V pohodě, výchozí řazení bez ohledu na vlákna, chybějící titulky (kde by bylo Re:), odkaz "Zobrazit celé vlákno" řešen ikonou zobrazenou až po najetí myší na příspěvek, navíc ikonou, z níž není na první pohled jasné, o co jde (stromeček už zřejmě není cool)...
Kdybych byl příznivce konspiračních teorií, řekl bych, že je to docela slušně odvedená práce směrem ke zrušení diskusí. Nicméně patřím do tábora, který to, co konspirátoři vysvětlují skrytým cílem, považuje za projev agregované lidské hlouposti, takže... tohle se holt nepovedlo.
Mně k plné spokojenosti chybí zrušené pole nadpis/předmět. Bez něj se jako nevidící nedokáži orientovat, co k jakému stromečku patří. Předmět měl navíc tag "H", což mi zrychlovalo pohyb po jednotlivých příspěvcích - pokud předmět nebudete chtít obnovit, nešel by HTML tagem H označit alespoň autor?
V tom, že vyhraje "horší" technologie jsou důležité ty uvozovky. Některé z uvedených příkladů jsou totiž příklady, kdy vyhrála průmyslově lepší technologie na úkor té technicky lepší. Beta vs VHS sice po stránce toho, co to umělo, měla vyhrát Beta. Ale když vezmete v úvahu připravenost, pohodlí obsluhy, cenu, licenční podmínky a dostupnost, tak výhra VHS není nijak překvapivá.
Podobně je to s 8086 vs konkurence. On to byl spíše výsměch, 16bitů leda s notnou dávkou nadhledu. Ale přesto to válcovalo konkurenci. Technicky to bylo opravdu slabé, ale mělo to pár výhod. Osobně za největší plus považuji fakt, že se 8086 (ve variantě 8088) dala osadit do zařízení jen s minimálním množstvím zásahů do návrhu desky. Drtivá většina tehdejších obvodů a periferií byla stavěná na 8bit a s 8088 tak nebylo nutné nic pracně měnit. Navíc pro skutečný 16bit už bylo potřeba sáhnout i po dražší technologii výroby DPS. MC68000 tedy technicky vypadala mnohem lépe, ale pokud jste na ní chtěli přejít, tak jste prakticky potřebovali postavit novou fabriku.
A obdobné je to u řady dalších případů. Kolikrát je to o detailech, které někdo podcenil a dnes už se o nich ani moc neví. Prohry jsou pak často z kategorií "přišlo to pozdě" (konkurence už byla ve výrobě), "špatná dostupnost" (neuspokojení poptávky), "nedostatek obsahu" (k čemu je přehrávač, pro který nejsou filmy), "příliš velké dodatečné náklady" (je nutné kvůli tomu předělat kabeláž, vyrobit novou desku nebo snad dokonce změnit technologii výroby), "nedostatek informací" (co naplat, že to umí X, když potenciální zákazníci to buďto neví, nebo případně netuší, co je na X tak skvělého), "drobný zádrhel v parametrech, který je pro aplikaci ale zásadní" (co s tím, když se na to nevejde celý film), případně "hůře přijatelná pravidla" (zákaz použití technologie pro X). Ona je to docela magie, dodat to na trh ve chvíli, kdy k tomu je obsah, informace, mám dostatek výrobních prostředků a konkurence to ještě neprodává.
Souhlasím s tím, že je potřeba budovat ekosystém. Ale vítězství Windows nad OS2 bych připsal něčemu ještě dalšímu: V rozhodující chvíli byly Windows a OS2 zhruba stejně dobré, ale v IBM trvali na tom, že produkt, který uvedou na trh, musí mít jistou úroveň. Než odstranili chyby, Microsoft uvedl Windows - systém sice nedokonalý, ale přicházející dříve. Tato strategie zvítězila. Pro ty, kdo milují dokonalost, to byla krutá deziluze. Na druhou stranu si přiznejme, že nedokonalost Windows dala ve své době práci zástupům informatiků po celém světě a má tak svůj podíl na masovém nástupu informačních technologií, který dnes prožíváme.
Dobrý den, výchozí řazení je nově podle hodnocení (palců). Na stromové řazení (nebo řazení podle času) si můžete přepnout nad diskusí, systém si pak bude vaši volbu pamatovat.
Řekl bych, že to, co se nakonec ujme, nejde nijak ovlivnit. Není to otázka nějaké logické úvahy, ale více méně náhodného nápadu realizovaného v pravý čas na správném místě.
Proto je třeba realizovat co nejvíce nápadů a v co nejmenší možné kvalitě, tedy takové, jakou trh neodmítne. Přílišná kvalita stojí čas a vždy přijde už v nepravou chvíli.
Ale nalezené řešení je optimální. Příliš vysoká kvalita je plýtváním zdrojů. Co je už moc určuje právě trh, aby rozdělení zdrojů bylo optimální.
Války obvykle mají na rozvoj technologií značný vliv, ne jinak je tomu tak i v této válce. To, že se nyní rozvíjí AI a IoT není náhoda, ale vyplývá to také z dnešních potřeb nedeklarovaného a skrytého probíhajícího válečného úsilí.
V dnešní době není nic důležitějšího, než odolat muslimskému nájezdu. Brzy budedeme z Východu obklopeni Rusy a ze Západu muslimy. V podstatě Západní Evropa je dnes ve stavu jako ČSR v roce 1937. Vzniká v ní agresivní menšina, která pod rouškou boje o svá práva se snaží ovládnout státní struktury v Německu a ve Francii i jinde.