Od poloviny září navíc mohou soukromé televize vysílat víc reklam, a skutečně toho pozvolna začaly využívat.
Průměrný reklamní blok v hlavním vysílacím čase se prodloužil ze šesti minut na sedm.
No a proč tedy rovnou nevysílají jen Reklamy ???
A zbytečně se zdržují nějakým pitomým filmem !?
..................................................................................
Já se na Komerční televize už taky nedívám delší dobu !
Po odvysílání si takový film, co mě zajímá rovnou stáhnu a Bez Reklamy .
Je na to aplikace .
Srovnávat TV a R je nesmysl, protože v případě TV se ten přechod týkal všech států, vč. okolních, a bylo potřeba mezinárodně koordinovat kmitočty a systém, v jakém se bude vysílat, takže analog zde zůstat nemohl. U R ale toto není a i okolní státy nadále VKV-FM používají.
Vstup AUX mají tak možná stolní rádia (a zdaleka ne všechny), u přenosných takřka žádné a u autorádií je to tak půl na půl. Jde ovšem o to, že DAB+ není posluchači nijak zvlášť vyhledáván - buď ho posluchač nepotřebuje a vystačí si s VKV-FM, anebo dá přednost rádiím z internetu, které jsou co do nabídky i kvality o několik levelů výš, než DAB+.
Samozrejme, ze by to slo naridit, ale je to natolik nezbytne, aby se ten tento pomerne brutalni krok musel provest? Maji o to zajem obcane? Jake benefity bude mit vlada z toho, kdyz naridi digitalizaci radii a jake ujmy. Osobne se domnivam, ze vice volicu nastve nez nadchne. Otazka je, kolik by se v digitalizaci protocilo penez a zda jsou lobiste ochotni dat spravnym lidem spravne rekneme "sponzorske dary". A samozrejme, ze pokud o to nemaji zajem stanice, tak vytvareji protitlak proti tem, pro ktere by byla digitalizace prilezitosti. TV je vetsi byznys, jak z pohledu prodeje pristroju, tak z pohledu budovani site, tak z pohledu provozovatelu multiplexu a ty, sice vyznamne televize, ktere byly proti, byly jen 2. No a pak je tu otazka, nakolik jsou zajimave frekvence a priznam se, ze netusim, zda jsou pripadne uvolnene frekvence po FM radiich natolik zajimave, jako byly ty co zbyly po digitalizaci TV.
Při trošce snahy je možné sehnat stará čísla časopisů s programem hlavních stanic a tak si udělat privátní průzkum, co to vlastně ČT3 vysílala.
Jednodušší je ovšem citovat, co možná jedna paní povídala a tak najít ten vhodný klacek na ČT. Ať už pro její zrušení, snížení KP, výběr plátců jen z řad skutečných diváků apod..
Je zbytečně bádat, ale to nebrání tomu, konec ČT3 zde komentovat s informacemi typu: "Co je na tom pravdy netusim". ;-)
Nikdo a nic už nezmění na tom, že zde ČST vysílala i za normalizace a tak se do archivu dostalo plno pořadu i z těchto let. To se má všechno zakázat a zahodit? Stále platí že, "kdo nezná svou historii je odsouzen si ji prožít znovu" a to bychom snad nechtěli.
ČT3 v éteru bude dost chybět - mě teda ne, ale spousta lidí 50+ příjde o své oblíbené archívní pořady - Rozpaky kuchaře Svatopluka, Televarieté apod. Spíš se divím, že letos nezanikla skupina Barrandov podle ATO má totiž pruměrný celodenní share jen 0,87% (v kategorii 15 - 54).
Jinak mě docela mrzí že v letošním roce vůbec nejednali o postupném útlumu pravěké vysílací technologie jménem FM a povinném přechodu komerčních rádií na digitál. Když jsem si totiž o Vánocích pustil dabko které je u nás v testovacím provozu, tak jsem byl opravdu uchvácený luxusně čistým zvukem a po následném přepnutí na FM se mi udělalo nevolno z těch pazvuků které analog při horším signálu vydává.
