No zrovna s těmi služebními vozy to není nejlepší příklad. Spousta firem toleruje zaměstancům soukromé jízdy služebním vozem, protože je to vyjde levněji, než jim zvýšit plat.
Protože když si vybírám mezi zaměstnavateli a jeden je v autech strikní a druhý benevolentní, tak kterého si vyberu? Toho striktního pouze pokud mi nabídne vysší plat. A ten plat navíc prostě vyjde dráž, než mít větší náklady na auta (protože ten plat navíc se krvavě daní). Podobně je to s tolerováním soukromých hovorů na firemních mobilech.
Pracovní stroj může (dokud se nedostanete do křížku s finančákem) sloužit i k mimoplatovému odměňování zaměstanců. A jestli hodláte tvrdohlavě tvrdit opak, tak se připravte na nějaké mzdové náklady navíc.
Co se týká notebooků, tak tam je pochopitelně problém s bezpečností (na rozdíl od aut a mobilů, kde individuální selhání neohrozí celý autopark, či mobilní telefonování). A je potřeba dvakrát zvažovat, jestli raději lépe zaplatit zaměstance, aby si koupili počítače vlastní, nebo více platit na správu IT, aby udržely hrozby z notebookama na uzdě. Jenom vás chci upozornit, že směr vaší argumentace je v některých firmách sdílen, ale v některých právě naopak.
Jestli vaši zaměstnanci hodně a rádi konzumují krevetky, tak protlačit je jako výrobní prostředek a dávat je zaměstancům, vůbec není špatný nápad.
P.S. Můj minulý šéf se vyloženě rozčiloval, pokud jsem si osobní věci neřešil v maximální možné míře přes firemní počítače a firemní internet a nezůstával jsem tedy na přesčas. Čili pokud jsem si je po 8 hodinách v práci šel řešit osobně, nebo na soukromém počítači a soukromém připojení :-))