Konečně někdo udělal slušný přehled parametrů, které by měly člověka při koupi zajímat (čeština, spotřeba, ...) a o kterých výrobci a prodejci často raději mlčí. Škoda jenom, že v přehledu chybí spotřeba v stanby módu - ta se na nákladech na provoz často podílí více než "nornální" spotřeba.
Mě osobně by zajímalo taky podobné srovnání STB s PVR.
Hodnotící prvky se mohou ještě doladit, ale MHP je zatím něčím, co se nedá testovat. Kolik multiplexů v ČR nějaké multimediální aplikace nabízí? Jak velká je v Česku nabídka set-top-boxů, které MHP podporují? Do budoucna myslím, že digitální přijímač s dobrou podporou MHP by mohl dostat půl bodu, možná až celý bod navíc za technickou stránku.
pokud vím tak MUX A vysílá 2 aplikace, a MUX C dokonce asi 10 funkčních a docela zajímavých aplikací, takže si myslím, že je na čem testovat. Co se týče nabídky STB tak právě takovéto diskuse mohou podle mého názoru nabídce pomoci. Příjde mi jen divné, že se o MHP tady vůbec nemluví ačkoliv mi to přináší oproti analogové televizi hmatatelně něco nového. Dokonce bych se přimlouval za větší bodové ohodnocení než které navrhujete. Dá se na tomto serveru dát také informace jaké jsou vůbec STB s MHP na trhu a porovnat je alespoň mezi sebou? Rád Možná je to na pro účely hodnocení na samostatnou kategorii.
Děkuji za informace. Přiznávám, že ani jeden ze zhruba patnácti set-top-boxů, které jsem zatím testoval, MHP nepodporoval. Doufám, že se mi dostane pod ruku některý přístroj, pro kterého nebudou multimediální aplikace španělskou vesnicí. Hodnotící stupnice je pomocné vodítko, podrobnější informace se čtenář dozví vždy z textu recenze. MHP do bodování určitě patří, samostatnou kategorii bych z něj ale nedělal. Už jsem ho připsal do tabulky technických parametrů a ceny.
Ahoj, Tvůj testerský zájem redakci zaujal. Rádi bychom měli sem tam také něco o těch počítačových periferiích. Nemohu na Tebe sehnat mail, můžeš se mi prosím ozvat na kalal@iinfo.cz? Díky :-).
No, to je prave jeden z problemu pri nakupu. Koupil jsem Humax F3-Fox T (nastesti pres internet) a ten mel ve standby spotrebu 9,5W a za provozu asi 10,5W. Hruza. Vratil jsem ho a koupil DigiPal 2 a ten ma ve standby spotrebu 3/3,5W (hodiny vypnuty/zapnuty). Docela rozdil pokud to ma byt v siti 24h denne. Sice mel Humax hezci OSD ale Technisat zase 1000 stran teletextu (pred lety docela vyjimka).
Zdravím kolegy techniky!
Díky za info a recenze.
Zaráží mě však, že zde nebylo nikde důrazně řečeno (nebo jsem to nenašel), zda a které STB umějí na KAŽDÉM z obou výstupních scartů poskytnout JINÝ signál, tzn. ve výsledku alespoň částečné "zachování" takových funkcí, jako je:
a) sledování jednoho pořadu za SOUČASNÉHO nahrávání jiného
b) využití PIP (příp. PAP, PAT atd., ale s tím zkušenosti nemám)
Je jasné, že multi-PIP fungovat nebude. Ovšem kdyby STB uměl dva AV signály, tak bych je do své staré TV (OVP CTV 25HD 11) v pohodě dostal (má 2 scarty) a alespoň "jedno-PIP" by mi chodil. Drobnou komplikací by bylo asi jen neustálé používání dvou "tatranek" - ovládání PIP na TV a ovládání STB (přepínání kanálů).
Jiným řešením by bylo v případě PIP TV vybavených pouze jedním scartem (jsou-li vůbec takové) buď zakoupení STB s modulátorem a druhý (AV) signál protlačit přes VCR scartama do TV NEBO použít modulátor VCR. V případě akutního nedostatku scart-vstupů by bylo možno oba vf signály z modulátorů STB + VCR sloučit (pozor na odstup kanálů).
Pravděpodobně bych asi byl omezován funkcí časovače STB, protože předpokládám, že v případě časovaného nahrávání by byl STB vypnutý a nefunkční. O tomhle jsem také nic zatím nenašel...
Lze se vůbec dívat na TV v případě naprogramovaného časovače STB?
Dalším závažným nedostatkem se mi jeví to, že zcela určitě nebude fungovat VPS u VCR. Nebo se mýlím? Pokud tedy samozřejmě přijímaná stanice kód VPS vysílá, tak asi STB spustí správně (POKUD touto funkcí je vůbec vybaven!), avšak video asi stejně budu muset naprogramovat s časovými rezervami jako u stanic, které VPS nevysílají. Silně pochybuji, že STB pošle do VCR po scartu nějaký aktivační signál - v návodu pro VCR nic takového zmiňováno není.
Další nejasnost: Má signál FM rozhlasu zvláštní výstup - např. cinch? Zřejmě opět nepůjde používat NAJEDNOU rozhlas a TV?
Poprosím vás tedy o chvíli vašeho času a o rozbor problematiky - rád bych si v tom udělal jasno.