Jsem překvapen, jakou kritiku dostala ČT za to, že ruší ČT 3 od lidí, kteří buď tvrdí, že ČT nesledují, nebo by z jiného důvodu ČT zrušili. Minimálně by zrušili koncesionářské poplatky.
Ale ono to u části z nich dává logiku v tom smyslu, že oni ač sledují i zpravodajství ČT, tak se proti němu vymezují. Kdežto naopak staré československé seriály zbožňují. A předpokládám, že ty ČT 3 vysílalo. Ale to je tak můj odhad z toho, co mají na sociálních sítí. Žádná studie. Třeba to ale není daleko od pravdy...
Lide, bez ohledu na jejich postoj k ruseni CT nebo poplatku, maji ruzne predstavy o tom, co by mela vysilat, nekdo muze mit rad normalizacni porady, nekdo sport, zpravodajstni, publicistiku nebo neco jineho, nekdo treba nic z toho nema rad, ale v zajmu ostatnich chce pachat dobro tim, ze se jim bude vysilat neco konkretniho.
Osobne zadnou velkou korelaci mezi odpurci CT nebo odpurci poplatku a priznivci CT3 nevidim. Mozna je to i tim, ze mame rozdilne nazory na CT (ja jsem pro jeji zruseni) nebo na poplatky (ja je preferuji pred zestatnenim).
Jinak jsem byl v jine diskusi na Lupe upozornen, ze CT3 nevysilalo jen normalizacni serialy a porady. Co je na tom pravdy netusim (ani nevim, zda k nim byl uvadec s upozornenim, ze jde o porad nastavujici zrcadlo prohnile ...).
Ze konci CT3 je jedna z mala dobrych zprav letosniho roku, snad se pristi rok prida 2, prespristi 1, dalsi Art, potom D, pak Sport a nakonec treba 24 (poradi neni dulezite a pokud to bude rychlejsi nez 1 program za rok, tak jedine dobre).
Pokud o to nestoji stanice ani posluchaci, tak proc "pravekou" technologii ukoncovat? Vas mozna potesi, ze muzete vymenit vsechna radia a mit o neco lepsi zvuk, ale bojim se, ze vetsinu lidi by spise nastvalo, ze jim jejich radia prestala fungovat. Lide, kteri chteji kvalitnejsi zvuk uz stejne poslouchaji pres Internet. Co jsem tak vypozoroval tak datovy tok kolem 64 kbps, ktery je bezny na ceskem DAB je povazovan spise za nedostatecny a lide, kteri radi pslouchaji "luxusne cisty zvuk" radeji sahnou po 128kb radiich na Internetu (nektera vysilaji i vic) nebo si rovnou poridi treba bezztratovy Tidal.
To že stanice nejsou ochotné inovovat a upustit od chraptícího FMka které za jízdy nelze poslouchat se ale dá řešit. Stačí aby vláda vyhlásila plán povinné digitalizace a bude to. Velké televize (tedy Nova s Primou) taky před lety nechtěly přejít na DVB-T ale když vláda vyhlásila plán povinného přechodu, tak do toho šly a taky se vyhodila hromada funkčních příjímačů bez scartu. Takže nechápu proč to nejde u rádia - spousta dnšních rádií a hifi věží má aux výstup takže by se dala sehnat nějaká "krabička" která by fungovala jako settopbox u televize.
Když si ve sledovani.tv pustíte mimo prime time Primu ze záznamu, tak trvá reklama třeba jen 2×15, 30 sekund. Ale večer klidně i 9 minut. Ze začátku nesmíte minutu přetáčet. Na časové ose jde vidět umístění reklam. Takže elegantní řešení existuje. Jen ho implementovat a ne srabácky znemožnit přetečení úplně.
To se omlouvam, chtel jsem byt na CT3 hodny a rict, ze udajne nevysila prevazne normalizacni serialy a to je klacek? Kdybych napsal, ze to bylo normalizacni vysilani, jak na mne pusobi clanky o CT3 treba zde na Lupe, tak byste to bral jako pochvalu?
Ted uz je vcelku zbytecne badat, co CT3 vysilala, nastesti je historii.