Přesně tak. Spousta lidí má potřebu říkat, že bez facebooku nebo twitteru život není možný, nebo že tvoří polovinu jejich aktivit, a že bez toho to prostě nejde.
Na tomto webu polovina autorů ukazuje, jak si tuto závislost donést do svého života a ještě více si jí hýčkat.
Je fajn, že nikdo řekne opak – je to vzácná chvíle soudnosti od člověka, nikoli závislosti.
Sám jsem facebook zkusil, a po 14 dnech jsem zrušil účet, protože naprosto nechápu, k čemu bych měl věnovat byť sekundu tomuto škváru. To ovšem nebylo všechno! Do několika dní jsem měl asi 30 zoufalých mailů od 30 lidí, kteří se ptali, proč je už nemám rád, a proč jsme si je odpojil z kamarádů. Polovina z nich se preventivně omlouvala, a že jestli něco provedla, jsou připraveni to napravit. Nikoho z nich nenapadla možnost, že bych zrušil účet zcela, a nebo že své sympatie dávám lidem najevo jinak, než jedním řádkem v relační databulce M:N někde ve facebookové databázi.
Přijde mi to ještě horší závislost, než fanoušci sledující fotbal, kde nálada tisíců lidí se řídí dvěma unsigned integer čísly kdesi na ceduli.
Zkrátka facebook je závislost. Nic hodnotného tam není, je to škvár, škvár a škvár. Na povídání si s jinými lidmi přes internet mám mail, skype, ICQ. Na čtení bulváru si nalistuji blesk, není třeba mít facebook.
Hmmm. Mam pocit, ze lidi takzvane "socialni" site nejak moc resi. Je to proste komunikacni prostredek, tak jako telefon, SMS, mail, diskuzni skupiny. Z tohoto pohledu nechapu otazku "jaky cas travi clovek na socialni siti" - no treba ja 24 hodin denne, pac mam na jednom z FB profilu nastaveni, ze mi pipne mobil, kdyz mi prijde zprava. Stejne jako kdyz prijde SMeSka nebo mail (na vybrane adresy). No ono se tim spis mysli cisty cas, kdy clovek cuci do aplikace - ale jsou lidi, kteri jsou schopni protelefonovat nekolik hodin denne - no proc ne, kdyz si ma co povidat.
Včera jsem se díval na TV Smíchov na slovenskou obdobu našeho Nikdo není dokonalý. Je to jen o málo horší, než u nás a některé odpovědi jsou opravdu perly! Prostě, jako národ, blbneme, (otázky jsou snadno zodpověditelné pro žáky druhého stupně ZŠ) a, bohužel, sociální sítě na tom mají nezanedbatelný podíl, podle zásady.: Každý blb si dokáže velmi rychle najít stejného, nebo ještě většího blba, aby se mohli navzájem oblbovat ještě víc.