Pro mne to bude mít ten význam, že budu moci posílat ODF emailem. Dnes eviduji některé dokumenty v XLS nebo DOC, protože vím, že je musím sdílet a že protistrana používá jen Microsof Office.
"změnit sw na systémech s cca 40 tisíci uživateli", no tak zrovna v tomhle případě se vyplatí si na implementaci OO najmout hodně dobré lidi. Pořád zbyde hodně milionů.
Hlavně měla EU už pokrk věčnývh virových a bezpečnostních problémů plynoucích z používání MS-softwaru.
Proto začala již před časem přednostně posílat texty v PDF, pouze do zaostalých zemí z divokého východ je dávala v MS-Wordu, aby je mohli a uměli doplnit či opravit. (A navíc my hlupáci z Východu se totiž ani nic jiného nejsme schopni naučit než jeden editor.)
Co jedině nechápu, proč se nikdo z novinářů nezeptal Steva Ballmera, kdy bude jejich software bezpečný - jinak řečeno, kdy se jejich programátoři naučí alepsoň trochu správně doladit programy.
Speciálně u "Stacha" by mě zajímalo, jak udrží 40 tisíc počítačů pod MS-softwarem nezavirovaných. - Jednoduše, on totiž vůbec netuší, kolik jich má zavirovaných právě teď.
Ano. Zásadní problém je například při komunikaci státní správy s Policií ČR - protože některé úřadovny policie mají nainstalovány z úsporných důvodů pouze OpenOffice.org. Je dost těžké vysvětlit policistovi, který se v software nevyzná, že potřebujete, aby soubor uložil v jiném formátu, když on je odborník na vyšetřování vykrádaček a s počítači si tyká teprve týden. :-) A ještě těžší je, když tenhle problém řešíte z dobré vůle za jiného kolegu, který je na tom co se týče IT stejně, tu zprávu potřeboval nejpozději předevčírem, všichni se vztekají a nikdo kromě vás nechápe, v čem je sakra problém. :-)
On význam té podpory není v tom, že by snad Microsoft ODF propagoval nebo jej uživateli nějak nabízel (to určitě nebude). Důležité je, že uživatelé ODF dokumenty konečně vůbec otevřou, s čímž je dnes bohužel problém. Otázky "přišel mi nějaký ODT dokument a nejde mi otevřít, co s tím?" nejsou dnes výjimmou.
Naprostý souhlas. Tupost páně Bednáře je v tomto ohledu zřejmě nebetyčná. - Microsoft byl v USA roku 1998 několikrát vyšetřován americkými úřady a soudy (včetně americké vlády) za zneužívaní monopolního postavení na trhu destopových operačních systémů, přesto MS získal řadu zakázek pro americkou vládu. Proč? Protože tyhle dvě věci spolu jaksi vůbec nesouvisí. Divím se, že pan Bednář dosud ani jednou nezalkal nad pokrytectvím americké administrativy a soudu...
Nějak úplně nechápu, co je pokryteckého na používání MS sw institucemi EU. Jsem-li správně informován, tak MS sw byl tam používám dávno před dotyčnou kauzou, a migraci na jiný soft a Office neudělá žádná firma jen proto, že to nějakému "spisovateli" přijde divné. Tipuju, že v tak velké organizaci ještě nepracoval, aby pochopil, co to znamená změnit sw na systémech s cca 40 tisíci uživateli.
Boj Evropské komise (a ne EU), s MS je otázkou právní a ne otázkou teatrálních populistických gest, které nikam nevedou. Mimochodem takových proti-monopolních právních kroků EK jsou stavky a desítky, takže, by EK měla postupně vyměnit výtahy, protože je dodalo před 20ti lety konsorcium, které je dnes podobně popotahováno, nebo tuším bylo jiné konsorcium dodavatelem infrastruktury některých budov - takže vytrhat trubky a elektriku, že.
MS sw je, pokud vím, staršího data. Otázka pokrutectví tak může přijít na řadu, až bude nutné z provozních důvodů migrovat na nový systém. Do té doby je to prostě pitomost. Inu, novinář - co se dalo cěkat. :-)
A krome toho, kdo bude chtit ulozit soubor jako odf, bude muset tu priponu najit na 181. pozici rozbalovaciho seznamu, ktery se nevejde na obrazovku. :-)