Názor k článku Ondřej Švrček (Neogenia): Cesta k Mobilnímu rozhlasu vedla přes provoz obyčejné SMS brány od . - Už jsem psal jasně - jak začne hrát...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 4. 2020 10:18

    .

    Už jsem psal jasně - jak začne hrát hudba z tlampačů, tak to každý slyší a počítá s tím, že bude následovat hlášení a může jít do míst, kde to uslyší. Takže i když je zrovna na WC, tak žádný problém. Naproti tomu nějaká SMS, která sotva pípne na mobilu a spousta lidí si ji přečte až za několik hodin nebo klidně i další dny, je úplně k ničemu. Navíc tlampačem vyhlásíte podstatně víc, než co jste schopen zaslat přes SMS (tedy pokud nebudete lidem doručovat denně desítky až stovky SMS, kde jim napíšete to, co by jinak slyšeli přes obecní rozhlas).

    Značnou nevýhodou SMS je pak i to, že hodně lidí mění tel. čísla, ať už z osobních nebo pracovních důvodů, a po nějaké době se vám tak lehce stane, že část SMS je zasílána tzv. do prázdna. Případně - což je horší - když mobilní operátor přidělí nepoužívané číslo po nějaké době (obvykle 6 měsíců) někomu jinému a jemu pak začnou docházet jakési vaše zprávy, které ho vůbec nezajímají. Předejít tomu lze akorát verifikací odeslaných SMS a vyřazováním kontaktů, které zaslané SMS neakceptují, což je ale zase práce navíc. Nebo spoléhat na to, že budou lidé uvědomělí a změnu tel. čísla nahlásí, ovšem to je spíš utopie, než realita.

    26. 4. 2020, 10:20 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).