Skrill, PayPal, Neteller, všechny české co začínají na Pay jsou něco tak solidního jako bitcoinová burza. Skrill zabavuje například větší částky jako součást obživy, nějaká česká Pay cosi mě při platbě u obchodníka tajně zaregistrovala, nechala odsouhlasit podmínky, přiřadila kartu a veškeré údaje, aniž bych o tom věděl (jenom tím, že jsem zaplatil, jo někde na té stránce asi bylo miniokýnko se zatržítkem, předstírající že je něco jiného nebo smluvní podmíky typu "souhlasím s anální penetrací").
tohle mluvi za vse, ani https nemaji ok :D http://prntscr.com/9p2mjo
haze mi to tohle http://prntscr.com/9ptu4v a do 30 vyprsel casovy limit
nevypadá to na první pohled špatně, telia.net je ta správná trasa, kudy by měly jít data, měl jsi to ale nechat doběhnout, musí se tam objevit paypal.com.
Je to btw vážný problém, zkus jiný prohlížeč a jiné připojení v internetu. Odněkud se ti tam dostává špatný certifikát a to není dobře.
Že by PayPal měl reset hesla řešení stejně špatně, jako Seznam, a měnil primární heslo, místo aby heslo nechali a poslal uživateli bezpečnostní kód, který mu teprve umožní heslo změnit? To se mi moc nezdá, PayPal na tom snad s bezpečností bude lépe, než Seznam. Rovnou měnit primární heslo je totiž těžko pochopitelná hloupost, protože vám takhle kdokoli může znemožnit přístup k účtu (do doby, než zjistíte, že vám někdo opravdu změnil heslo a provedete jeho další reset a změnu).
PayPal v tom ale není sám.
Mám zkušenost s někým jiným, konkrétně Wüstenrot hypoteční bankou. Jejich přístup k citlivým údajům klientů:
1) Online portál používá jako heslo PIN kód, 4 číslice. User name je číslo účtu před lomítkem. Ani jedno nejde změnit.
2) Login jde získat stopením jakékoliv obálky na adresu uživatele, z výpisu účtu, ze kterýho se hypotéka splácí,...
3) PIN je poslán obyčejným dopisem. V záhlaví je číslo účtu.
4) Mám pocit, že je tam časová blokace na hádání PINu k účtu. Ale jak by obstála, kdyby se botnet zaměřil na jeden konkrétní PIN a hádal čísla účtů? Osmimístných čísel, dělitelných 11, zase tak moc není...
Workaround: Přesun hypotéky ke konkurenci. Vyřešilo to bezpečnost (autorizace heslo + certifikát + SMS) + nižší úroky.
A co že jsou poslední 4 číslice platební karty tak relevantní údaj o identitě? Když je to tak delikátní záležitost, jako online účet na peníze, tak by měli požadovat minimálně ofocení občanky a zaslání na email. No jo, každé zabezpečení stojí a spadá na nejslabším článku - na lidech.
SMS při přihlášení lze nastavit všem, pokud ne, tak postup následující:
Zapnu paypal - dám summary - pak ozubené kolečko nahoře vedle logout (vidím adresy etc. a v modrém pruhu moje jméno s datem registrace) - kliknu edit vedle jména - a na stránce name change dám cancel...
No a to bude jeden ze způsobů jak se dostat k stránce kde máte v levém panelu 3 odkazy, tam už to najdete a aktivujete.
Mně nedávnou vykradli paypal, naštěstí mi to vyrefundovali, od té doby to mám na SMS a stejně nemám už přidanou ani kartu.
paypal je americká společnost, těžko bude mít blueboard.cz certifikát :). Každopádně tenhle problém nemohu potvrdit, neprojevil se na několika sítích, které jsem zkoušel.
Vše nasvědčuje MitM útoku, kdy někdo u tebe v cestě podvrhává certifikát, hoď sem traceroute, ať jde vidět přes koho data letí a jestli všichni jsou důvěryhodní. Zkus jiné připojení (třeba mobilní). Hoď sem ten konkrétní certifikát vč. jeho chainu.
Může to dělat tvůj pc, router, poskytovatel internetu nebo třetí osoba někde uprostřed.