V místě svého bydliště mám slabší příjem multiplexu B. Můj set-top-box (Siemens Gigaset M260T) si s tím čas od času neporadí a obraz třeba i vypadne. Takovou zkušenost mám i s řadou jiných zde recenzovaných set-top-boxů. Mustek DVB-T350 ale i slabší signál "béčka" držel dobře a chyby v příjmu jsem nezaznamenal. A pokud by Vám toto přišlo příliš empirické, stačí se podívat do technických specifikací, kde je přijímaný vstupní signál charakterizovaný rozsahem -15 až -70 dBm. Jiné přístroje myslím začínají obvykle na -20 dBm... Odpověď patří všem slušným čtenářům, které by Vaše otázka mohla napadnout také.
V závěru samotném píšete cosi o nadprůměrné citlivosti... Můžete nám sdělit, jak jste ke konstatování této skutečnosti dospěl...? Jakým způsobem byla citlivost změřena či dle čeho posouzena...? Děkuji...
Děkuji za odpověď... Jistě si jste ale vědom, že uvedenou skutečnost, kterou jste popsal, nelze nazvat citlivostí... Ta je definována a hodnocena u DVB přijímačů trochu jinak...
Stejně tak je přinejmenším nesprávné posuzovat a porovnávat chování různých přijímačů v různých podmínkách (tím mám na mysli jinou dobu testování - v pátek nemusí být intenzita elmag pole, stejně jako případné jiné parazitní signály stejné, jako v pondělí)... Citlivost DVB přijímače se měří a to za "definovaných" podmínek...
Není to sice špatný přijímač, ale stejně drahý (nebo levný?)Mascom MC520T je pořád lepší! Nemohu si pomoct. Jinak celkem mě zaráží výsledek dole v anketě. Pořád zde chybí to důležité uvědomění a to, že set-top-box, který si zákazník koupí, bude nějakých pár let zcela ovládat jeho televizor a tak by se na set-top-boxu nemělo šetřit. Takto levný přijímač (Mustek, Mascom atd.)patří zcela jistě pouze k druhé a třetí, už k nedůležité televizi. Pak ať si diváci nestěžují, že jim obraz kostičkuje, vxpsdává či dokonce úplně levný přijímač chcípne. Chci jen říct, že na set-top-boxu by se tedy šetřit nemělo. Ono takový DVB-T dvoutunerový přijímač s HDD......?
Samozřejmě, že PVR s TWIN tunerem může nahradit vynucenou technologickou změnu při přechodu z analogu na DVB-T. Zachrání "starou" ještě dobrou analogovou TV, zcela zastoupí již operativně nefunkční video. Také je pravdou, že STB ovládne TV při jeho degradaci jen na zobrazovač, ale ruku na srdce, kolik "vymožeností" nadupaného STB využívá většina standardních diváků? Jak snadno se budou tyto STB "za hubičku" vyhazovat při přechodu na MPEG-4, HDTV, satelit, ...? Nemyslím si, že typickou vlastností levných STB je kostičkování, zamrzání či zatuhnutí. V desítkách typech přístrojů, které už na náš trh dorazily, jistě jsou lepší i horší, ale i uvnitř vyšších kategorií nebo PVR. Stejně tak, jako v jiné oblasti spotřební elektroniky. Pro Vás jako prodejce není nic jednoduššího, než podle Vašeho hodnocení "šunt" nenabízet a neprodávat. Jestli tím ovšem příjdete o část zákazníků je věc jiná, třeba budou spokojeni i s tím z akce hypermarketu.
Ono běžnému uživateli je daleko srozumitelnější takováto recenze, než trapné moje plky o měření citlivosti a jiné provokace. Ono je daleko nejdůležitější, jak to vidí běžný uživatel a jak je se zařízením spokojen v praxi, než nějaké laboratorní měření, které jde lehce pro laika zmanipulovat.
Vidite, a ja jsem si zrovna loni koupil CRT TV (analogovou). Ovladac pouzivam pochopitelne jenom jeden (ten od receiveru umoznuje ovladat i televizi). Mozna budou zanedlouho bezne iDTV s vice DVB-T tunery a moznosti nezavisleho nahravani na disk, ale zatim tomu tak neni, takze kombinace dvoutuneroveho PVR spolu s analogovym TV, asi jeste dlouho nebude docasnym resenim.
Samozřejmě, že domácnosti v blízké době ovládnou LCD TV. Oled je sice novinka, ale u nás, v naší zemi bude stále finančně nedostupná (myslím cca 3 roky a tou dobou už bude více jak polovina národa mít doma placky od LCD nebo plasem)A to, že CRT TV nikdo skoro nenabízí je hlavně zásluha toho, že už se skoro vůbec ani nevyrábějí.
