Sorry, ale nevíte o čem píšete.
.
1) Přijímač samozřejmě nemusí být kvůli nakešovanému EPG zapnutý. Zapne se v noci v nastavený čas (třeba ve 4 ráno), naskenuje všechny pro EPG vybrané transpondéry, uloží EPG data do interní vestavěné paměti (té, která se nevymaže ani po vypnutí přístroje) a pak se zcela vypne do hlubokého standy se spotřebou 1W. Celé to trvá cca 10 minut (podle počtu skenovaných transpondérů). Kdykoliv během dne, když přístroj zapnete máte ihned k dispozici program všech naladěných TV a rozhlasových stanic. Ihned přehledně vidíte, co se právě vysílá na desítkách TV stanic bez otravného přepínání. Pokud se změní program, což zase není zas tak časté, tak se samozřejmě EPG aktualizuje při nejbližším přepnutí na daný transpondér. Pro mě zcela klíčová funkcionalita. Pokud vím, do jisté míry to umí jenom některé pokročilé Linuxové přijímače pomocí různých pluginů a ty rozhodně nejsou levnější.
.
2) Pokud se dívám na nahraný film a musím sledování přerušit, tak je opravdu velmi pohodlné, když můžu zítra pokračovat od místa, kde jsem skončil aniž bych musel "zdlouhavě" přetáčet a hledat to správné místo.
.
Ďábel bývá v detailu. Ale pokud chcete na tuto techniku nahlížet s hypermarketovou mentalitou "hlavně aby to nějak fungovalo" a "hlavní parametr je cena" pak na to máte právo. I buřty s cibulí zaženou hlad, ale nevidím důvod je preferovat před svíčkovou. :-)
.
Jinak ani ISIO není dokonalé. Internetové a multimediální funkce jsou pouze průměrné.
.
Přijímače řady Technisat ISIO jsou v některých parametrech špičkou na trhu.
1) Špičkově provedené EPG. Ukažte mi, který přijímač za poloviční cenu, jak se tu opakovaně uvádí v diskusi, umí automaticky aktualizovat a kešovat EPG, což je vlastnost, bez které bych si hlavní satelitní přijímač do domácnosti už nekoupil.
2) Obecně uživatelský komfort. Jsou to drobnosti a jednotlivosti, které člověk plnohodnotně docení až tehdy, když si sedne k jinému přijímači, který je nemá.
3) Špičkový obraz. Většina STB na trhu dnes poskytuje solidní obraz. Technisat ISIO je ovšem o pověstný krůček před nimi. Zvláště reprodukce SD programů je bezkonkurenční.
4) Spolehlivé PVR funkce, opět s uživatelským komfortem, který není zdaleka obvyklý.
5) Skvěle graficky provedené UI, na kterém je vidět. že se na něm podílel evropský grafik a typograf. Źádný asijský (ne)vkus. Žádná linuxová přeplácenost a nekvalitní fonty.
Ale není pro každého. Je pro lidi, co ho chtějí "jen" používat. Není pro lidi, kteří si chtějí hrát a věčně něco nastavovat, rekonfigurovat, používat neoficiální firmwary. Není vhodný pro piráty.
Internetové funkce jsou pouze průměrné. Ne výčtem možností, ale svou relativní pomalostí. Jako multimediální přehrávač je to také jen průměr.
Je obtížné komunikovat s člověkem, který si nepřečte, co druhý napsal (nebo to nepochopí), ale o to radikálněji reaguje.
.
Takže ještě jednou a pomalu.
.
ad 1) EPG má skutečně každý levný přijímač, ale málokterý levný přijímač má EPG, které se automaticky aktualizuje (v noci) a které se kešuje. Přijímač zapnete hned vidíte EPG všech programů, aniž byste se na ně musel přepínat, aby se jejich EPG načetlo, což je běžný postup nutný u všech běžných levných přijímačů
.
ad 2) Komfort může být objektivní.
.
Například:
.
a) když sledujete nahrávku TV vysílání a sledování přerušíte, přístroj si zítra pamatuje, kde jste se sledováním přestal (automaticky)
.
b) když nahráváte nějaký pořad pomocí časovače s záměrně pro jistotu nastavíte začátek nahrávání o 10 minut před jeho začátek, tak se nahrávka na ISIO stejně uloží pod názvem hlavního požadovaného pořadu, který chcete nahrávat a nikoliv pořadu, který běžel těch 10 minut před ním
.
c) Systémově je možné nastavit časový prefix a sufix pro každý časovač iniciovaný z EPG. Nemusíte tak u každého časovače znovu posunovat konec nahrávání, aby se neodstřihl konec nahrávky při posunu ve vysílání. Připojí se to automaticky na základě systémového nastavení
.
d) Můžete editovat nahrávky v přístroji a vystřihovat reklamy.
