Fascinuje mě naprostá tupost těch vypatlanců z různých proruských skupin, kteří se rozčilují, že jim tenhle hnůj mažou z youtubu, uložta a podobných a píšou, jaká je to cenzura, a jak "oni" chtějí zajistit, aby ten "dokument" nikdo neměl možnost vidět. Proboha, kdyby ti "oni" chtěli, aby ho nikdo neměl možnost vidět, tak ho ta prima vůbec nevysílá. Ale to, že jim autorská práva nic neříkají, mě vlastně ani nepřekvapuje. Holt lidi, kteří schvalují, že Rusko někomu ukradne kus území, si s takovou banalitou, jakou je krádež autorského díla, hlavu lámat nebudou....
Když tady jedna z parlamentních stran (!) jde do předvolebního boje s programem vybudovat socialismus (srsly, fakt), tak se prostě není čemu divit. Nikdy se to zatím ještě nepovedlo, ale taková banalita nevadí...
Opravdu, mít vzor v zemi, která všechny funkční věci od někoho okopírovala a ty její vlastní vypadaly, jako když je v kůlně udělala banda opilých kovářských učedníků (a podle toho také fungovaly), to mě hlava nebere....
(Upřesňuji, že tou "zemí" mám na mysli soc. Sovětský svaz po druhé válce).
Ano, určitě bude tento seriál propagandou. Pokládám se, při svém stáří a osobních zkušenostech i ze SSSR, za dost odolným proti tomu obrazu, který divákům předkládá Stone. Bez ohledu na jeho světový názor a snad i pochopitelnou kritiku politiky USA, kterou skutečně žije, ho trochu omlouvá to, že o poměrech v dřívějším, i zcela nedávném, Rusku vlastně nic neví.
Přikláním se ale k názoru, že státy tohoto typu, nutně potřebují vládu silné osobnosti. Pokud je taková svržena, přirozená demokracie nastalé problémy není schopna vyřešit. Proto vlastně buďme rádi za Putina, za idealistického Gorbačova, i za alkoholika Jelcina. Politika Ruska, pod vedením Putina je čitelná, i když ne chválihodná. Ale, mnozí tuší, čeho je schopna a tak se na mnohé dá připravit. Dnešní svět je o kompromisu, toleranci a neschopnosti ostatních jednoduše a efektivně vyřešit to, co se vymyká z obecné roviny "správné" vnitrostátní i celosvětové politiky.
Totalní i totalitní amatéři si honí triko nad mistrovským dílem ke smíchu ostatních občanů ! ! ! st.
Viděl jsem zatím jen 2 díly,určitě je to propaganda,jenže u mě se názor na Putina ustálil už od jeho prvního zvolení,proto mi přijde divné pokus o zakazování a přerušení diskuse,osobně nevidím rozdíl mezi KGB-CIA,obě jsou to zvěrské organizace,EUmi zas začíná připominat RVHP,případně socialismus s lidskou tváří,rvačka dvojí propagandy je u mojí generace přece jen jiná než u mládeže,fanatiky na obou stranách se snažím nebrat,a číst mezi řádky-dlouholeté zkušenosti z komoš.diktatury,bohužel pokusy o novodobou diktaturu se začínají objevovat tam kde bych to nejmíň čekal/např.před 10lety/ a od lidí kterým jsem kdysi důvěřoval jako demokratům.
Žádné výmluvy, ředitel CIA je skutečně delegovaná politická funkce, víme?
"CIA je nezávislá státní organizace, která je odpovědná prezidentovi Spojených států. Veřejná kontrola je zajištěna výbory amerického Kongresu. V čele CIA stojí ředitel (Director of Central Intelligence – DCI), kterého jmenuje prezident."