Nemá cenu se navzájem přesvědčovat, která zobrazovací technologie je lepší. Ten upřednostňuje to a ten druhý ono. Čekat na něco ještě kvalitnějšího je také řešení, ale někdo musí nebo chce věc řešit již nyní. Na výsledném diváckém dojmu se také podílí i kvalita vstupního signálu. Jeho rozlišení, druh komprese, datový tok, obrazový formát a v neposlední řadě i primární obraz (film, studio, ...).
TWIN PVR je momentálně výhodné řešení, ale technologii zobrazovače, na kterou poklesl připojený televizor, si k němu může každý vybrat podle svého gusta.
Pokud v budoucnu bude možné v TV jednoduše uživatelsky měnit několik tunerů podle potřeby, budou obsahovat sloty na přístupové karty a přiměřeně velký HDD, konečně bude opět TV kompaktní zařízení a případné připojení k PC vyřeší i něčí potřeby dlouhodobé archivace. Už by se něco takového dalo i koupit, ale ty "nekřesťanské" peníze!
Naprosty souhlas. Je to stale stejne. Vyhlasi se nejake pekne marketingove heslo, vsichni se za tim zenou a pak ta implementace nestoji za nic. Napriklad nechapu co kdo vidi vyrazne lepsiho na pouziti MPEG-4 AVC misto MPEG-2. Stejne je uz dnes jasne, ze by se vyssi ucinnost komprese nevyuzila pro zvyseni kvality prenosu, nybrz by se narvalo mnohem vic stanic (s kvalitou dost mozna jeste horsi nez dnes v MPEG-2) do jednoho multiplexu. 4 stanice v MPEG-2 je v soucasne dobe uplne optimum, alespon pro CRT, plazmy a nejdrazsi LCD.
Na MPEG-4 AVC vidi vyrazne lepsi "cosi" vsichni, krome prodejcu MPEG-2 prijimacu :-)) Vy snad nechcete kvalitnejsi TV programy? :-O
Jinak k diskuzi LCD - kdyby se vyrabely CRT s rozlisenim HDReady, tak jejich vlastnosti budou nedostiznym snem i pro plasmy, natoz LCD... jenze co by potom vyrobci delali s tovarnami na LCD? Nevyhodou CRT jsou jen velke rozmery (hloubka). Obraz na FullHD CRT Sony (jen profi, komercne nedelaj) je neskutecny...
Neočekával bych od prodejců DVB-T techniky odpor k prodeji STB s MPEG-4. Pokud by měli možnost prodávat tyto podstatně dražší přístroje (dodavatele a kupující), při podobné hmotnosti a objemu by při několikanásobné ceně mohli mít i vyšší zisk. Nebo se mýlím?
Opravdu si někdo myslí, že vyšší rozlišení zaručuje vyšší kvalitu TV programu? Možná obrazu, ale kýč, nebo neumětelství, se tím nevylepší. :-))
Myslite? Ale my prodavame i prijimace s podporou MPEG-4 AVC, pane 008. A znovu musim opakovat, ze pouha volba jine komprese vyssi kvalitu programu neprinese. Usetri jen a pouze operator, protoze bude moci natlacit do muxu vice programu, ale divak bude mit za vice penez uplne stejne muziky.
Neočekával bych od prodejců DVB-T techniky odpor k prodeji STB s MPEG-4. Pokud by měli možnost prodávat (dodavatele a kupující) tyto podstatně dražší přístroje, při podobné hmotnosti a objemu, asi by při několikanásobné ceně mohli mít i vyšší zisk. Nebo se mýlím?
Opravdu si někdo myslí, že vyšší rozlišení zaručuje vyšší kvalitu TV programu? Možná obrazu, ale kýč, nebo neumětelství, se tím nevylepší. :-))
Kvalita obrazoveho a zvukoveho vystupu vetsiny set-top-boxu je stejna. V tom se obvykle nijak vzajemne nelisi a ani Mustek DVB-T350 neni vyjimkou. Rozdily jsou zejmena ve vybave (konektory), provedeni (plast/plech, mechanicka odolnost), uzivatelskem rozhrani (moznosti a pohodli ovladani), prijmovych vlastnostech (i tyto rozdily uz se ale pomalu stiraji) a znackovosti (tj. ev. dostupnosti i pozarucniho servisu).
