Vlákno názorů k článku Slepec žalován za nelegální stahování porna od tom - tomuhle bych docela i věřil, že tak funguje...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 8. 2011 15:08

    tom (neregistrovaný)

    tomuhle bych docela i věřil, že tak funguje v našem kocourkově. Osoba blízká a čau...

    Ovšem co jsem občas slyšel za nesmyslné žaloby, které prošli (v USA), tak nad tím zůstane rozum stát....
    Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby v nějakém z těch jejich států měli prostě uzákoněno, že vlatník zodpovídá za svou věc. Třeba když ti někdo vezme doma pistol a zastřeli někoho, tak za to můžeš i ty, protože si ji dobře nezabezpečil, aby se to nestalo. Můj příklad už je extrém, ale s tim PC to může být obdobné....

  • 21. 8. 2011 16:22

    Tom (neregistrovaný)

    No a myslíte, že u vraždy kde byla průstřelem poškozená značková mikina Armani za 5000,- se bude prioritně řešit zničená mikina? :-DD

    Právě proto u činů, které zasahují do TRESTNÍHO práva má prioritní postavení trestní právo... V USA je stahování nelegální, takže zde se bude jednat o TRESTNI proces, v rámci kterého dostane odsouzený povinost uhradit škodu poškozenému, kterou mu trestným činnem způsobil (většinou se jedná i o součást podmínky, takže když neuhradí nebo nezačně splácet, jde do tepláků!)

    Je to tak právě proto, že musí přijít postih (trestní) i tam, kde žádná majetková újma nevznikla nebo byla zanedbatelná a taky aby přišel trestní postih i u lidí, kteří mají velice dobré finanční zázemí a nevadí jim ani milionové pokuty.
    --

    Nebojte, právo a majetkové zákony jak v ČR, tak v USA znám velice dobře, protože v obou zemích podnikám a tato znalost mi umožňuje dělat věci pro jiné nelegální - například NEPLATIT ŽADNÉ DANĚ! :-).

    Nikdo je nemusí platit, jenom stačí ZNAT zakony a využívat jich.

  • 21. 8. 2011 17:32

    tom (neregistrovaný)

    3x hurá!
    Budeme všichni využívat kliček v zákonech a nebudeme platit daně. Stát si z toho aspoň potom sedne na prdel a my všichni emigrujeme ^^

  • 20. 8. 2011 18:11

    Flasi (neregistrovaný)

    Pěkné - a teď ještě nastudovat rozdíl mezi trestněprávním a občanskoprávním procesem.

  • 22. 8. 2011 15:13

    Ten z … (neregistrovaný)

    Na pistol potřebuješ zbrojní průkaz a u zbraně opravdu platí klauzule, že ji musíš chránit před neoprávněným užitím. Když s ní pak někdo někoho zastřelí, ty jsi odpovědný ne za to zastřelení, ale za to, žes neochránil zbraň tak, jak jsi v takovém případě povinen. Nedávno jsem se o tom bavil se známým policajtem v souvislosti s jednou příhodou (jinou, veselejší ;).

    Naopak připojení k internetu je už pomálu bráno za základní lidské právo, které musí být dostupné každému. Těžko může někdo na něco takového napasovat odpovědnost v případě zneužití. To první rozumný soud pošle k šípku.

  • 20. 8. 2011 12:10

    Tom (neregistrovaný)

    Z právního hlediska je žaloba na základě IP adresy nesmysl! Samozřejmě podat ji někdo může, protože máte právo žalovat kohokoli za cokoli, ale soud ji bez dalších důkazů buď ani nepříjme a nebo ihned zamítne po vyjádření žalovaného, že nestahoval.

    V celé Euroamerice platí presumpce neviny a zvlášť v USA musí být obžalovaný vinen "BEYOND A DOUBT" (Nade vší pochybnost), kdy musí žalobce prokázat, že čin mohl spáchat výhradně a pouze žalovaný a nikdo jiný a předložit soudu patřičné důkazy.

    Jestliže má přípojka wifi a volně dostupnou, pak nelze uznat nikoho viného "beyond a doubt", pokud se sám nepřizná.
    --

    Například já mám na sebe napsaných několik přípojek k Internetu, které evidentně nepoužívám (např. pronajatý byt, privát pro studentky, firemní mobilní připojení pro toho, kdo ho zrovna potřebuje). A odhaduju, že celkem ty přípojky může využívat dohromady takových cca 30 lidí a možná i víc - stačí, když si třeba studentka dovede na privát kamarádku nebo přítele a ten se připojí se svým NTB a už je další uživatel (i když jen krátkodobý).

    Dokonce i když by se podařilo prokázat, že evidentně bylo stahováno z konkrétního PC, tak žalobce nemůže automaticky vyvozovat, že stahoval jeho majitel, ale MUSI TO PROKAZAT a opět "beyond a doubt"...
    --

    Tyhle žaloby jsou namířeny jenom proti slušným lidem, kteří se leknou a zaplatí. Skutečný pirát se jim akorát vysměje do obličeje, protože ví, že pokud se sám nepřizná, těžko mu někdo dokáže, že právě on a jedině on stahoval/sdílel.

  • 21. 8. 2011 21:58

    Flasi (neregistrovaný)

    1. No opravdu si nemyslím, že prostřelená drahá mikina se bude řešit prioritně. Nevím, na základě čeho jste usoudil, že bych si takovou blbost myslel. Nicméně si myslím, že pokud to poškozený (resp. jeho pozůstalí) budou chtít, tak to v občanskoprávním sporu řešit mohou.

    2. Čímž nijak netvrdím, že by kvůli tomu neměl proběhnout trestní proces.

    Já se tedy v americkém právu orientuji jenom velmi zběžně a možná mne chybně ovlivnily různé zprávy z médií, ale opravdu se trestní a občasnký proces v USA vylučují?
    Vybavuji si několik případů, kdy proběhly oba. A v případě tuším O.J. Simpsona to myslím dopadlo tak, že v občanskoprávním sporu musel platit za vraždu, za kterou nebyl v trestním procesu odsouzen.
    Možná může občanský proces proběhnout až po skončení trestního. Ale to nic nemění na tom, že k občanskému procesu nakonec dojít může a že tam nikoho presumpce neviny nezajímá a - nezabezpečená wifina, která je v trestním procesu důvodem pro osvobození bude v občanském procesu důvodem k prohranému sporu (provozem wifiny jste způsobil škodu, které jste se nesnažil zabránit).

    Z médií je jasné, že v USA bylo odsouzeno k vysokým pokutám mnoho lidí, ke kterým příšli na základě IP adresy. U většiny případů není z médií (na první pohled) jasné, jestli to byl trestní nebo civilní proces (a já to neřešil a nezjišťoval).
    Jak je to možné, když musí být vina prokázána "BEYOND A DOUBT" - to se všichni přiznali? To pochybuji. Čili buď fungují americké soudy podobně jako české a za nezpochybnitelný důkaz občas uznají něco, co takovým důkazem není. Anebo existuje způsob, jak dříve či později žalovat daného stahovače/sdíleče u civilního soudu.

    Můžete mi nějak vysvětlit ten rozpor mezí tím, co píšete vy a tím, co čteme v médiích? A klidně i bez toho, jak si umíte zařídit, abyste neplatil daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).