Nezdá se mi na tom jedna taková maličkost: že to prostě vůbec není pravda. Podstatné je, jaký je tam provoz, jestli jsou stránky statické nebo dynamické a jak náročné je ty stránky vygenerovat (ve druhém případě). Jeden náročnější a vytíženější web vám může dělat daleko větší zátěž než 500 statických prezentací s návštěvností v desítkách přístupů za den.
Říká vám něco úsloví mlčeti zlato? Ve vlastním zájmu se toho zkuste držet, protože zatím co věta, to perla. Na počtu (a velikosti) hostovaných stránek záleží leda tak to, jak velký budete potřebovat disk…
"...FTP. Pomocí něho můžeme na náš virtuální disk u hostingového provozovatele přenášet jakékoli soubory, bohužel ale nezašifrovaně. Není tak příliš složité, aby si je kdokoliv na Internetu zajistil."
Uz vidim ty davy "odborniku" jako je treba autor, jak samozrejme a bez problemu odchytavaji na pockani data co tecou pres FTP protokol
Doporucuji najit si nejake jine zamestnani, nez je psani "odbornych" clanku, protoze takto byste mohl chcipnout hlady...
Jeste doplneni k clanku: ad provoz na Windows vs. Linux - to je naopak velmi dulezite vzhledem k odlisnym technologiim. Napriklad PHP na Windows nelze doposud plne vyuzivat! Naopak .NET na Linuxu vubec nenajdete. Velmi dulezite je take nastaveni serveru - napriklad jestli PHP bezi v safe mode nebo jestli jsou povoleny .htaccess nebo mod_rewrite.
Sluzby s vetsim prostorem NEJSOU vyrazne drazsi. Je to stejna situace jako s gigovymi freemaily - je to vlastne pouze marketing. Naopak se to casto hodi napriklad pro umisteni fotek z dovolene pratelum ke stazeni. Webhosting s 1GB prostoru se da sehnat uz do cca 50,- Kc / mesic a to vcetne skriptovani a databaze. (viz zde)
U e-mailu je dobre si davat pozor na to, jestli neni omezena velikost jedne zpravy, prilohy apod. Take casto byva neomezene schranek, ale pak sdili dohromady prostor treba 100MB - coz vyuzitelnost vyrazne snizuje. Bohuzel e-mail u placeneho hostingu casto hodne zaostava za beznymi freemaily :-(