Á další pitomej podkákááást... Proč si proboha "novináři" hrajou na dávno zapomenuté rádio? Echt navíc jako oslavu svého 25. výročí psaní článků? Ovšem největší joke pak přijde hned na začátku kde povídání o AI začnete tím jediným na co ji již prý běžně používáte a to na přepis mluveného slova a kde je proboha? Kde????
Tak to sorry to jsem fakt nepochopil, že nejde o podcast a nepomohlo mi označení úvodního obrázku "PODCAST A VIDEO" ani úvod tohoto článku:
"Redakce Lupy k narozeninám naplánovala sérii článků a podcastů o umělé inteligenci. Součástí speciálu je také několik diskuzních setkání, na nichž pozvaní hosté rozebírají toto téma z různých úhlů."
imho podkást není diskuzní setkání???
Jen holt Lupa nesplnila mé očekávání, že vydává psané članky sorry jako no...
Uvítal bych na hlavní stránce spíše články než upoutávky na audio záznamy, resp. kdyby se aspoň na první pohled nemaskovaly jako článek a byly někde vzadu v rubrice "podKASTY" ;)
Dobrý den, nevím, jestli jste pochopil, že nejde o podkáááást, ale o záznam diskuse, která proběhla primárně offline. Záznam (video i zvuk) jsme vydali, aby se na debatu mohli podívat i lidé, kteří z různých důvodů nemohli přijít osobně. Nikdo vás samozřejmě ke sledování či poslechu nenutí.
To jste nasadili na komentáře GPT nebo si pletete pojmy s dojmy?
Nikde nepíšu, že to maskujete, ale že to mezi textové články mícháte...
Schválně kolik procent čtenářů kliklo na "Nástup AI připomíná první fázi průmyslové revoluce. Jak generátory změní novinařinu?"
A kolik z nich poslechlo celý podcast/diskusi do konce? 3% nebo to bylo víc?
Řekněme, že každé médium je schopné vyprodukovat denně řekněme max. 1 kvalitní článek, některá ani to. Z finančních důvodů toho vydávají ale i teď mnohem víc (iHned, iDnes, Živě, Lupa...). Zcela zákonitě je tedy většina obsahu hnůj, Ai jen jeho tvorbu zrychlí, zlevní a asi i zvětší objem. Dost smutná situace, jako jediné řešení, aby z toho člověk nezblnul, vidím dívat se po obsahu v zahraničí (BBC, Stampa, RBC...).
(chce to umět číst celý text a nevytrhocvat jen to co se nám hodí...)
Cituji z wiki: ..."Podcastové série obvykle představují jednoho nebo více pravidelných moderátorů, kteří se věnují diskusi o určitém tématu nebo aktuální události. Diskuse a obsah podcastů se mohou pohybovat od pečlivě napsaných scénářů až po zcela improvizované." já v tom fakt nevidím rozdíl nahrát diskusi bez diváků jen pro "podcast" či nahrát diskusi s diváky... porát je to podcast
nevadími že někdo má radši podcasty vadí mi když se míchají mezi textové články (Tak pardón že jsem vyjádřil svůj názor, nikomu ho necpu normálně ho příště přeskoč) ať žije clickbait že...
Jasně, že nepíšete: "...kdyby se aspoň na první pohled nemaskovaly jako článek", to byl určitě někdo jiný. A tím s dovolením tuto neplodnou debatu končím.
Cituji z wiki: "Podcast je pořad, který je k dispozici v digitální podobě ke stažení přes internet", to je snad zřejmé, že to není diskuzní setkání, ne? Cituješ perex, který uvádí celou tuhle sérii, hned v dalším odstavci máš uvezený tenhle článek a to, že to je záznam z diskuzního setkání.
Web není jen pro tebe a jiní návštěvníci zase uvítají mluvené slovo. Tebe to přece nijak neomezuje, pokud se ti článek nelíbí, prostě ho přeskoč, nerozumím té snaze přizpůsobit web jen mým potřebám.
Aha, takže jste nejdřív popsal, jak máme článek označený jako podcast, a vzápětí říkáte, že to maskujeme? Jo, to dává smysl :)
Té umělé inteligenci moc nevěřím, je to jenom módní vlna že se rozšiřuje chatGPT, Copiloty a jim podobné. Reálně i ten pitomý antispam na Gmailu pořádně nefunguje, dát AI napsat email, článek nebo aby za mě AI něco vyřizovala bych odvahu neměl. Jediný příklad kde to dobře funguje jsou překladače. I když to že je to jenom móda se říkali i o elektřině, automobilech, železnici, filmu, televizi nebo internetu.
Teprve umělá inteligence a kvantové počítače dodaly doposud nudné informatice magické prvky. Heidegger řekl, že atomová bomba je otřásající [jsme jako Schrodingerova kočka, jistota bytí světa je ztraceno], . Umělá inteligence je atomový výbuch inteligence.
Tento rozhovor byl další z řady pesimistických setkání obránců města před invazí robotů. Bojíme se AI, protože mýtus Čapkova antropomorfního robota ovládl naši představivost [děkuji za uklidňující slova Petra Koubského ohledně hrozby univerzální AI.
Kromě toho se obvykle bojíme věcí, kterým nerozumíme. Já jsem radikální otimista, protože programuju AI aplikace. Moje skutečné porozumění se ale redukuje na tu část aplikace, ve které definuju formálně logické podmínky za kterých výsledek ponechám na hlasování strojů.
Všech milión potenciálních problémů, které AI přinese, jsou drobnosti ve srovnání s revoluční akcelrací samotného lidského myšlení, které přinese externí mozek.