A vůbec není zřejmé, co by se muselo stát aby se to změnilo. Pominuli heavy usera M.Lutonskeho a obecně profesionály kteří tam být musí (Zandl/Čermák/Dočekal) tak tam neexistuje český negeekovský obsah. Celý provoz G+ spočívá v linkování nových androidích telefonů a novinek z oboru, převážně ve stylu iPhone se vybíjí baterka - my to říkali, nejdřív anténa, teď baterka. Čermák dělá brainstorming pro svoji práci (zítra jdu do televize, co mám říkat?), Hulán dělá self promo (Mango je o 580% lepší, zrovna jsem dodělal eshop s houpacími koníky). K použití jsou Zandl s Lutonským, jejich zeď je zhruba taková, jak to má vypadat ale to je málo, navíc jsem je fyzicky viděl naposledy před 12 lety a nedá se říci že jsou to kamarádi, kteří mne nalákají na nějakou společnou aktivitu.
Ta bída je tam taková, že když pod Zandla napíšu nějakou blbost, okamžitě si mne přidají 2-3 lidi do kruhu.
Je to prostě pařeniště oborového fašismu, přivedl jsem tam 4-5 normálně sociálně zařazených lidí a doteď se mne ptají co to jako má být.
Kde jsou ty časy, kdy se aplikace a služby dělaly z důvodu toho, aby někomu pomohly, aby řešily nějaký problém, aby byly k nějakému užitku. Stále častěji mám pocit, že se vymýšlí nesmysly (nejen u Google) a teprve po zavedení na trh se hledá, k čemu by to mohlo být a jak tuto zbytečnost vlastně použít ;-)
Myslím si, že zapomínáte na jednu podstatnou věc, a tou je propojenost G+ s ostatními službami Google. Není nutné lézt a autentizovat se na jiné stránky, vše je po ruce a přístupné z jakékoliv služby Google na jeden klik. Jak je známo, člověk je tvor líný a domnívám se, že právě pro to má G+ šanci na úspěch i proti dobře rozjetému FB. Ostatně já jsem svůj profil na FB značně zredukoval a přispívám tam prakticky výhradně transportem z Twitteru. Nicméně to je právě bolest G+, nedaří ze mi zatím propojit Twitter s G+ stejně jako s FB, ale to je doufám jen otázka času. Co se mi naopak velmi líbí je G+ profil. Už dříve jsem používal Google Profile jako vizitku, takže mě velmi potěšilo, že už je možnost použít G+ is Google Apps, takže jsem mohl svůj starý účet na gmail.com doméně zrušit. Ještě aby Google vyřešil editaci jména linku k profilu, zatím to hrozné číslo řeším externí službou.
Jako programátor poslední dobou začínám používat víc Bing než Google. Z jednoduchého důvodu: Google na prvních místech vrací stránky, ve kterých se nevyskytují *všechna* zadaná klíčová slova. Takže já se smolím s co nejpřesnějším dotazem, abych našel ty 3 stránky, které se mým minoritním tématem zabývají, a Google vrací 40 tisíc nesouvisejících stránek. Bing je zatím ještě "hloupější" a tak vyhledává přesně :)
Uplne spatne. Jedno kliknutí je dobre, to zvladne kazdy, problem je obsah a přítomnost. Breskovcu je na G+ 98%, to je absolutne nezajimave, musi tam prijit Breskovcova, spolužáci Breskovce, clovek z vedlejsi firmy s kterym Breskovec chodi hrát skvos, lidi s kterými organizuje každoroční plavbu na matrackach po Váhu apod. Pokud teda nema byt G+ Fidonet.
Facebook mne nezajímá, problém pro mne je, pokud se "Vypatlánky" přesunou na G+ a začnou tam sluníčkově přispívat pod shares mých kruhů, a proto bych dal ze zmíněných možností přednost spíše tomu fidonetu (který mi nepřipadá (za dob jeho slávy) jako extrém, ale jako zdravý střed).
Samozřejmě, každý to asi vnímá jinak...
Ano, dekuji za skatulku. Jen tak mezi nami, ta vase neni o nic lepsi.
http://9gag.com/gag/284967
Začal jsem to používat, když jsem se učil API k Sharepointu 2010 (Client Object Model). Dokumentace je k tomu velmi řídká (což je u MS dost nezvyklé) a protože je to relativně novinka, je k tomu i málo příkladů a vyřešených (!) dotazů na diskusních fórech. Google na většinu dotazů vrací něco ze starších verzí Sharepointu, kde je obdobné API (stejná sada tříd, jen jejich názvy mají předponu "SP" - ty se ale používají úplně jinak a fungují pouze lokálně na serveru).
Od té doby sahám rovnou po Bingu, kdykoli hledám něco podobně specifického (poslední dobou např. PInvoke různých WinAPI - vymýšlet, jak se má co marshalovat je celkem opruz, a s Bingem najdu fuknční příklady mnohem rychleji).
On se sice dá Google přinutit k potřebné přesnosti tím, že dám hledaný název metody do uvozovek - jenže doplňovat uvozovky do textu, který zadávám copy-paste je celkem opruz (navíc na to vždycky zapomenu a pak čučím do výsledků jak husa do flašky) - a u Bingu se s tím obtěžovat netřeba.
"Je to místo pro „early adoptery“ a jeho rozšíření poněkud komplikuje fakt, že pro běžného uživatele je komplikované a časově náročné pobývat na více než na jedné sociální síti současně."
Ano, tohle je klíčové a kvůli tomu bude G+ paběrkovat, tak jako paběrkuje Bing. Pro 98% uživatelů je používaní G+ prodělečné. Malý přínos, vysoké náklady.
Facebook naštval už opravdu hodně lidí - např i mě:
http://teckacz.cz/1053-Jak-byt-odejit-z-Facebooku-...
Přes všechny nevýhody a omezení G+ (včetně toho, že jde zase jen o centralizovanou službu provozovanou velkou firmou, apod.) se tam tedy lidi stejně instinktivně průběžně přesouvají, protože utíkají před Facebookem:
http://teckacz.cz/1147-GooglePlus-aneb-nepritel-meho-nepritele-je-muj-pritel