Že se stane něco s vašim odběratelem, ať už jeho vinou nebo ne, to je riziko podnikání. Ale že celý váš byznys stojí pouze na jednom odběrateli, to je řekl bych až hloupé podnikání s extrémním rizikem, které se prostě málokdy v dlouhodobém horizontu vyplatí a které jste měli řešit už dávno.
Obestavili jim účty. Stalo se to už mockrát a zatím si s tím firmy vždy poradily, byť to občas nebylo snadné. Při těch obratech, co mají, není 40 milionů neřešitelný problém. Existují překlenovací úvěry a úředníci jsou povinni s vámi spolupracovat. Takže například nemůžou zablokovat peníze na odvody na sociální a zdravotní pojištění ani peníze na mzdy. A pokud prokážete splatné závazky, tak vám i na ně musí uvolnit peníze. Obstavení účtů prostě není to samé jako exekuce. Pořád je to vaše, ale na všechny transakce potřebujete jejich souhlas.
Samozřejmě, protože je neúčinná, známkoprávní ochranu potřebují především padělatelé, aby se lidé orientovali podle značky a ne podle svých potřeb a nebo kvality a mohli vydělávat na padělcích.
Další známkoprávní patologií je existence hodinek pro snoby, které mají stejnou kvalitu jako hodinky za 1000 Kč a miliony stojí jen díky značce a státnímu monopolu, který stát té značce poskytuje, vyrábí umělou vzácnost.
Obojí je porucha optimálního rozdělení zdrojů, kterou do reality zavádí stát.
Prakticky v moderní společnosti je samo právo patologií, protože dávno přestalo plnit svou původní funkci a získalo novou, udržování při životě vyhaslých trendů, což do značné míry rozbíjí algoritmus optimálního rozdělování zdrojů a je to příčina komplexního selhávání rozvinutých civilizací, kdy neproduktivní vrstvy společnosti díky právu převládnou.
Dobrý den,
náš byznys nestojí na jednom odběrateli. Souhlasím s Vámi, že pokud by tomu tak bylo, bylo by to rizikové.
Závislosti odběratel - dodavatel ale existují a existovat budou.
Pro projekty tohoto typu je k dispozici vždy dedikovaný a sehraný tým vývojářů, specialistů na databáze, infrastrukturu, bezpečnost. Spolupráce je dlouhodobá a jsou ošetřena rizika, u kterých se předpokládá, že by mohla reálně nastat. Věřím, že nebude problém dosavadní zkušenosti uplatnit na jiném projektu, výpadek ze dne na den je ale samozřejmě problém.
Hezký den, Zuzana Szabó
No na základě zákona o konkursu a vyrovnání, na základě obchodního zákoníku byste měl jako jednatel podat návrh na konkurs, protože pravděpodobně v takové situaci naplníte zákonné podmínky, které vám takový krok přikazují. Moc volby tam není. Pokud tak neučiníte, za případné škody ručíte věřitelům firmy celým svým majetkem, nejen majetkem firmy a ještě se dopustíte trestného činu tuším, že poškozování věřitele.
tady to může jít dál a můžeme se jen dohadovat, majitelé nejsou moc sdílní.
FÚ si zablokuje na účtu peníze a tím to pro něj defacto končí, pokud tam měla firma dostatečnou hotovost. Na další provoz si může vzít uvěry a s jejím obratem by to šlo ustát.
V momentě, kdy ale prosákly informace, že policie mohla zabavit nějaké počítače, je klidně možné že v tom jsou majitelé až po uši a může těch průserů být více. Zavření eshopu a hození to na FÚ může být zajímavá taktika, jak k sobě naklonit veřejnost.
to ze mam obraz 1,5 miliardy jeste neznemana ze mi to neco vydelava... tech vysulenych 40 mega mohl byt jediny "zisk" z toho vseho "obratu"
imho kauzy s pohonejma hmotoma nemalo firem se napakovalo tim ze meli miliardove obraty jen ten zisk chybel pac nakupovali draz nez prodavali a proc by to proboha nekdo delal??? No prece proto ze kdyz neodvedete/nebo jinak zasulite DPH tak to muze delat desitky milionu tak proto...
Jestli spis nechtel FU doplatit penize a LE na to nemelo - tak jim zabavili majetek. Oni urcite nenaridili zavrit firmu. Po to zlodeji flasky taky chteji v prvni rade tu flasku.
Samosebou to taky muze souviset se zabavenim pocitacu Policii, ale myslim ze po kauze Mironet si stat dvakrat rozmysli jestli do neceho takoveho bez neprustrelnych dukazu pujde
tak samozřejmě záleží jaká byla struktura jejich aktiv a jak likvidní je měli. Co vím, běžně se ve firmách povaluje poměrně dost peněz mimo účty, na zahraničních účtech, v různých poukázkách atd.
Chápu, že zablokování účtu, který je vázaný s DPH je obrovský problém, ale nejcennější na byznysu nejsou peníze na účtu nebo samotná firma, ale celá fungující síť odběratel <> zákazník
V extrémním případě se dá byznys zastřešit jinou firmou. Záleží ale jak je obvinění vážné a jak se týká samotného byznysu a lidí, kteří za ním stojí, vypadá to, že hodně a že mají pánové daleko větší problém než nefungující firmu.
Nejblbější to je pro zaměstnavatele, jsou bez práce, bez výplaty a bez odstupného.
