Když se Firefox aktualizuje současně s celým operačním systémem? Systém, kdy každý jeden program vyžaduje neustále spuštěnou službu, která zjišťuje aktuální verzi programu se mi zdá velmi hloupý. Je sice pravda, že takové prográmky nezabírají v paměti téměř nic ale když jich je hodně...
Jistojistě přinese drobnou úpravu uživatelského rozhraní, kterou je skrývání tlačítka pro navigaci vpřed. To se nyní bude na nástrojovém panelu objevovat pouze tehdy, když je možné v navigaci udělat krok vpřed. Pokud to možné není, tak už se nebude zobrazovat neaktivní tlačítko jako doposud.
Tenhle nesmysl se objevil ve vývojových verzích, ale naštěstí zase zmizel. Na první pohled to vypadá jako dobrý nápad, ale vede to jen k tomu, že se ostatní prvky na liště neustále posouvají doleva a doprava.
Tady je problém že všechny rpogramy (asi 5) které umějí ve windows XP instalovat a pak udpatovat software jsou na tom ještě hůře než repozitáře v linuxu.
Problém je s tím, že SW je nekvalitní.
Instaluej SW sám a nejde zvolit komponenty (občas chybí čeština a nebo to instaluje funkce které nechcete). SW tam je často zastaralý a je ho tam malý výběr.
Ale něco použitelného by to chtělo..
V linuxu to je pro BFU často nepoužitelné (aby byl v SW v repo aktuální tak se často musí pro každý SW přidávat extra repozitář a ještě dig. podpis ), SW je omezená a často zastaralý..
Je smutné že v linuxu to už dávno bylo (byť né dokonalé) a teď se to začíná dělat v komerční podobě (apple, google v telefonech a tabletech a takovou tendenci má i cannonicle).
Je to smutné když si každý SW řeší sám věci který by mohl dělat nějáký univerzální program..
Osobně se mi líbí linux mint, ale ani ten není ideální..
Ve windows mám někde npackd, appupdater se mi líbil více (metalinky) ale skoro nikde s Win XP mi nefungoval..
Ale dobré to zrovna není..
Nevím, co vedlo Mozillu k tak rychlému měnění major čísla. Major číslo je přeci od toho, aby říkalo, nic zásadního se nezměnilo.
Teď si vymýšlí blbosti typu, že major číslo se bude ignorovat, pokud má plugin zapsáno alespoň 4. Většina autorů pluginů to již vyřešila tak, že si tam dala na místo pro major číslo *.
Nu, jestli chtěli závodit s major čísly jiných prohlížečů, tak klidně po verzi 4 mohla následovat verze 16, třeba s vysvětlením že -1+6=5 ;-)
Taková malá drobnost k části o Opeře: Design a možnosti nastavení v mail a RSS klientu M2 byl pozměněn a je možno nastavit se skupování zpráv podle datumu. Tří sloupcový design je ale v Opeře už minimálně od verze 8.5 (a jistě i dřív), to není žádná novinky. Novinka akorát je akorát GUI úprava, jak si toto (náhled zpráv pod seznamem, vedle seznamu) nastavit. Doteď bylo tlačítko s textovým popisem, teď je to znázorněno i graficky.
Netvrdím, že píšete smyšleniny, jen jste to trochu špatně pochopili :)
Myslím, že nemáte pravdu. Administrátor to zařídí vzdáleně až ve střední až větší firmě, ale v segmentu SOHO často žádný administrátor, který dělá centralizovanou správu, není. Tam je naopak záhodno, aby se aplikace aktualizovala sama, protože je to skutečně situace, že uživatel na instalaci aplikace práva nemá a externí administrátor (ne, firma s dvaceti PC si skutečně nebude platit fulltime ajťáka) firmu navštěvuje jednou za čas.
Spíš mi přijde blbé, že aktualizace aplikací není řešena nějak systémově. Windows + MS aplikace se aktualizují nějak, další aplikace spouští svoje aktualizační služby, takže jich v systému běží hafo. No a některé aplikace, jako třeba aktuální FF, nic takového nemají a bez zásahu admina musí uživatel spouštět neaktualizované verze.