Jde o jeho vlastní rozhodnutí, které nemá nic společného s tím, jak se firmě vede, snažil se v konferenčním telefonátu novináře uklidnit spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey, který se po Costolově odchodu od července stane dočasným šéfem společnosti.
Spekulace o problémech, se kterými se firma potýká, ale příliš neutišil. Někdo Costolův odchod pokládá za důsledek zklamání, které opakovaně přinášejí výsledky Twitteru jeho akcionářům.
Jinde se spekuluje o tom, že může jít o jeden z kroků připravujících firmu na prodej – a hlavním zájemcem prý má být Google, který nedávno s Twitterem obnovil spolupráci.
Dick Costolo, který do firmy nastoupil v roce 2009 a od roku 2010 jí šéfoval, dál zůstane v jejím vedení – podle oficiálního prohlášení bude členem Board of Directors. Dorsey pro změnu zůstane šéfem firmy Square, kterou před lety založil.
Welcome back, @jack !! https://t.co/3papmyUKg0
— dick costolo (@dickc) 11. Červen 2015
Cena akcií Twitteru po oznámení stoupla o 7 %, do uzavření obchodování ale opět spadla k původní hodnotě.
Investoři a analytici už delší dobu poukazují na to, že Twitter neroste tak rychle, jak by si představovali. A přesto, že rozšiřuje nabídku reklamních formátů, stále není ani zdaleka v zisku.
Kritičtí přitom nejsou jen analytici. Jeden z původních investorů Twitteru Chris Sacca nedávno publikoval text nazvaný stručně Jaký by Twitter mohl být (What Twitter Can Be), ve kterém vysvětluje, jak by se služba měla změnit, aby finančníky a uživatele přesvědčila o svých kvalitách.