Mě hlavně přijde jako děsně krutý případ státní zvůle zlikvidovat nějakou firmu ze dne na den. I kdyby to nakrásně byli zloději a na těch 42 miliónech něco pravdy bylo - pořád je to jen zlomek jejich obratu, mizivá část.
Kolik to může být? Pět promile? Když průměrný člověk ukradne flašku vína za dvě stovky - také ho obereme o všechno, včetně celé rodiny? A ještě mu zakážeme pracovat, aby náhodou nepoužil vydělané peníze na něco nekalého ... To už tady bylo ... nevím jestli se mi chce v této společnosti vůbec žít.
Trest by měl přijmout ten, co to způsobil, což bude jeden či dva lidé z té firmy ... Ale ne všichni zaměstnanci plus další desítky či stovky u dodavatelů.
Bydlím v dané lokalitě a skoro bych řekl, že by bylo lepší to nechat padnout. Náklady na sociální dávky jsou jedna strana mince a druhou stranou pak zlo, které svou činnosti dělají.
Před pár lety zase OKD začalo devastovat příjemnou lokalitu. Padlo rozhodnutí těžby, začaly výkupy. Část majitelů nemovitostí je vykoupená a jejich domy jdou pomalu k zemi, část je v totální nejistotě, co bude dál. Na další výkupy nejsou peníze, Lokalita jde do kytek, protože přitahuje asociály, jestli by v opuštěných domech nedalo ukrást nějaké železo a podobně. OKD to vyhovuje, razantně snižuje cenu nemovitostí. Totální devastace krajiny. Jestli vytěží pod zemí několik desítek metrů uhlí, tak ono se to časem na povrchu projeví. Vysoká prašnost, jak hlušiny vozí na haldy. Po některých cestách v dešti raději ani nejezdím, jaké tam je odporné černé blátíčko, když ten prach zmokne.
Při současných cenách uhlí mi uniká smysl si ničit vlast, když se to prodává stěží za náklady. Ono se to uhlí ze země neztratí.
Však vás ta legrace přejde
Ano, občas legrace přechází:
Mayday - S07E03 Deadly Prize/Blown Apart
Partnair Flight 394
Unapproved aircraft part
Tak u elektronických součástek je statistická kontrola při přejímkách zboží celkem běžná. Pokud testovaný soubor nevyhoví, vrací se celá dodávka.
Výrobce letadla samozřejmě otestuje podobným způsobem každou dodávku součástek. To samé přece udělá i servisní podnik s ND. Nebo si vážně myslíte, že se spolehne na nějaké certifikáty kvality vydané firmě před několika lety?
No i kdyby nakonec měli zaplatit těch neprokázaných 40M co neodvedl někdo jiný, tak na kompletní předběžné obstavení majetku firmy to je silný nepoměr.
Co je u nás vlastně jasný podvod?
Nehledě na čápy, když to srovnám s Blábolišovým postupem, který si tři dny před účinností novely pojistil, aby jeho ročně osobně přiznaných 100+M bylo od příjmové daně dlouhodobě úplně osvobozeno, tak už to nabývá jiný rozměr. Holt koblihy zdarma musí někdo zatáhnout. (Zdroj - majetkové přiznání AB za 2015 a některé ze závazků Agrofertu)
Ten nebožák, co si koupil jedny hodinky za 360 Kč, zaplatí náhradu ze škody 8 500 000 Kč (zřejmě cena originálních hodinek), kterou způsobil švýcarské firmě, když sem dovezl padělek jejího zboží?
Kdoví, zda-li tu firmu vůbec znal a věděl za kolik se její hodinky prodávají.
TTIP v akci, je to řízené? Nejezdili náhodou celníci taky na školení do USA, jako státní zástupci?
(poznámka, mám rád USA, jen ne ty socialistické Obamovy, snad už končí a vyhraje Trump)
Celní správa hodnotu těch padělků počítá v rozporu už proběhlými soudními rozhodutími, kdy není možné do škody započítávat hypotetickou cenu bez ohledu na reálnou poptávku a kupní sílu daného lokálního trhu.
Taky je to píárko celníků v situaci, kdy vlastně celníky v takovém počtu nepotřebujeme, když clo se na našich hranicích nevybírá.
Však vás ta legrace přejde, když si někde na pláži na dovolené koupíte hodinky za dvacku a na letišti vás celníci obviní z vlastnictví padělku a způsobenou škodu vám spočítají podle ceny originálu. Přece co se týká obsahu, už takové návrhy byly. U počítačových programů to i už tak je. A není náhodou právě o tom TTIP?
Totéž když si například na dovolené koupíte hadí mast.
A nebo si pro vás přijdou s evropským zatykačem, protože na tranzitním letišti zprovoznili umělou inteligenci, která vyhledává padělky vizuálně :-)))
Takhle totiž skončí právo v moderní společnosti.
Každý pocit bezpečí je falešný. Vidíte, zde ani předpisy nepomohly. Prostě něco musíte riskovat, tak už to v životě chodí.
Komplexní civilizace zanikají mimo jiné proto, že jejich občané se příliš spoléhají na právo a předpisy, a standardy bezpečí, když pak narazí na civilizaci, kde vlastní život nemá takovou cenu, ta dokonalejší a rozvinutější civilizace jí pak podlehne. A to se právě děje v EU. Pokud se včas nevzpamatuje.
Paradoxně dnes jsou díky přemíře zákonů a předpisů právní jistoty jednotlivce nižší, než by byly bez nich.
