Názor k článku Senzory Martina Malého: Chytrý dům? A co to vlastně je? od Kybernet - Mate pravdu, ze kdybych to mel bastlit a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 2. 2017 15:37

    Kybernet (neregistrovaný)

    Mate pravdu, ze kdybych to mel bastlit a programovat sam, tak bych se na to dival stejne - byla by to hloupost. Poridil jsme to ale jako hotove reseni, se kterym uz nebylo moc prace - system se nase zvyky naucil sam (vi treba, ze v kuchyni se obvykle zacina zit kolem 7 rano a ze jeji vytopeni trva o neco dele nez v detskem pokoji, ze cas od casu se vetra a ma to takovy a takovy dopad na teplotu, atd.).

    Rozdily teplot v mistnostech opravdu nejsou velke, ale pro nase potreby zasadni - nekde spi kojenec, ktery potrebuje i v noci kolem 23 stupnu, jinde ja, kteremu staci 19. A ten kojenec je na zmenu teploty opravdu citlivy, na rozdil ode mne :)

    Jasne, dalo by se to nastavit termostatickymi hlavicemi, ale uprimne, jejich programovani v kazde mistnosti s tim, ze by stejne nepostihly vsechny vyjimky, mi prijde mnohem slozitejsi nez kdyz to odhadne nejaky algoritmus v domacim serveru za me proste na zaklade dodanych vstupnich informaci ("co je komfortni teplota v ktere mistnosti"). Jsou to drobnosti, ktere funguji na pozadi a vlastne nas odnaucily hlidat ruzne provozni potreby, coz je samo o sobe prijemne. Podobne zaluzie, ktere se oteviraji u ruznych oken v ruznou dobu podle toho, kdy kdo vstava a kdy se stmiva. Ano, slo by to resit konvencnimi zpusoby a ladit na kazdem miste zvlast samostatnym zarizenim, ale nejak me nenapada zadna vyhoda takoveho "stareho dobreho reseni" :) (podotykam, ze naklady na "chytry dum" byly hluboko pod 5 % jeho porizovaci ceny).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).