Hlavně by bylo dobré si uvědomit, že "jednotný design" neznamená jen jednotné barvičky, fonty a ikonky. Na těch nakonec až tak moc nesejde a někdy je naopak lepší, když mají různé weby ze stejné skupiny odlišné barevné schéma, takže člověk okamžitě pozná, kde zrovna je. Důležitější je spíš jednotná struktura a logika ovládání. A nezapomenout i na jednotnou terminologii (měla by to být samozřejmost, ale bohužel to tak úplně samozřejmé není).
ano barvičky, to se v tom článku píše například u ČSSZ a DIA.
Spíše kvituji to, že k e-gov má konečně někdo jakýkoli kladný názor. Z těch diskusí, co tady občas čtu nabývám dojmu, že spousta lidí očekává nějaký státní fejsbůk. Můžeme diskutovat o tom co se povedlo, co ne a co se bude ještě předělávat a ladit, jestli jsou barvy vhodně zvolené pro slabozraké a já nevím co všechno další.
A tak jak píšete důležitá by měla být hlavně funkcionalita. Mě jako občanovi už e-gov usnadnil docela život v tom co jsem od úřadu potřeboval. A to nejsem nějakým častým návštěvníkem úřadu; občanka, pas. Bohužel jsou životní situace, kdy je potřeba řešit více a zjistíte, že to uděláte z domu bez fronty.
Pro slabozraké
... To sice nejsem, ale musím přiznat, že mi ta posedlost tmavě šedým písmem na světle šedém pozadí, kterou zřejmě sdílejí mladí a moderní designéři napříč studii, dost pije krev. Máme tu (doma) několik notebooků, všechny se šestibitovým
displayem, většinu TN LCD - a na tom je to někdy peklo.
A pokud se k tomu přidá předpoklad, že tmavý režim je lepší na oči
a stane se z toho světle šedé na tmavě šedé, pak přemýšlím, zda bude lépe použít program na zvětšení písma nebo nějaký TTS.
Možná by při té optimalisaci pro mobily s OLED obrazovkou mohli taky vyzkoušet něco klasičtějšího
- předpokládám, že občanů se starými stroji bude nemalé zastoupení mezi uživateli.