Co jste to za člověka, když vám zlo páchat brání jen zákony a ne vlastní vůle.
Vždy jde o míru, dnešní civilizace má tolik právních předpisů, že právo se mezi nimi už dávno ztratilo, odpovídáte totiž za něco, co nemůžete ovlivnit. Například za své odběratele i dodavatele. A to už není právo, ale bezpráví.
No vidíte, a kdyby nebyla ta regulace, tak by aerolinie měly vlastní testovací laboratoř, která by nakupované součástky sama testovala, protože by za svá letadla zodpovídala a pád jednoho z nich by ji poškodil mnohem více, než když se mohla vymluvit na to, že nakoupila autorizované díly od státem autorizovaného prodejce.
Přirozené regulační mechanismy fungují mnohem lépe, než ty státní. Státní regulace končí vždy podobnými podvody.
Ad značky, nebyla by-li státem udržovaná jejich umělá vzácnost, kupující by značka nezajímala, protože by neměli jistotu, zda jde o originál a magie značek by zanikla, nebo značky by musely mít výrazně vyšší kvalitu, než padělky. pak by jejich vyšší cena byla oprávněná. Ale tak to dnes není, stejné věci se prodávají jako značkové, i jako neznačkové, ovšem s různou cenou od stejného výrobce. A to je bezesporu ekonomická patologie.
Nepsal jsem o lékárnách, ale o distributorech. Ti na to prostředky mají. Předpokládal bych, že pomocí spektrální analýzy, a pomocí srovnávacích vzorků.
Pokud to netestují, není problém selektivně měnit obsah účinné látky v rámci balení tak, aby to účinnost léčby ovlivnilo jen málo.
Distributoři léků si statisticky netestují dodávky léků, které nakupují? Odkud berou jistotu, že léky nebyly poškozeny například při transportu, nebo že nebyly nevhodně skladovány?
To by se děly věci, stahování šarží léků by bylo na denním pořádku, kdyby to nedělali.
Nakonec by to skončilo tak, že z plata léků v krabičce, by jich účinných byla jen část a zbytek by bylo placebo. Léčebný účinek by byl stejný, jen by se ušetřilo na nákladech.
Certifikace není dostatečná zpětná vazba, která by udržela kvalitu na dostatečné úrovni. Viz třeba měření emisí u automobilů :-)))
Já ale nepíšu o tom jak to je. Ale jak by to bylo, kdyby regulace státu by byla v těchto oblastech méně rigidní, a vychází mi z toho, že bezpečnost například leteckého provozu by byla na stejné úrovni. Jen by se ty odpovědnosti už od začátku rozvoje toho odvětví rozdělily jinak. Evoluce by šla jiným směrem, například k dokonalejším a levnějším metodám testování náhradních dílů.
Například ve zdravotnictví rozhodně tedy výrobce má lepší možnosti zkorumpovat státní dozor, protože je centralizovaný a zasvěcených je málo, než v systému bez státního dozoru.
A, že ta korupce ve světě probíhá, je samozřejmě jisté. Skandálů bylo plno a to je samozřejmě jen vrcholek ledovce, od manipulace s cenami léků, k předepisování zbytečných léků, škodlivých léků, zakrývání následků omylů. WHO manipuluje s lidmi propagandou, která není podložená výsledky vědeckého výzkumu ...
A vývoj začínal bez těchto regulací. Kdyby byly podobné regulace zavedeny v 18. století, tak byste si ještě na rány přikládal pavučinu a taky byste byl spokojený.
Takže tento systém je méně robustní, než by byl bez přehnané státní regulace, s distribuovanou a vícestupňovou odpovědností, hlídaný přirozenými zpětnými vazbami.
Například v bankovním sektoru máme státní dozor a zadlužení roste nade všechny myslitelné meze, čím to skončí víme.
Motáte věci dohromady, certifikace a státní dohled haváriím nezabrání, protože nezaručují vymýcení porušování pravidel (důkaz jste dodali sami). Absence státního dohledu neznamená snížení bezpečnosti, protože bezpečné létání je základní podmínkou pro to, aby byl vůbec někdo ochotný létat. Takže systém by za jiných okolností, jiné evoluční trajektorie našel rovnováhu sám. Aktuální stav reality jaký je, není jediný možný, v podstatě jde o do jisté míry náhodný výběr.
Příklad odvětví, kde státní dohled neexistuje a přesto zdárně funguje je internet; státy ho zatím neřídí a přesto se vytvořily normy, které usnadňují jeho fungování. Trh rozhodl o tom, které se prosadí a které ne.
Bezpečnost je na něm na takové úrovni, jaká je zrovna potřeba a jakou kdo potřebuje.
Můžete si vymyslet vlastní přenosový protokol a používat ho na internetu bez toho, aby vám ho schvaloval stát? Můžete. Existuje hluboký internet, který jde mimo oficiální struktury, existuje.
Jak internetové technologie vznikaly, mimo základu internetu, který skutečně vygeneroval vojenský průmysl. Spontánně, generoval je trh.
Samozřejmě, že stát se snaží ovládnout i internet, jako všechno, ale bude to ku prospěchu věci? Nebude. Na příkladu internetu je to dobře vidět, protože to je něco, co vznikalo nedávno a na okraji zájmu státu, tedy s velkou mírou svobody.
