Vlákno názorů k článku Soukromá rádia mají ještě pár let na stěhování do digitálního vysílání. Klapne to? od palermo67 - O DAB v jakékoli formě, nemám vůbec zájem. Je...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2019 20:04

    palermo67

    O DAB v jakékoli formě, nemám vůbec zájem.
    Je to prostě úplně jiná věc, než digitalizace televizní.....ta mi přinesla více programů a HD vysílání za cenu pětistovky za settopbox.
    Digitalizace rozhlasu mi v kvalitě nepřinese absolutně nic-jenem velké náklady!
    To máte rádia ve dvou autech, drahý tuner z domácí Hi-Fi sestavy, 3 přenosné kazeťáky s rádiem, FM tunery ve všech telefonech, mini věž na chalupě, další dva přenosné kazeťáky s rádiem na chalupě, a rádio v garáži....a určitě jsem na něco zapomněl...
    To mám jako tohle všechno ze dne na den vyhodit, a nahradit to nějakým shitem na DAB, které bude mít horší kvalitu zvuku?
    ANI NÁHODOU....!!!!

  • 20. 5. 2019 20:06

    regine

    >>> Pro běžného uživatele DAB není přínosem. Buď má chrastítko nebo kvalitní audio soupravu, která pokrývá jeho sluchové možnosti 15 Hz až 17 kHz. 'Špičkově' člověk v mládí může slyšet frekvence přibližně v rozmezí 20 až 20 kHz.
    >>> Přechod na digi u TV byl kvalitativní skok v obrazu (ne kvalitě programů ;-) ). Kdo má rád cestopisné, historické či jiné na kvalitě obrazu závislé pořady, bral digi-TV za PLUS.

    20. 5. 2019, 20:08 editováno autorem komentáře

  • 20. 5. 2019 15:08

    bez přezdívky

    Já osobně si myslím, že vypnutí analogu bude zejména u občanů z řad seniorů či pracujících důchodců vzbuzovat silný vztek. Přeci jen jsou již přes 30 let zvyklí poslouchat rádio na FM-VKV, nebo dlouhých či středních vlnách. Mně by nevadilo investovat těch pár korun do nového přijímače, ale co oni? U nich to bude naprosté peklo, protože budou muset měnit své dlouho fungující přístroje za nové, které stejně dva dny po záruce budou muset nechat opravit. U digitalizace TV ani moc důchodců nenadávalo, protože většinou přeladění antény nemuseli dělat oni, ale nějaká externí firma a když bydleli v rodinném domku, tak buď vyměnili celou TV i s anténou, nebo jen přidali set-top box. A u digitalizace rozhlasu to asi bude skřípat, protože nebudou chtít investovat do drahých digitálních přístrojů. Ale máme ještě 6 let a do té doby bude celý národ obeznámený, že se bude něco takového provádět, takže budou mít dost času na rozmyšlenou jestli za rozhlas platit a koupit DAB+ přijímač, nebo to s rádiem zabalit a poslouchat ho v pozemním DVB-T2 vysílání.

  • 26. 5. 2019 0:01

    bez přezdívky

    Co se týče problematiky věku, potencionální současní i čerství remcající důchodci budou v době vypnutí analogu již v drtivé většině u Stvořitele a ti, co budou v té době důchodci, jsou nyní řekněme v produktivním pokročilém věku a mají přeci jen vyšší technologickou povědomost. Zásadní je ovšem, pokud je teoreticky dán deadline pro vypnutí analogu, přes nějž nejede vlak, již nyní začít širokou pozvolnou informovanost, co se chystá. Jestli se někdo i za 1 a půl desetiletí s tím nedokáže smířit a zařídit se podle toho, je to prostě trubka a ztrácí nárok na ohledy. Co se týče problematiky ekonomických nákladů, předpokládám, že ceny příslušných přijímačů začnou zásadně klesat a hlavně budou k dispozice především duály. Ovšem je to přeci jen ještě relativně vdálená budoucnost a za tu dobu může být všechno několikrát jinak, viz dění v politice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).