňuje, že prvním dvěma kandidátům věnovala rada výrazně víc času než dalším třem, tak snad je to náznak, že se nakonec bude rozhodovat mezi nimi.
Kyanid draselný jsem sice nikdy neochutnával, ale vím, že… O tom, co se děje v ČT, opravdu stačí sledovat cvrkot na netu…
U těch dvou příkladů vidím poměrně zásadní rozdíl v důvěryhodnosti použitých zdrojů. Ale z dosavadní diskuse je zřejmé, že vy ho nevidíte a vidět nechcete, takže asi nemá ani smysl pokoušet se vám ho vysvětlit.
Souček je mi nesympatický tím, že chce jen a jen další peníze od občanů, včetně té většiny, co ČT nesleduje buď vůbec nebo jen velice zřídka. ČT naprosté většině občanů nemá co nabídnout, a přesto ji mají platit. Rozhodně je zapotřebí zvolit do vlády některou ze stran, která z ČT udělá jen další komerční stanici (skupinu komerčních stanic) a poplatky zruší.
Neexistuje důvod nevěřit statistikám, jak dlouho nechali v debatě mluvit Babiše
Babiš je opravdu ten poslední, kdo by si mohl stěžovat, že dostává v debatách méně prostoru než ostatní. Naopak, od moderátora to občas chce hodně úsilí a někdy je i třeba zapomenout na dekorum, aby se vůbec dostal ke slovu i někdo jiný. A pokud kdokoli zarputile trvá na tom, že bude mluvit o něčem úplně jiném, než jaké je téma a na co byl tázán, tak je naprosto správné, že ho moderátor utne a nenechá vykecávat. V jiných televizích možná Babišovi tohle chování trpí, ale to bych viděl spíš jako problém jejich moderátorů.
Ne, Hodač „nebyl z BBC“, nebyl to žádný vyslanec BBC pro řízení ČT. Hodač dříve pracoval pro BBC, v posledních letech jako šéfredaktor české redakce a pak ředitel operací BBC v ČR. Což je pro pozici generálního ředitele tak málo významná reference, jako práce v kterékoli jiné televizi – je dobré, že má trochu představu, jak provoz televize funguje, a to je vše.
Makrlíková je redaktorka a moderátorka, to je „trošku“ jiná role, než ředitelka zpravodajství.
Existuje ještě jeden důvod, proč poplatky na "veřejnoprávní" TV zrušit:
Jejich výběr má cca trojnásobné režijní náklady než kdyby se stejné peníze přidělily z daní. Přitom "veřejnoprávní" poplatek je taková separátně vybíraná daň, nic jiného. Prostě, náklady na přesuny relativně malých dávek z konta na konto nebo z peněženky na konto jsou podstatně vyšší než přesun jedné sumární částky z konta s vybranými daněmi.
Jaké poplatky " na veřejnoprávní TV"?? Tady nejste ani na Novinkách ani na FB. Proč se nedržíte zavedené terminologie a dezinformujete tu lidi?
Takže znovu: poplatek se platí ZA TO, že vlastníte televizní přijímač, schopný příjmu dle litery zákona. A na tom přijímači můžete sledovat, co chcete. Nejen Českou televizi. Touhle optikou by jiný mohl říct, že platí poplatek za Primu, protože nic jiného nesleduje... Což je stejný nesmysl.
Až se změní zakon, změní se i status quo.
Tečka.
Neschopní mají kromě plýtvání energie na hledání důvodu, proč něco nejde, než aby stejnou vložili do hledání řešení, jednu společnou schopnost. Schopnost šikovat se do formací proti "společnému nepříteli". Problém začal v počátcích, kdy se část zaměstnanců rozhodla osamostatnit, začít podnikat a přitom zůstala přisátá na finančních cecících ČeTky. Nemohli riskovat odstřižení od penězovodů. Ale to se dělo a děje i jinde. Proč jsme zemí s vysokou mírou klientelizmu? Na případnou reakci FJ nemíním plýtvat svou energií.
To, že někdo bude špatný ředitel, se velmi často dá poznat podle předchozích činů dotyčného. Kdyby se to předem poznat nedalo, nedává smysl dělat výběrová řízení – prostě by se z kandidátů losovalo, vylosovaný kandidát by dostal prostor zásadně se projevit a teprve pak by se vidělo. Jenže Hodač už předtím v ČT působil, takže zaměstnanci ČT věděli, s kým budou mít čest.
Jakou "veřejnou službu" poskytuje? Leda filmy pro pamětníky, které mám nakoupeny na laciných DVD z přelomu tisíciletí, přerušované reklamami. Jinak, pochopitelně, vládní lži a desinformace ve stylu "Československá televize lže, jako když Rudé Právo tiskne", jak jsme skandovali v listopadu 1989. Ani tyhle výblitky a exkrementy nemusím.
Je mi velice líto, na ČT jsem se nedíval již mnoho let a nevidím sebemenší důvod, krom toho zlodějského zákona, nutícího mě hodit hlas některé "antisystémové" straně, proč bych ji měl podporovat.
Kyanid draselný jsem sice nikdy neochutnával, ale vím, že chutná po hořkých mandlích (respektive hořké mandle po něm :-) ) a je silně jedovatý (pro člověka je smrtný v dávce přibližně jeden mg na jeden kg tělesné hmotnosti).
O tom, co se děje v ČT, opravdu stačí sledovat cvrkot na netu či se občas podívat na to, co "nabízejí".
1. Neexistuje důvod nevěřit oficiálně veřejně vystavenému programu ČT.
2. Neexistuje důvod nevěřit statistikám, jak dlouho nechali v debatě mluvit Babiše a jak dlouho Pavla (to se dá zvládnout i stopkami na chytrém mobilu a děláním čárky za to, když moderátor někomu z diskutujících skočí do řečí). A ani 20% chyba by výsledek neovlivnila. A hodnocení dalších podobných "debat".
3. Kritiky nových Tv filmů (třeba pohádek) jsou v posledních letech také jednoznačně negativní, zejména ze strany běžných diváků. Opět není důvod těmto diváckým reakcím nevěřit.