Ovšem, ale 160 mld tržeb, 25 mld úvěrů a zisku pouhých 6 mld, při inkasovaných dotacích 4 mld, to znamená, že firma je přeúvěrována a bez dotací by zkrachovala, a to díky 6 miliardovým ročním splátkám z úvěrů.
Z uvedených dat plyne, že firma buď navyšuje účetními triky svůj zisk, aby mohla čerpat další úvěry a jimi splácet předchozí, pod záminkou investiční expanze, a nebo vykazuje zisk nižší a to v minimální nutné výši, která jen pokryje splátky úvěrů.
Obojí signalizuje něco shnilého v té firmě dánské :-)))
Je otázka, co přijde daňové poplatníky dráž, jestli OKD dotovat, nebo ho nechat padnout a platit podpory dalším nezaměstnaným. Šance, že by tito lidé našli jinou práci, je totiž menší, než malá a krach by postihl i další firmy, které pro OKD dodávají různé produkty, takže by došlo k řetězové reakci. Že je tento stát prolezlý korupcí a veden bandou neschopných idiotů je o něčem trochu jiném, jenže řešení je jediné, vyměnit nefunkční a snadno zkorumpovatelnou zastupitelskou demokracii, za demokracii přímou - jenže to by zase nevyhnutelně znamenalo Czexit, čili odchod z EU a tady se naskýtá otázka, zda bychom měli šanci to ustát. (osobně si myslím, že ano, ale hodně by to bolelo.)
No a když si koncový zákazník ty hodinky objedná přímo v Číně? Z hlediska celní správy je dovozcem tento zákazník, ten pak na našem trhu švýcarskou firmu poškodí, protože na čínském nepožívá ochrany průmyslových vzorů a hodinky sem dovezl právě on. A škoda je 8,5 milionu korun podle některých právních výkladů.
Vážený pane, to, že zrovna média vytáhla tento případ, není náhoda, ale cílené PR, které má lidi zastrašit.
Podobných akcí bude teď samozřejmě více. Uvidíte. Levné elektro je jen jeden případ v řadě.
Takže pokud havárii způsobily neautorizované náhradní díly, takže to logicky znamená, že byly použity proti předpisům, z čehož logicky plyne, že předpisy nejsou schopny zabránit podobným haváriím.
Realita prostě odporuje vašemu naivně právnímu popisu světa, což nejste schopen ani nahlédnout a fakta interpretujete jinak než sama realita.
No k otestování všech stačí jen náhodný výběr pár kousků, už ta možnost, že ty testy probíhají, by dodavatele držela zpátky od podobných nákladů. No a samozřejmě, kdyby letadlo spadlo, aerolinie by zveřejnily, že jejich letadlo spadlo kvůli součástce firmy té a té a ta by se nemohla vymluvit na to, že šlo o státem autorizované součástky. Její pověst by utrpěla, a její další činnost by byla ohrožena.
Prostě by to fungovalo tak, aerolinie by nakoupily větší množství ND od různých firem, otestovali náhodný statisticky reprezentativní vzorek a v případě, že by v něm našli vadný kus, všem dodavatelům by všechny díly vrátily.
Například armáda si taky testuje všechny součástky, které nakupuje, velké firmy rovněž. Myslíte, že automobilky, a nebo třeba výrobci letadel se spolehnou na deklarované parametry nakupovaných součástek? To by těch letadel padalo.
Zase vidíte, že přirozené mechanismy fungují lépe.
Víte, že údajně v britském parlamentu mají zvyk, že nový zákon přijmou teprve, když nějaký zruší? Jeden zruší, jeden přijmou. Počet zákonů zůstává stejný.
Podívejte se, jak se chová britská kultura a jak evropská v případě Brexitu, o kterém v demokratických volbách rozhodli voliči.
Čistě hypoteticky:
LE roční obrat 1.5 miliardy
Odvedená daň necelých 200milionů
V registru spolehlivých plátců DPH stále vedeni jako spolehlivý plátce ( a to od 2013 podle prohlášení FU, PČR a celní správy podvádějí na DPH)
Prosperující podnikatel nemusí ,,krást,, DPH, on i jeho účetní by museli být pěkní magoři, pokud by takto vědomě podváděli.
V číslech ve kterých se LE pohybovalo, je to stejné, jako si jít do obchodu ukrást rohlík, když je váš měsíční příjem např. 500.000,-
Konkurenci se nepodařili zlikvidovat firmu Elektra PV za 25let, podařilo se to však jednomu ,,odborníkovi,, na DPH a vzal to z jedné vody načisto i s firmou Unipex a řadou dalších.
Sice připravil stát o dalších x 100 milionů na daních, ale možná,že se někdo ze seznamu Panama papers slituje a začne platit daně ve své rodné zemi, aby bylo například více peněz pro nemocnice.
Jaképak řeči o zbavení mlčenlivosti úřadů, mlčenlivosti úřady zbavil Matrix a tak teď všichni víme, že nic nevíme, protože případ nebyl uzavřen.
Nabízí se otázka : Kdo další z českých podnikatelů, kteří zde v ČR platí daně v řádu milionů Kč, bude novodobou byrokracií odstřelen...
Nebyly vyvráceny. Přece když vezmete jako příklad blahodárného působení regulace pád letadla zapříčiněný obejitím regulace, tak to je důkaz pro to, že regulace nefungují tak, jak to prezentujete vy. A není to důkaz blahodárného působení státních regulací.
