Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Kladivo na úložiště. Nova a Prima přitvrdily vůči nelegálně sdílenému obsahu. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 7. 2024 19:46

    Filip Jirsák

    Jen reprodukuji to, co o tom píší odborníci.
    Ne, nereprodukujete. To byste ten text totiž nejdřív musel chápat. Nebo byste je musel doslova citovat, ne jen interpretovat. Už se mnohokrát v mnoha různých diskusích na různá témata ukázalo, že reprodukovat přečtený text neumíte – pokaždé, když jste odkázal na původní zdroj (sice se to děje velmi výjimečně, ale už i odkaz na zdroj jste dal), ukázalo se, že původní zdroj psal něco jiného, než jste tvrdil vy.

    Je zajímavé, že se to neshoduje s tím, co o tom píšete vy.
    Na tom není nic zajímavého. To jednoduše plyne z toho, že vy o tom píšete samé blbosti a já ne.

    Pochopitelně, opět nemáte pravdu.
    Pochopitelně opět nenapíšete nic, co by mé tvrzení vyvracelo.

    Nehledě k tomu, že se skutečně významné dokumenty nepodepisují tužkou
    Tužka je obecné označení pro nástroj, který se používá k psaní – může to být třeba pero, propisovací tužka, plnicí inkoustové pero – a nebo i ta tužka v užším významu slova, tedy psací nástroj na bázi otěru tuhy.

    Druhou věcí je, že byste na zjištění uvedených informací potřeboval spolupráci osoby, jejíž podpis chcete napodobit.
    Jo. Třeba aby něco podepsala. Vy jste nikdy nic nepodepsal?

    Třeba malý kolektiv matematiků, pracující pod hlavičkou nějaké tajné služby. Jako tvůrci systému ULTRA. A utajení existence tohoto systému vydrželo hezkých pár let. Churchill dokonce obětoval Coventry, aby se jeho existence neprozradila.
    To je přesně ono, to je situace srovnatelná s tím, že by tajné služby zfalšovaly vaše maturitní vysvědčení.

    Tajná služba potřebuje občas někoho zlikvidovat, nebo naopak vyvinit, a to se zfalšovanými dokumenty (mj.) dělalo snad od antiky.
    Je otázka, zda by se tajná služba v takovém případě vůbec obtěžovala s dostatečně průkazným podpisem. A pokud ano, prostě vás donutí vlastnoručně podepsat prázdný papír, na který si pak natiskne, co bude potřebovat. Kvůli tomu fakt nepotřebuje prolamovat šifrování.

    Mimochodem, všechny ty konspirační teorie o tom, jak mají tajné služby dávno prolomené současné kryptografické algoritmy, zapomínají na jeden detail – že samy tajné služby ty kryptografické algoritmy používají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).