Samozrejme mate pravdu, prodavat drazsi zbozi je pro kazdeho prodejce vzdy vyhodnejsi. Proto take prodejci elektroniky mj. touzebne cekaji na to, az kompletne vymizi levne a provozne "slusne" CRT televizory (na drahych LCD a PDP se vydela vic a vyrazne lepe se s nimi manipuluje, setri skladove prostory i naklady na dopravu). Pokud by se DVB-T vysilani odehravalo v MPEG-4 AVC, rozhodne by obchodnici nestradali, spise naopak. Konkurence je miziva, takze by se dal risknout i dovoz ve velkem (lepsi marze) a lidem by proste nic jineho nez si koupit drahe STB nezbylo. Jako prodejce nemam k podpore MPEG-2 ani ten nejmensi duvod. Jde o nazor televizniho divaka a popularizatora pozemniho digitalniho vysilani, za nez se povazuji predevsim.
Pane Jochu, Faroudja to nebude... Je celkem zbytečné řešit tyto tuctové čipy, ničím nevynikají a ani nijak netratí... Prostě na výstupu bude nakonec jen PAL signál, tak proč hledat na v Trabantu motor z Ferrari, že...
Ano, na tom se urcite shodneme. Podobne jako Technisat, i Mustek jiste pouziva jeden z konzumnich chipsetu zcela standardni kvality. Ostatne, na dekompresi MPEG-2 a D/A prevodu se toho zase tolik pokazit neda (resp. da, ale nikoli uspornymi opatrenimi).
Netusim z jakeho duvodu byl smazan prispevek, v nemz jsem konstatoval, ze s Mustekem DVB-T350 mame lepsi zkusenosti nez s Mascomem MC-520T. Zatim plna spokojenost zadna reklamace, zatimco u Mascomu je reklamaci i uzivatelskych vytek mame jiz nekolik. Nechcete si ty reakce za nas rovnou psat sami?!
O kvalitě a ceně za STB si každý asi rozhodne individuálně podle potřeb. Já jsem si koupil multifunkční zařízení, které není pouze STB, kromě HDD taky vypaluje, přehrává CD i DVD a včera jsem si liboval, jak je užitečné mít možnost pracovat i s DVD-RAM. Přesto jsem hoooodně dlouho přemýšlel, zda se takto " plácnout " přes kapsu a jít do rizika, že možná za 4 roky budu muset před takovou mašinu předřadit další STB s MPEG4 a nebo to celý vyhodit a koupit něco nového. U rodičů je to jasné. Mají STB za litr, za 4 roky případně vyletí z okna :-)
No pokud má někdo kvalitní analog signál tak bohužel zatím klasické skleněné lampovky CRT mají lepší obraz než LCD.To je fakt se kterým někteří souhlasit nebudou ale zatím LCD mají mázlé barvy oproti 100Hz CRT.Faktem je,že se ale zlepšují parametry jako doba odezvy se dá sehnat i pod 8 ms,ještě před nedávnem byly běžné 10 ms a kontrast hlavně ten dynamický už se běžně prodává +- 7500:1 dokonce jsou i 10000:1, samožřejmě rozhodující je hlavně ten reálný.Každý prodejce vám uvádí různé až matoucí informace o parametrech...No Pc monitory už umí i 3 ms odezvu...Viděl jsem puštěný televize vedle sebe od různých výrobců v prodejnách kde měli i signál DVB-T z Bukový Hory a ten mázlej hnus až v barvách při rychlých scénách hlavně u sportovních přenosů přecházející v kostičkování jako když si mizerně převedete DVD do Divx to je zoufalost!!!...I prodejci mi dali za pravdu,že pokud chtějí ukázat lepší obraz musí do toho zapojit než pozemní digitál tak buďto prezenční DVD nebo už nové Blu-ray...Prostě dokud se to bude přehánět s kompresí tj. místo použití jen 4 programů na jednom MUX kmitočtu bez rádií tak jako to mají němci a i jiné technicky vyspělé bohaté státy tak těch našich 5 až 6 tv programů + rádia s čímž se tu experimentuje stojí za starou belu...Navíc pokrytí signálem je nedostačující takže se zjistilo,že buď je tma nebo vypadávání do kostičkování se zvukem cik cik...Nebo něco co se jeví jako kvalita oproti zašuměnému či duchařícímu analogu ale ten kdo měl kvalitní analog tak digitálem zatím jen ztrácí na kvalitě.Ostatně odborníci se tím netají,že se spoléhá na nedokonalost lidských očí které si snad časem zvyknou na ten komprimovaný mázlý neostrý hnus DVB-T.U satelitních je to to samé,lze nalézt mezi tisícovkama tv programů něco co je ještě horší než mizerná kopie VHS až po čistý obraz ale ten je spíše vzácností...Prostě technologie jsou neustále ve vývojovém pohybu a my zákazníci se budem rozhodovat dle peněženek...a toho co nám trh vnutí...Nyní jsou to plasmy které začínají pomálu ale jistě početně nahrazovat a dohánět LCD obrazovky a pak budou již zmíněmé Oled atd. MPEG-4 ....prostě stále budem nuceni nakupovat...