Bankovní dohled s tím samozřejmě souvisí, jeho nefunkčnost vzhledem k zadlužování a nekontrolovaný tisk peněz ukazuje, že státní regulace v tomto případě, jako v mnoha jiných, prostě nefunguje.
Ano, souhlasím a pokračuji:
LE mohlo být LEVNÉ, protože za dobu své existence firma NEČERPALA žádné úvěry ani NEINKASOVALA žádné dotace. Snadno zjistitelné a prokazatelné. Rentabilita práce v pojetí LE : nízké náklady = vysoké výnosy = firma prosperuje. Z tohoto modulu vychází vysoké daně, ale jak je vidět u LE v praxi toto funguje/ lo . Jejich knowhow je už nezachrání, ale možná by to mohl být dobrý nápad pro Agrofert, jak podnikat.
Zisk 1% z obratu je v tomto segmentu obvyklý. Jen náklady na 100 zaměstnanců budou 40 milionů, takže když hodně nadsadíme marži v tomto segmentu na 10%, což je z obratu 1,3 miliardy 130 milionů, takže po odečtení mzdových nákladů zbývá 90 milionů, což je dokonce pod 1% obratu.
Spočítat něco takového, ale FÚ neumí, na to potřebují nákladné EET.
Navíc rozkradené DPH je ale už započítané v sazbě DPH, protože ta je stanovena na základě reálného výběru daní a velikosti rozpočtu. Takže stát o nic nepřichází.
Naopak, vysokou sazbou vytváří podmínky pro rozkrádání DPH, ale zbytečně vysoká sazba daně je v jeho zájmu, proto ji uměle udržuje.
Z jakého důvodu tedy učitelé a novináři podporují rozumu odporující eugenické nesmysly eurokratů a aktivně se podílejí na jejich šíření a na manipulaci s veřejným míněním? Proč to dělají? Z hlouposti, arogance moci, ze snahy napodobovat ostatní, která je jim vlastní, a nebo snad pro peníze?
Obsah TTIP je tajný, jak víte, že to s tím nesouvisí. Podle Occamovy břitvy ano, pokoutně se zde něco dojednává, média vyhledávají divné případy, s manipulativním potenciálem, státní zástupci jezdí na školení do USA, celníci zřejmě taky, takže nejlogičtější vysvětlení je, že jde o předem připravenou manipulaci.
V Olomouci postupují vždy takto.
A proč to není prostá ochrana duševního vlastnictví? Ty hodinky se nijak neliší od jiných hodinek, na jejich vzoru není nic originálního. Jak se to ta média dozvěděla? No sama celní správa jim to musela říci, nikdo jiný o tom nevěděl a pachatel by se sám nepochlubil. Takže je to cílené PR. Bylo to přece v novinách.
Šla by minimálně většina těch, co nejsou zaměstnaní u státu. Ti se nevezou ani dnes. Profesionálové by bojovat šli, protože je to riziko baví.
Poctivě daně platí většina. Daně neplatí státní zaměstnanci z podstaty věci, jejich odvody jsou jen účetní trik.
Šedá ekonomika je u nás 15% v Německu 18%, podléháte babišovské propagandě. Problém není to, že stát má málo peněz, ale že jich má příliš.
Co to meleš? Porovnával jsem to s obratem ... nazval jsem to obratem, myslel jsem obrat. Jsem negramot jen proto, že ty znáš i pojem "zisk"?
A řekl jsem to tak, protože jejich ziskovost neznám.
A ikdyby to byla podstatná část zisku ... je správné znemožnit jim podnikání? Támhle se vyšetřuje oprávněnost 50 milionů dotací - a nikdo nikomu nic neobstavil, nezabavil. Čeká se na výsledek šetření, pak nejspíš i deset let na soud. Ale tady to prostě zavřeli ze dne na den.
To je ale standardem v celé EU, díky její přeregulovanosti a nadměrnému daňovému zatížení.
Operují zde na poli DPH celoevropské mafie, většina z nich ani není české provenience. Pod jejich tlakem a lobingem jsou v Bruselu přijímány zákony, aby se jim podvádět s DPH, ale i dotacemi vyplatilo.
Výše DPH je už stanovena tak, aby tam pro ně i stát byla dostatečná rezerva.
To je podstatou současné EU a proto ještě existuje, je to v zájmu zkorumpovaných elit (učitelů, lékařů, novinářů, úředníků, politiků, ale i kriminálních mafií).
Jinak nelze vysvětlit nehorázná sazba daně 21% a to se ještě počítalo se zavedením třetí sazby až 30%. A s DPH se začínalo na 5%. Tehdy se globálně v rámci unijních mafií s DPH ani nevyplatilo podvádět. Dnes ano.
Je to stejný základ polo oficiálního kriminálního byznysu, jako dříve v EU bylo dotované máslo, které se schválně převáželo ze země do země, aby se inkasovaly dotace. Viz například pozadí pádu italské firmy Parmalat.
Jinak mediálně vděčné akce státního aparátu mají samozřejmě zastřít pravý stav věcí.
Máte-li obrat 1,5 miliardy, tak je to měsíční obrat 150 miliónů, z toho obchodní zisk pro firmu je 15 miliónů. Kolik by tak firma na účtě mohla mít? I tak většina peněz na účtu, jsou peníze zákazníků, či dodavatelů a ne firmy. Fakticky můžete mít bez úvěrů, při takovém obratu skladem zboží jen za 200 miliónů, protože zboží starší jednoho roku je už téměř neprodejné, nebo se dá prodat jen s velkou ztrátou.