.
f) U dvoutunerových ISIO modelů přístroj sám automaticky vybírá, z kterého tuneru se má nahrávka provést. Když se snažíte nastavit časovač tak, že se překrývá alespoň částečně s dalšími 2 časovači, jste upozorněni na to, že to není při pouhých 2 tunerech možné.
.
ad 3) No vidíte a Technisat ISIO modely umějí upsacaling a deinterlacing na 1080p lépe než většina televizorů, se kterými jsem to zkoušel. Zvláště na SD programech je to hezky vidět. Srovnání s levnými satlitními přístroji je mimo mísu.
.
ad 4) PVR je standard, ale nikoliv uživatelský komfort, který v jeho rámci nabízí ISIO (viz výše)
.
ad 5) Ano, design UI je subjektivní. Někomu se asijská UI líbí. :-)
.
Jmenujte nějaký LEVNĚJŠÍ přijímač, který tohle všechno umí. Hned si ho půjdu koupit.
Vy nikdy neprogramujete nahrávání na několik dní dopředu? S vaší obsedantní úzkostí ze změn programů by to asi ani nebylo možné, když podle vás EPG načtené v noci na 7 dní dopředu je již ten den neaktuální. :-))))
.
Pokud vycházím z běžně dostupných stanic v českém znění, tak sám podle EPG programuju nahrávání běžně na týden dopředu a za poslední 2 roky se mi stalo pouze jednou, že se kvůli změně programu nezadařilo.
.
Měl jsem doma k otestování zapůjčenu už hromadu přijímačů. Mám tedy srovnání. Mám rád i levné modely, některé jsou vzhledem k ceně velmi slušné. Ale pouze vzhledem k ceně. Nicméně jako druhý přijímač do domácnosti, proč ne.
nikoliv k satelitnímu příjmu. Možnost přehrání různých souborů na satelitním přijímači se výrazně zvýšila. Zvýšila se i možnost prohlížet a přehrávat internet. Jako satelitní přijímač ale Technisat stagnuje již mnoho let. Nemá Blind Scan, nemá Diseqc 1.1, má málo favoritních skupin. Pokud se použije na více než 4 družice, je neskutečně pomalý. Při kombinaci s přepínači EMP Centauri 8/1 nebo 16/1 přepíná neskutečnou rychlostí za 5 až 6 sekund. Co s takovým přijímačem? Obraz je velmi dobrý i na SD stanicích. Ale jinak je to satelitní přijímač 100 roků za opicemi. Kdyby aspoň byla kombinace s pozemním příjmem. Recenzovaný přijímač se hodí pro toho, kdo má příjem družic omezený. Pro fajnšmekry s prohlížením celé oblohy se prostě nehodí.
za polovinu je třeba Mascom, což je dnes spolehlivá značka, žádný šmejd. Naopak s Technisatem osobně nemám dobrou zkušenost, vykašlali se na Multyradio, taky drahý produkt a nic. Neudělali, aby uměl DAB+. technisat je takový německý nepružný, vidíte to na tom, že i ani pro český trh místo Conaxu nedá jako integrované Irdeto. Asi jsem přehlédl, ale jsem si nepřečetl, zda umí české znaky v EPG. Taky německý Kathrein se dodnes nenamáhal udělat FW, který umí české znaky v EPG na UFS910. Ti Číňani z Tchajwanu jsou v tomhle pružnější a spolehlivější.
Mám pocit že dle zadního panelu je chyba v popisu. Chybí SPDIF koaxiální audio výstup.
Naopak tam je analogové video a audio výstupy L/P.přes cinch.
Záměna SPDIF konektoru za video cinch. Nebo tomu tak není a oni to jen takhle zmateně umístili?
Pokud to nemá digitální výstup audia tak je tento STB úplně out. :-)
Opravím tě pepo,Mascom to byla dobrá značka /viz MC 1100,1101,1110 CR/,dnes co se týče HD tak už zašlá sláva.
Jinak Technisat byl vždycky dobrý a kvalitní /byť z mého pohledu absence jakéhokoli neofiko fw pro mě znamená nepoužitelný/ ale vždy bohužel značně předražený. Conax čtečka je sice krásná ale kolik lidí u nás si do ní strčí polskou kartu když se nedá softwarově překopat?
