Tak destrukční USB jsem v životě neviděl. Asi existuje, ale to ufoni možná taky. Autem jezdíte? a smrťák už jste viděli?. Takže asi tak o relativitě strachu.
No a paranoik ji může vyzkoušet v USB hubu z Alibaby $/ks.
A pravděpodobnost malware? To vyjde +- nastejno jako použít USBčko kolegovo, kamarádovo či manželčino.
Proč zrovna 220V a ne 110V jak některý země mají v rozvodech? A co třeba 500V. Kde berete informace, že taková věcička je na opakovaný použití, tedy žádná samodestrukce při výboji? I váha musí být poznat při zvednutí tý klíčenky. Některý USB disky jsou založení na čtečce, tak stačí vyndat jen paměťovku, když nefunguje, že v něm odešel řadič a pomohli jste si.
Nebo ji zapojili do počítače, který automaticky nespouští nic na USB disku. A pak se podívali, co je tam za soubory a co je v nich. Na univerzitě se dá očekávat jisté množství jedinců, kteří si dokáží prohlížet soubory i jinak, než že na ně dvakrát kliknou a spustí.
Takže souhlasím, že to procento lidí, co to strčili do počítače, bylo určitě ještě větší. Což vlastně není dobrá zpráva.
Používáme ve firmě cosi, co vypadá jak USB disk. Ale je to ve skutečnosti HID, poslouchá na bluetooth a co se mu pošle, to odesílá do počítače jako stisky kláves. Používáme to pro automatizaci, dokážeme tak snadno poslat příkazy z mobilu do PC. Upravit to, aby to po připojení nasimulovalo "Win+rping www.mujserver.cz<enter>" by asi nebylo složité.
tak tu flashku do počítače nedá. Kdo je trochu lehkomyslnější, používá aktualizovaný antivir. Není to sice stopro jistota, ale stále lepší než nepoužívat žádný. No a kaskadéři, a těch se v různých diskuzích prezentuje dost, si myslí, že nad jejich rozumové schopnosti není a tak nemají žádný antivir, nestahují aktualizace a myslí si, jak nade vším zvítězili. Pak jsou jich plné diskuze, jak přeinstalovat wokna. :-)))
Možná by nebylo špatné označovat věci správnými jmény. USB disk není klíčenka, ale klíč. Klíčenka je to, do čeho se klíče schovávají (obal, pouzdro, ...). Klíč je to, co se strká do zámku. Analogicky k USB disku je tedy klíčem USB flash disk a zámkem USB port. Tak už konečně přestaňte psát ty blbosti o "klíčenkách".
Jeden z naivu ... antivir je vam zcela nanic. Maximalne dobry zpusob jak vyrazne degradovat vykon. Nadto flash muze komunikovat zcela mimo jeho dosah. Vubec totiz nejde o to, ze by na ni melo byt neco ulozeno v podobe souboru.
Klidne zcela konkretne, v posledni dobe oblibene sifrovace ... antiviry je znaji nejdrive 3 dny po te, co jsou vase soubory jiz zasifrovane. Eset, Avast, a spousta dalsich. Opakovane testovano.
Když si přečtete ten původní článek, tak to měření probíhalo tak, že na flashce byl HTML soubor a v něm měřicí obrázek, takže aby se to zaregistrovalo, bylo třeba po nalezení flashky ji strčit do počítače připojeného k internetu a otevřít nalezený HTML soubor v plnohodnotném prohlížeči, aby se dotáhl obrázek.
Osobně hádám, že to vyzkoušeli prakticky všichni, akorát nálezci v těch zbylých 55 %
1) obsah nezkoumali a rovnou ho smazali
2) otevřeli si ten HTML soubor v textovém editoru
3) nebyli zrovna online