Kdybyste si vzal ne e-shop s elektronikou, ale banku, tak ta vzhledem ke svým závazkům má povinnost držet jen 2% hotovosti.
Na tom vcelku nesejde. Existuji totiz prakticky jen dve moznosti. Bud jste jako majitel presvedcen, ze nic spatneho nedelate a pak neni zadny duvod k tomu firmu zavirat - je totiz i v zajmu pripadneho veritele, aby firma mela penize a nikoli, realne urad firmu zlikvidovat z minuty na minutu nemuze a ani nesmi. To muze az pripadny soud. Nebo dobre vite co delate, a pak pochopitelne firmu zavrete, protoze pokracovat v tom by vzhledem k budoucim soudum asi nebyl zrovna dobry napad.
Urad pochopitelne muze firmu v nakladani s jejim majetkem omezit, ale to defakto jen znamena, ze bude kontrolovat za co a komu se plati.
Jinak je vskutku k smichu, kdyz se resi nejake milionky, pricemz jen MF rozkradlo podle vseho 15 miliard. A dalsi miliardy hodla rozkrast dotacemi OKD a dalsim (vlada prave schvalila nezakonne ukradeni 6G na provoz myta - aneb mr Tok splnil ukol, a zdrzoval a nic nedelal tak dlouho, az uz nezbyva cas).
V tom pripade ovsem predpokladam, ze stat proplati zivnostnikum vsechny faktury, ktere jim jejich zakaznik nezaplati, a kazdemu propustenemu bude vyplacet 8k/mesic minimalne ony zminovane 3 roky.
Mimochodem, pokud jste nezaznamenal, tak jista automobilka nabidla hornikum ze je prijme a vyskoli. Vsichni do jednoho odmitli. Oni jednoduse pracovat nechteji!
Vite, ja jeste pamatuji ty udernicke reportaze o tom, jak se vytezil dalsi milion tun uhli navic. Hornici meli platy, o kterych se drtive vetsine populace nesnilo a chovali se jako honorace. A dnes maji opet vyhody, ktere jim opet mame platit ze sveho. Cimpak si to zaslouzili? Jsem ochoten jim zaplatit strechu nad hlavou v ubytovne, chleb a vodu. Pokud nechteji pracovat tak ani tu sul uz ne.
Vysvětlím to stejně, jako to, jak se novináři dozvěděli o padělaných umělých vagínách - je to mediálně zajímavé. Ale jinak spiknutím pod rouškou TTIP jsou nepochybně i zprávy o padělaných gumičkách a další tisíce obdobných zpráv - viz link na Google.
Gumičky i gumové vagíny může vyrábět a dovážet každý, tam není žádné nerovnost. Nerovností je naopak to, že někdo parazituje na cizí značce, do které výrobce investoval čas a peníze.
V souvislosti s tvými komentáři mám podezření, že sis zakoupil nefunkční padělek mozku.
Ano, nejlépe se manipuluje s veřejností zprávami o falešných gumových vagínách, gumičkách a hodinkách, které by si nikdo nekoupil. Zejména proto, že v prvních dvou případech z toho má veřejnost akorát srandu a v tom posledním si pomyslí něco na téma "jaký magor dá 8 mega za hodinky". To je opravdu příklad úspěšné manipulace jako hrom.
Běž reklamovat ten padělaný mozek.
Mistře Nový, reaguji tady na Váš výplod, že "známkoprávní ochranu potřebují především padělatelé, aby se lidé orientovali podle značky a ne podle svých potřeb a nebo kvality", že padělky mají "stejnou kvalitu" a že známkoprávní ochrana "vyrábí umělou vzácnost."
Kdybyste si, vy hovado, aspoň nastudoval odkazované, tak byste zjistil, že ty padělky nejenže stejnou kvalitu neměly, ale především, že dodavatelé ty padělané součástky dodávali jako pravé a schválené, ten, kdo je používal, o tom vůbec neměl tušení. Viz např.
The FAA later found forged parts in larger operations; in particular Air Force One, the aircraft used by the President of the United States, had fraudulent parts. As a result, illegal parts dealers faced arrests and convictions. Schiavo said that the most important action taken by the United States government regarding the proliferation of forged parts was to cause the convictions of the parts dealers.
Váš pseudoliberální názor o tom, že ochrana před padělky je přece zbytečná, že si s tím poradí trh a každý nakoupí podle svých potřeb, je v tomto kontextu přímo etalonem debility. Ono jsou holt odvětví, kde ty padělky prostě zabíjejí. Jako např. letectví nebo farmaceutický průmysl.
No vidíte, a kdyby nebyla ta regulace, tak by aerolinie měly vlastní testovací laboratoř, která by nakupované součástky sama testovala
To je snad úplně zbytečné komentovat. A380 - 2,5 milionu součástek od více než 1500 výrobců z cca 30 zemí. Obsahem vaší mozkovny je evidentně čisté vzduchoprázdno.
U servisních organizací je to naprosto běžná situace. O kontrakty se soutěží a obvykle jsou na dva roky až pět let. Když zákazník kontrakt neobnoví, tak se obvykle celá pobočka zavře a ti malí zákazníci se převedou jinam.
Výjimkou jsou pak až hodně velké firmy jako Foxconn. Ale i tam když vyprší kontrakt tak klidně desítky lidí dostanou výpověď pro nadbytečnost.