Opravdu běžný uživatel potřebuje mít ihned stále aktuální EPG na týden dopředu? Kdy si informace studuje? Osobně u EPG sleduji informace o právě vysílaných programech, maximálně následujících. Kvůli přehlednosti sleduji programy stanic na netu. Stačí jednou denně. Pro mě je tato vychytávka také zcela zbytečná.
Platí se za značku a tím i za kvalitu. Neznačkové výrobky mohou být levnější. Navíc je zde také licence pro čtečku Conax, která také něco stojí. Pro nás by bylo samozřejmě lepší Irdeto. Vzhledem k tomu, že v přijímači můžete použít moduly pro naše karty a ten má dost lidí již doma například ze staršího vyřazeného přijímače tak další náklady již nevzrostou. Čtečka Conax se dá použít například na polské karty Televizja na karte. Multimediální funkce přijímače jsou také přidanohu hodnotou. Nahrávky se dají upravovat v PC. Takže výhod je za solidní cenu dost.
Drahy je, ale kupce jiste najde. Spolehlivych satelitu pro laiky, kteri se boji linuxu a chteji ctecku Skylinku a zaroven i hybridni TV, je malo. Kdo ma internet, nemel by uz dnes kupovat prijimac bez HbbTV. CT tam asi brzo prida archiv (jako internetove iVysilani), a to bude vedle timeshiftu podle me nejvetsi vylepseni televize od zacatku barevneho vysilani.
Platit za značku jménem Technisat už může jenom naprostý hlupák, protože to má v dnešní době ke kvalitě hodně daleko a ty tam jsou doby, kdy člověk koupil Technisat DigitSim S2 (http://www.digizone.cz/clanky/technisat-digitsim-s2-satelitni-drobecek/) a on mu jel nonstop 5 let bez jediného zatuhnutí nebo potřeby jakkoliv řešit nový firmware, což je dneska bohužel na denním pořádku.
Mimochodem licence Conax je haléřová položka a proto se taky tento systém objevuje i v těch nejlevnějších modelech SAT přijímačů za pár stovek.
pane Klapacie
1. fungující české EPG je dnes standardem i levných přístrojů
2. uživatelský komfort - to je hodně subjektivní - asi záleží na tom, na jakou filosofii ovládání je kdo už naučen
3. obraz dělá především TV přijímač/obrazovka. U sat přijímače jde o to, aby uměl naladit satelity a zpracovat bez problému signál - a to zase umí i ty levnější přístroje taky.
4. PVR je opět už standardem i levnějších přístrojů
5. opět subjektivní
Co je na tomto přístroji extra, že stojí 2x tolik v porovnání s konkurencí? Navíc dnes je realitou, že všechny tyhle přístroje vzhledem k rychlému pokroku během krátké doby morálně zastarávají.
EPG je prece jedinou sluzbou, ktera divakum bez internetu nabidne program vsech stanic primo v televizoru a aktualnejsi nez tisk. V teletextu kazdy uvadi jen to svoje, i kdyz byva treba u te CT24 aktualnejsi nez v EPG. Takze kdyz prijimac umi nacist najednou vsechny multiplexy/transpondery, tak je to jednoznacne jeho plus.
EPG je u mňa dosť dôležitá vec. Odkedy mám satelitný prijímač, ktorý že nie len v noci načítava EPG, ale dokonca mi EPG ukáže, kedy sa daný program reprízuje, tak kašlem na tlačené programy a internet. Je to komfort A+++ s *. To šunt za dva litre nedokáže. O kvalite SD a HD obrazu ani nepíšem, lebo kto má šunt za dva litre v HD, tak to aj tak nepochopí.
Technisat je jako Nokia mezi mobilními telefony. Dříve byla sice kvalitní, ale drahá a nabízela oproti konkurenci méně funkcí. Potom přišla konkurence, hlavně z Asie a Nokia se dodnes nevzpamatovala. :) Neberu vám radost z dlouhého pročítání EPG. Ale já se raději na televizi dívám, než abych si pročítal EPG. Popřípadě si chvíli počkám, než se EPG daného kanálu načte. Jednou za čas mi to nevadí.
Je rozdíl mezi tím, hodnotit zařízení podle svých nároků, potřeb a vnucovat své zvyklosti druhým a ty jejich jen odsuzovat.