Vládnout vůbec není jednoduché. Není to snadné ani v Rusku ani ve Spojených státech.V době reálného socializmu byla rušena Svobodná Evropa až do roku 1989, kdy na jaře, půl roku před převratem, rušení přestalo. Měli jsme "ty správné" články v Rudém právu a většina stejně poslouchala SE. Ale tehdy mne SE nenadchla. S objektivitou to nemělo nic společného, smyslem vysílání bylo co nejvíce naštvat občany proti režimu. Šíření nenávisti k režimu bylo úspěšné a USA vyhrály naprosto suverénně studenou válku. Dnes je situace taková, že kdo nechválí USA, nemá s žurnalistikou nic společného. To jsou ty "správné články" a ostatní jsou samozvanci a ztroskotanci. Způsob myšlení našich médií zůstal plně zachován, pouze se vyměnily politické barvy.
Evropský způsob organizace hospodářského i politického života je bezesporu efektivnější, než ten ruský nebo ukrajinský. To však neznamená, že bychom měli vypnout mozky. Chyby a nedostatky lze nalézt v jednání Východu i Západu a není jich málo. Radost ze špatného rozhodování Západu nemám, jsem jeho součástí. Kritika by měla zůstat, avšak dle mého názoru vždy jen kritika, která nabízí lepší řešení.
V případě Ukrajiny bych byl pro větší tlak Evropy a USA na Ukrajinu na politické řešení východního konfliktu. Jsem názoru, že vojenské řešení, které má dnes přednost, je v zájmu výhradně USA nikoliv EU.
1. Občané tzv. LNR s DNR jsou přece občany Ukrajiny, nebo ne? To jsou vojáci cizí mocnosti?
2. Musí nutně cca15% všech obyvatel Ukrajiny mluvit a psát výhradně ukrajinsky, to se ani na přechodnou dobu nedá připopustit dvojjazyčnost?
3. Kromě výstřelů ve dvě hodiny ráno z houfnic ráže 122 mm na obytné domy (naprosto nahodilá nekoncepční palba, z vojenského hlediska nesmyslná) nenabídl Kyjev obyvatelům nic, žádnou autonomitu, status nebo něco podobného.
4. Krym byl cizí mocností Ukrajině ukraden až poté, co ukrajinský bolševický předák, Nikita Sergejevič Chruščov, Krym v roce 1954 ukradl Ruské sovětské socialistické republice.
5. Západ plně uznává referendum na Falklandských ostrovech, při němž se obyvatelé přihlásili k Velké Británii. Ze zeměpisného hlediska jde o naprostý nesmysl. Věřím, že tehdy obyvatelé zvolili VB z důvodu vyšší životní úrovně, než by měli pod Argentinou. Stejný postup na Krymu je "naprosto nepřijatelný", jde o krádež cizího území na němž žije cizí národnost...
6. V 90-tých letech Západ ukradl Srbské republice Kosovo a vojensky brutálním zásahem si vynutil kapitulaci Srbů.Vznikl samostatný stát. Tehdy to šlo, teď to v případě východu Ukrajiny nejde???
1. Na ty ruské agenty, kteří to rozpoutali a na ty další dovolenkáře, kteří to udržují, samozřejmě zapomínáte. Bez nich a ruských zbraní by žádný konflikt nikdy nevzniknul. Uvědomte si, že až do poloviny dubna 2014 tam byl klid. Teprve až se Putin vypořádal s Krymem, přesunul mužiky na Donbas a začaly nepokoje - víc než měsíc po převratu v Kyjevě. Což ukazuje, že to nebyla reakce místních na převrat, ostatně také proto bylo nutné dobývat vlastní samosprávy, které s Kyjevem přitom neměli nic společného. Ale ani vlastní představitelé nebyli nakloněni této ruské akci, tak byli odstraněni agenty KGB.
2. To skutečně není problém. A i to "zrušení ruštiny" fakticky bylo jen zrušením Janukovyčova zákona, bez kterého Ukrajina fungovala dvojjazyčně 20 let.
3. Tak to tvrdí ruská propaganda. Autonomie nabídnuta byla, ne faktické odtržení.
4. Chruščov nic neukradl, byl to převod v rámci jednoho státu, který byl tehdy schválen a při dělení SSSR uznán Ruskem, které nyní svůj závazek porušilo. Je poněkud hloupé o Chruščovovi dnes psát ukrajinský bolševický předák, podle toho byl nejoblíbenější Rus - Stalin gruzínský bolševický předák :-)
5. Obyvatelé zvolili VB proto, že jsou to britové. Ty ostrovy s Argentinou nikdy neměly nic společného, ostrovy prostě kdysi osídlili britští kolonisté, Argentinu zas ti španělští.
