Článek je velmi pěkně sepsán, má jasnou logiku a jasně ukazuje, co se dnes děje (nejen u nás), o co vlastně Nově a spol jde.
Hnus celého snažení komerčních TV se spřátelenými (koupenými!) politiky, nejen u nás, je v tom, že honbou za zisky vlastně degradují TV program jakékoli stanice a to pro momentální zisk, ale už nehledí do budoucna, protože v závěru celé této honby za penězi divák uteče jinam, např. internet, nebo v lepším případě příroda. Ono totiž nebude na co se v TV dívat, veřejnoprávní TV bude tak omezena, že nic kloudného nevyrobí a komerční TV slušný program budou chtít platit. Free programy a s tím i tedy celá digitalizace budou k ničemu. Odpad, který již dnes komerční TV produkují tomu jen nasvědčuje.
Článek je výborný, pan Hanuš píše zasvěceně. Je tak snadné štvát proti koncesionářskému poplatku, reklamě na ČT a podrývat finanční postavení veřejnoprávní televize. Ve skutečnosti jde o zájmové skupiny a jejich zisky. Propojení zájmových skupin a politiků dnes prosakuje na světlo stále více. Podpora komerčním televizím přináší politikům profit, často nejen finanční. Když dnes mluví předseda vlády o tom, kolik programů by měla mít ČT, je to smutný důkaz jeho podjatosti, naštěstí v říjnu 2011 prý vláda padne. Komerční televize patří na náš trh stejně jako veřejnoprávní televize, jejíž zvláštní postavení nositele specifické národní kultury bychom si neměli nechat vzít. Propaganda televizí, které jsou "zcela zadarmo", však prověří skutečnou intelektuální úroveň národa. Obávvám se výsledku této prověrky.
Naprosto souhlas. Že je Nova v koncích předvádí nyní s pořady typu Mrazík, S tebou .. a další již nejméně dvoumístné reprízy. Ta televize by měla skončit a ne vyžebrávat další peníze. Každý nimrod vám potvrdí že trpící kus je třeba dorazit.
O čemž mimochodem svědčí celé jejich chování, že když nejsou schopni se uživit normální prací a obchodem, provádí to pomocí násilí a státu, tedy zákony a lobováním u poslanců apod. metodami, které mění podmínky a odírají stát a nasledně všechny atd. čili typické komunistické chování.
Na jiném místě se píše o propadu turecké telenovely v Česku,tak to s tou intelektuální úrovní,narozdíl od Slováků,nebo jiných balkánských zemí,není tak hrozné.
Podle mě nejde jen o důsledek digitalizace. Tlak k privatizaci odvětví dosud vyhrazených státu je vidět všude kolem. Současná pravice ho obhajuje jako nejefektivnější řešení. Přitom o efektivitu moc nejde. Často je to jen zajištění monopolu pár vyvoleným, cena pro spotřebitele je pak ještě vyšší než ve státním podání.