A jak se takovy clovek bez znalosti hesla pripoji? Je pravda ze nektere sifrovaci algoritmy lze prolomit v realnem case, ale i tak to vyzaduje znalosti. Pkud vim, tak WPA2 se v realnem case prolomit nepodarilo, pokud pominu skutecnost kdy je jako heslo pouzte bezne slovo a softwarovy nastoj zkousi X slov za vterinu z predem definovaeno slovniku.
Jediné, co na naše nenažrané operátory může platit, je masivnější odliv zákazníků. Takže pokud budu mít nějaký přenosný VoIP aparát a budu ho moci efektivně používat, bude to pro ně účinná konkurence. (Sekundová tarifikace, žádné roamingové, ani propojovací poplatky, volání ve vlastní síti zdarma, možnost vytvoření vlastní pobočkové ústředny...)
Ja napriklad nemam problem se podelit o zbyvajici pasmo, nebo vyhradit nejake pomale ale funkcni pripojeni pro kolemjdouci. Vetsinou kdyz dojde baterie tak navstevnik odejde(ano muze byt prilepeny soused cele veky ale i to se da osetrit) . podivejte se na FON, fenomen ktery do cech nedorazil. Pouzivam FON router doma a jsem velmi rad za to kdyz tim ziskavam login kdyz jsem v zahranici. Take vsichni kdo maji FON jsou mymi hosty.
Nemyslim si, ze by pokryti ve velkych mestech bylo jen pro teenagery. Vidim to sam na sobe. Prijedu nekam do vetsiho mesta na navstevu a potrebuju se pripojit. Wifi siti je tam sice spousta, ale lidi uz dnes nejsou uplne blbi, takze nemaji otevrene site, pouzivaji sifrovani.
Coz o to, WEP by mi nevadil, to zlomim behem chvilky, pokud tam bude nejaky provoz. Blby je, ze pouzivaji vetsinou WPA2 a tam se jaksi nechytam.
Cili mne se pokryti velkych mest libi, pripojim se aspon kde potrebuju.
To, ze s pribyvajicim poctem useru klesa rychlost i na UMTS uz je zase vec jina, to je o kapacite BTSek.