Těch cca 1000W na m2 je už se započtením odrazu. V přesnějších číslech je to takto:
"Pokud je mimozemské sluneční záření 1367 wattů na metr čtvereční (hodnota, když je vzdálenost Země – Slunce 1 astronomická jednotka ), pak je přímé sluneční světlo na povrchu Země, když je Slunce za zenitem, asi 1050 W / m 2"
https://cs.qwe.wiki/wiki/Sunlight
"Zhruba můžeme říci, že z celkového toku slunečního záření dopadajícího na Zemi se asi 1/3 odráží od atmosféry a od povrchu, asi 1/5 je pohlcována v atmosféře a přibližně 1/2 je pohlcena povrchem pevnin i moří a mění se v teplo. Díky tomuto teplu žijeme v příznivém prostředí."
https://www.cez.cz/edee/content/file/static/encyklopedie/encyklopedie-energetiky/04/sito_4.html
Mimochodem v hlubině oceánů např. v Středoatlantském hřbetu se neustále vylévá nová láva a odsunuje oceánské desky od sebe. A to je taky nějakého tepla.
Pokud by vám mělo dělat vrásky ohřem moří člověkem, tak si raději nezjišťujte jak se chladí elektrárny co stojí u moře. A tam se jedná o GW tepla.
To je otázka, vůči čemu se to počítá... Vůči neefektivnímu chlazení formou obří klimatizace na střeše přízemní budovy to bude odpovídat. Vůči Wedosím serverům a dalším firmám, kde se odpadní teplo zužitkuje na ohřev vody v domácnostech nebo bazénu, to asi taková sláva nebude.
Likvidovat mořský ekosystém je jistě levné a energeticky nenáročné, ale opravdu ekologická technologie není ta, která místo zničeného ovzduší zlikviduje mořský život, ale ta, která dokáže "odpadní" teplo zužitkovat.