Problém je, že každý za marži považuje něco jiného. Univerzální pravidlo není. V obchodu (nákup a prodej) se za marži skutečně považuje přirážka k ceně zboží. A máte pravdu, že to bývá velké procento, protože se z toho musí zaplatit zaměstnanci atd. Zisk je pak mnohem menší než marže, někdy i řádově.
U výrobních společností se to dělá jinak. Spočítají se veškeré náklady na výrobek (materiál, práce, odpisy strojů atd.), čímž získáte celkové náklady. A k tomu si přidáte marži a máte prodejní cenu. Zde se pak zisk víceméně rovná marži.
Obchodníci občas použijí metodiku výrobních firem, aby jejich marže vypadala menší. Nejspíš nechtějí říkat "máme zisk 1%", ale ani nechtějí říkat "máme marži 50%".
Ale musím připustit, že zrovna web shopy mají marži nízkou i tak. Což není obvykle problém, protože mají i nízké režijní náklady. Většina z nich nemá žádné sklady a výrobek jde rovnou od výrobce ke koncovému zákazníkovi. A protože si konkurují, tak tu marži snižují opravdu hodně.
Mistře, váš návrh zněl, aby si součástky testovaly aerolinie. Nad dementností nápadu, aby si např. ČSA testovaly miliony různých součástek, se není třeba dále rozepisovat. Samozřejmě certifikace je zbytečná vždy a všude, takže budeme pokračovat - například lékárny by si mohly samy testovat léky a nevymlouvat se na výrobce. Na co nějaké klinické hodnocení a registrace léků, to je taky zbytečné. Vybereme dobrovolníky Máňu, Pepu a Frantu, rozdáme jim zadarmo pár náhodně vybraných léků a je to. Když se vrátí, tak je to OK. Přirozené mechanismy fungují lépe.
Nepsal jsem o lékárnách, ale o distributorech.
Ano, jistě. Stejně jako jsi mluvil nejdřív o aerolinkách, a když ti došlo, že jsi za největšího vola v místních diskusích za posledních několik let, tak jsi přesunul "fokus" na výrobce. Povinnosti distributora jsou dány zákonem o léčivech a prováděcí vyhláškou 229/2008 Sb. (§ 35 a násl.), za odběr vzorků a jejich zkoušení, kontrolu shody léčivého přípravku se specifikacemi před propuštěním do distribuce odpovídá samozřejmě výrobce, který k tomu event. může použít smluvní kontrolní laboratoř. Distributor v rámci zabezpečení jakosti krom mraků papírování zajišťuje to, aby léky byly skladovány, přepravovány a distribuovány v souladu se správnou distribuční praxí, tedy zejm. aby aby bylo zabezpečeno správné zacházení s léčivými přípravky podle pokynů výrobce a právních předpisů. Vrátíme-li se zpět k letectví, aerolinky odpovídají za to, že údržba bude prováděna v souladu s právními předpisy a výrobcem předepsanými postupy. Rozhodně ne za testování milionů součástek. To může napadnout opravdu jen chorý mozek.
Prosim tě, běž už konečně poradit těm aerolinkám, ať si pořídí technologie na testování milionů součástek, jinak že budou platit jako mourovatý, protože tak to správné a tak to má být, protože tak to je přece liberální. Trh to samozřejmě vyřeší - aerolinky zavřou krám a ty budeš lítat tak maximálně s koštětem. Stop zbytečným regulacím a hurá zpátky na stromy.
Tak určitě... Nížepodepsaní soudní lékaři basírují na úplné duševní otupělosti a vrozeném kretenismu představeného komisi výše ukázané Ivana Nového, vyjadřujícího se slovy jako ,Příklad odvětví, kde státní dohled neexistuje a přesto zdárně funguje je internet’, kterýžto výrok úplně stačí, aby osvětlil duševní stav Ivana Nového jako notorického blba.
"I kdyby to nakrásně byli zloději a na těch 42 miliónech něco pravdy bylo - pořád je to jen zlomek jejich obratu, mizivá část.
Kolik to může být? Pět promile?"
Vzdy je roztomile videt nekoho z luzy, co si prisvojuje retoriku tech hodne bohatych. Ale kdo chce kam (presneji zustat tam...).
Takto ale nereaguje vyrovnaný člověk. Nebo jste snad na TTIP nějak osobně zainteresován? Já tu smlouvu nepotřebuji. A s podobnými smlouvami to bývá tak, že do nich jsou lobisty zavedeny systémové poruchy, které do systému zavádějí umělé nerovnosti.
A to je základní problém každé rozvinuté civilizace, jak se tomu vyvarovat.
A jak vysvětlíte, že se o tom případu ti novináři dozvěděli? Řízené PR? Nepochybně.
Prosím, konkrétně. O kterých firmách je zde řeč?
Příklad: za rok 2014 obsadil Agrofert 3.místo v žebříčku nejvyšších tržeb
(necelých 167 000 000 000 Kč). Bohužel, v seznamu 20 TOP firem s nejvyšším odvodem daně tuto firmu nevidím.
Přála bych si, za sebe i za tento stát, aby se vaše predikce splnila.