Kdo je "závislý" na EPG, může oželet jiné funkce, nebo cenu. Kdo je zvyklý se dívat na pořady ze záznamu, preferuje nadstandardní funkce PVR. Někdo je spokojen s tím, že rovnou může sledovat pořad od okamžiku posledního přerušení, jinému nevadí hledat místo přerušení obousměrným rychloposuvem a trefovat se do místa, které si z minula možná pamatuje. To ale nemusí nutně znamenat, že specifické vlastnosti přístroje jsou všeobecně nepostradatelné, nebo zcela zbytečné. A to, jakou zde hraje roli cena, je vedlejší. Je snad dobře, že na trhu jsou rozmanité přístroje a každý si může vybrat podle svého gusta a peněženky.
Proto si znovu dovolím podotknout, že vlastnosti kteréhokoliv přístroje by měl každý hodnotit podle svých potřeb a nároků, ale přitom respektovat i zvyklosti druhých a zbytečně nezahajovat vzájemné přestřelky o funkcích a vlastnostech pouhé TV techniky.
Celkem se nedivim, ze ten kdo si uzivatelsky prijmene EPG u Technisatu vyzkousel, je uz vsech jinych prijimacu zklaman. Sam casto pouzivam jak Technisat s automatickym nacitanim, tak TV se stahovanim EPG online. Stahovani EPG online nema jen ten nedostatek, ze si chvili pockate na nacteni, ale ze na ten program (multiplex) musite prepnout. Tedy nejde se divat na program 1 (sledovat zvuk a obraz na pozadi) a zaroven se se podivat co davaji na programu 3 z jineho multiplexu.
Já si o té tvé "špičce na trhu" přečetl na TVF, kde neustále jenom popisuješ problémy: http://www.tvfreak.cz/forum/search.php?searchid=186&pp=&page=11
ano, jistě je dobře, že je na trhu výběr a konkurence a každý si může vybrat to, co sám preferuje. Je to stejné vlastně u mnoha výrobků, a je to dobře a doufejmě, že tomu tak bude i nadále. Stejná diskuze a testy jsou třeba u aut, ledniček či sekaček na trávu nebo automatických praček. Doby, kdy byl za Kčs výběr ze dvou značek a dalších dvou v Tuzexu je naštěstí pryč. Nicméně taky každý má nárok vyslovit svůj názor a preference a to zde probíhá. Což je taky dobře :)
Z TV vysílání nenahrávám prakticky vůbec, protože ani není co. Filmy si radši seženu na Blu-ray nebo DVD, dokumenty opakují pořád dokola, takže není důvod je nahrávat, u sportu je to nesmysl a u zpráv jakbysmet. A když si občas nastavím něco na ČT24 (Retro apod.), tak akorát místo toho vyfasuji nějakou tiskovku Dluhoslavových socanů v přímém přenosu a mám 100 chutí celý přijímač rozkopnout vzteky :D
To, co popisuješ, jsou ale víceméně nesmysly. Třeba k čemu je mně načtené EPG kdesi v paměti, když kvůli tomu jednak musí být přijímač v provozu (a spotřebovávat el. energii) a druhak i v samotném vysílání bývá dost programových změn? K ničemu. Stejně tak jako nějaké zastavené přehrávání, popis nahrávky nebo posunutý začátek/konec. H-o-v-a-d-i-n-y, za které si nechá výrobce pořádně zaplatit.
Upscaling pak umí Technisat jenom průměrně a nijak se to neliší od běžných SAT receiverů. Ostatně v home produktech se ničeho výrazně lepšího, oproti konkurenci, dosáhnout prostě nedá.
Já vím naprosto přesně o čem píši - o nesmyslech, které tam výrobce dal proto, aby mohl z neználků vytáhnout peníze. Nějaké noční zapínání je asi Technisaťácká úchylka, protože už v dřívějších dobách se takto v noci nastavoval čas a stahovaly aktualizace. To ovšem mohlo mít ještě jakž-takž význam, ale EPG načtené v noci, když v průběhu dne je spousta změn? Kravina jak bič.
Na film se obvykle podívám na celý a skutečně nevidím důvod, abych cosi přerušoval a sledoval druhý den (takto to děláš i v kině? :D ), ale pokud by to nastalo, tak s tím 24x přetáčením, které mám, jsem na požadovaném místě takřka hned. Opět tedy nic zajímavého, kvůli čemu bych měl za ten Technišrot vysypat 4x víc, než za běžný přijímač.
V dnešní době (a rychlém technickém vývoji v této oblasti) nemá vůbec smysl dávat do spotřebky víc, než je nezbytně nutné. A tady to platí o to víc, protože v případě Technisatu člověk nedostane prakticky nic odlišného, než když koupí obyčejné Amiko za čtvrtinu ceny, které paradoxně disponuje i většími funkcemi typu sdílení, blokace instrukcí apod., což se může občas hodit.