mozna se jen lidi snazi rozbit internet (dle jednoho forku z it crowd, viz https://www.youtube.com/watch?v=OqxLmLUT-qc)
Já třeba vím naprosto přesně, jaký je v tom rozdíl, ale někdy mi nezbude nic jiného, nez hledat googlem google, abych se dostal na google, protoze ta hybridni naseptaci adresa mi porad naseptava to co nechci a kdyz se to odenteruje, tak to dela neco co nechci. Proto vzhledam googlem google a pak si do toho vyhledavaciho pole muzu svobodne psat.
Rekl bych, ze to je proste problem prilis chytreho naseptavace.
Tak nemyslím si, že za to může prohlížeč, ale naprosté nepochopení, jak fungují adresy a vyhledávání. Přeci stačí jen napsat do řádku Facebook a třeba Chrome mi pošle do mého přihlášení nebo rovnou na stránku FB. A potom, nejpoužívanější weby mám na liště, jako ikony v záložkách. Vůbec se nezdržuji něco psát nebo hledat.
Ano přesně:"... ale naprosté nepochopení, jak fungují adresy a vyhledávání."... a právě prohlížeče za to můžou dřív uživatel zadal do adresního řádku facebook a hned viděl, že je to špatně, naučil se tedy ,že adresa je www.facebook.com, teď jen díky prohlížečům neví rozdíl mezi adresou a vyhledávaním
Hlavně, od doby co Chrome a další prohlížeče umožňují vyhledávat přímo z adresního řádku, tak prostě proč si pamatovat jak se přihlásit na Facebook, když stačí zadat dvě klíčová slova. Ohledně vyhledávání slova "google" tak je to spíše zvyk, skočit na stránku google.com a pak vyhledávat. Lidé sice dělají často věci které nemají oporu v logickém myšlení, ale vyhledávání googlu googlem bude spíše část vývoje a zvyk.
Podívejte se na nedávno publikovaný článek Mobilní aplikace Seznam – zabezpečení neznám.
V odstavci Našeptávač adres se píše: "cokoliv zadáváte do adresního řádku, se posílá na servery Seznamu a ty vám v odpovědi vrátí nápovědu toho, co jste asi chtěli zadat. Potud asi v pohodě, to browsery dělají a uživatelé to mají rádi. Blbé je, že Seznam ty dotazy posílá jako parametry v URL (metoda GET) a navíc nešifrovaně po HTTP."
To podle mě celkem slušně odpovídá definici keyloggeru. Ano, poslouchali jen adresní řádek a už alespoň data posílají šifrovaná, ale stejně.
Netřeba zdroj. Prostě v zájmu pohodlí uživatele se vše, co má rozepsáno v adresní řádce, posílá big brotherovi vyhledávači, aby se dalo našeptávat, opravovat, co nedopsal, atd. Jestli šifrovaně, tak je to prostě keylogger se zabezpečeným přenosem. ;-)
Vypínání všech vlastností, které v prohlížeči způsobí posílání informací o mé činnosti Googlu (nebo někomu), je docela pracné.