" Podle informací Hospodářských novin (...) měl obrat stát o 42,5 milionu korun. "
To by byla pravda jen v případě, že by od státu získal o tolik víc dotací, než kolik zaplatil daní. To dělají třeba firmy našeho ministra financí. Zde ale tipuji že šlo o pravý opak - podnik platil výrazně více daní než bral dotací, a někomu se stal nepohodlným. V opačném případě bych čekal, že případné nedoplatky finančák prostě dovyměří, a bude se snažit nebránit v podnikání. Takhle ale stát jen snížil budoucí daňové výnosy, zlikvidoval fungující firmu, a narušil důvěru v obchodní prostředí.
tak bude velký průšvih. Paragraf 2 zákona 337/1992 Sb. říká - (2) "Správci daně postupují v daňovém řízení v úzké součinnosti s daňovými subjekty a při vyžadování plnění jejich povinností v daňovém řízení volí jen takové prostředky, které daňové subjekty nejméně zatěžují a umožňují přitom ještě dosáhnout cíle řízení, tj. stanovení a vybrání daně tak, aby nebyly zkráceny daňové příjmy." - Finanční úřady mají víceméně interně zakázáno likvidovat firmu. V tomto případě buď mají naprosto prokazatelné důkazy, že firma ve velkém podváděla, nebo se příslušní úředníci zbláznili. Předpokládám, firma má daňového poradce, tak to bude zajímavá právní bitva.
Na tom vcelku nesejde.
Asi jsme se nepochopili. Na tom samozřejmě sejde z toho pohledu, že pokud "zisk" z jakýchsi pochybných operací z DPH mnohonásobně překračuje zisk z normální podnikatelské činnosti (který je koneckonců pod jedním procentem obratu firmu, což je samo o sobě tristní číslo), tak asi není co "zachraňovat".
Hehe. Pracoval jsem postupně ve dvou firmách. Každá měla svého klíčového jediného odběratele. Obě věděly, že je to problém, obě se s tím snažily něco dělat, ani jedné z nich se to moc nedařilo, protože jen z toho jednoho jediného odběratele reálně tekly prachy a ostatní aktivity byly ztrátové nebo nevýznamné.
Ono se to snadno říká a těžko dělá.
Obě firmy na to ovšem nakonec málem dojely.
Podobne blaboly se na internetu objevuji pravidelne ... neexistuje zadna firma ktera by dokazala zit s marzi vyrazne pod 30%. V nekterych oborech jsou pak marze vyrazne vyssi ( i v tisicich %). Z 10% by nebylo ani na ty zamestnance vazeny.
Nebot naklady na jednu s prominutim "lopatu" jsou cca 50kkc/mes. Realne jsou vydaje firmy o +- 100 lidech jen na ty lidi kolem 6M/mes (realne cislo firmy, kde prevazna cast zamestnacu jsou skladnici, tedy obdobny provoz). Tedy pri 10% marzi by se jen na zamestnance spotrebovala polovina. A kde jsou kancelare, energie, pocitace, supporty externich dodavatelu, vsemozne poplatky za udrzbu a provoz, revize atd atd. Takova firma by byla trvale v minusu.
Par firem jsem jiz videl, a prakticky vsude platilo, ze prodej cehokoli s 10% marzi byl automaticky bran jako ztratovy. Protoze tech 10% nepokryje ani naklady na manipulaci pri prijmu a vydeji.
Ano, ale ta základní příčina není nadbytek zákonů, ale pocit, že jedinec je jediné, na čem záleží. A když lidi nejsou ochotni udělat nic zdarma pro ostatní.
Nyní třeba profesionální armáda - kolik lidí by šlo bojovat, kdyby o něco šlo? Kolik lidí je ochotno aspoň poctivě platit daně?
proc by zbavovali fizlaky z financaku mlcenlivosti. proc to po nich babisovci chteji? ta ochrana tam pro neco je. uz ted je to asymetricky spor, kdy jen pokud se urednikovi zachce, tak vas znici a vy jeste musite dokazovat, ze nicim nepodlozene podezreni uradu neni pravda.
navic pokud se budou soudit, tak by si tim zbytecne ubirali prava.
spis bych se ptal, kdo to pak zaplati, az nahodou soud dojde k tomu, ze babisistan si vylhal kauzu. co kdo to zacaluje..?
Jasně. Takže standardem českého podnikání je provozovat prodělečnou činnost a saturovat to nadměrnými odpočty na DPH. Ale stát je hrozně zlý, když se mu to nelíbí. A krom toho ta genitální úvaha, že rozkrádání je v sazbě DPH již započteno. No, tak si nezapomeňte zase konzistentně postěžovat, že je moc vysoká. Blbe!!!
Já jsem si vždycky říkal, proč Svobodní opakují stále dokola totéž, aniž by o tom přemýšleli, až to vypadá, jako by na to měli stranická školení. Ale teď vidím, že opakování stále týchž chybných argumentů má svůj smysl. Protože když takový Svobodný chce být originální a začne "přemýšlet", vedle těch jeho výplodů vypadají prefabrikované "svobodné" argumenty jako náramně promyšlené úvahy.
https://www.google.cz/#q=celn%C3%AD+spr%C3%A1va+pad%C4%9Blky - přibližný počet výsledků: 22 200
Vysvětlovat retardovi tvého typu, že mezinárodní smlouvy, které ještě nebyly ani sjednány, natož pak ratifikovány, opravdu nelze, je zcela zbytečné. Už tě tady mnoho lidí žádalo posledně, ať přestaneš zasírat diskuse svými psychopatickými výplody dementního mozku.