Referendum na Krymu je stejně tak "přijatelné" jako referendum o anšlusu Rakouska - nejdřív je území vojensky obsazeno, pak se narychlo udělá referendum s předem jasným výsledkem.
6. Nějak jsem si nevšiml, že by Kosovo bylo někým anektováno, i když plány na velkou Albánii někteří nacionalisté mají.
A jsme v kvadratuře kruhu,na jednu otázku 10 odpovědí,politických a přizpusobených,kdysi jsem se rozčiloval,ale je to zbytečné,demokracie má Xvýkladů,platí však právo silnějšího,někdy bližšího-politicky a nakonec nezanedbatelné je i alpinistické právo tzv anální-otázka je co si vybereme a kolik svobody uhájíme,aspoň sami pro sebe!
Tak si to shrneme. Do klidné východní Ukrajiny přišli ruští dobrovolníci a odstranili místní samosprávu. Celkový počet ruské menšiny dosahoval včetně Krymu 7,8 mil. lidí. Po záboru Krymu jich zůstalo 6,6 mil.na zbylém území Ukrajiny. Putinovi stačilo poslat pár dobrovolníků a celá menšina byla nuceně přikloněna k ruským zájmům, do té doby chtěli spolupracovat s Kyjevem. Ty milióny lidí jsou taková mlčící masa, snadno ovlivnitelná, která pak jedná důsledně podle pokynů dobrovolníků.
Tato masa lidí vůbec nepochopila snahu některých Tatarů pomoci Krymu tím, že vyhodili na Vánoce do povětří přívod elektřiny pro ostrov. V zimě takovou pomoc museli nutně ocenit. Také zastavení dodávek pitné vody bylo pomocí. Pro zlepšení spolupráce s Kyjevem přispěly i blokády dodávek uhlí z Donbasu. Co zbývalo Kyjevu, než si v noci občas zastřílet z houfnic a minometů jen tak, naslepo. Nyní Kyjev čeká na to, že celá ruská menšina si zbalí kufry a půjde do Ruska.
Žádné konkrétní návrhy na politické řešení dosud nebyly publikovány a propagovány. Komise OSN konstatovala, že minské protokoly porušují obě strany konfliktu. Rusko má za to prodloužení sankcí, Ukrajina dostala za odměnu bezvízový styk s EU. Z toho plyne, že EU souhlasí v podstatě s postupným vyhlazování ruské menšiny na Ukrajině.
Hezké cvičení v agitaci, ale opět poněkud jednostranné. Mluvíte o blokádě Krymu nebo Donbasu, ale o znárodňování tamtéž cudně mlčíte. Mluvíte o nočních střelbách Ukrajinců, jako by snad opačná strana střílela jen oslavné ohňostroje (V Mariupolu to jistě ocení :-) ).
Konkrétní návrhy zveřejněny byly, ovšem všechny byly odmítnuty - proč asi? Sankce byly vyhlášeny jako reakce ne ruské vměšování (oni zasahují do dění cizího státu, i když "tajně", ne Ukrajina), které stále trvá, takže není důvod je rušit.
Funkce...vraždění svých spoluobčanů...viz Marilyn Monroe,Kennedyho a dalších... http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/vynosy-z-prodeje-drog-pouziva-cia-pro-svou-cinnost/
Z Marsu jste spadl leda vy, s prominutím. Nikdo nemluví o žádné humanitární organizaci, nestáčejte debatu někam jinam. Řeč byla o tom, kdo je ředitel CIA.
A to je politická delegovaná funkce, protože tam se neleští kliky u načálstva, ale v úplně jiné budově.
Ale jestli čekáte až vám to potvrdí haló noviny nebo aeronet (což je přesně jejich rétorika, kterou používáte).....