To je úplně stejné jako s fotoaparáty. Snaha omezit počet ovládacích prvků na minimum pomocí různých multifunkčních tlačítek nebo jen touchscreenu se také neukázala jako úspěšná. Jen co Fuji uvedlo svůj "retro" model X100 s mechanickými ovládacími prvky na všechno, který ukázal, že ergonomie se ošidit nedá. Po velkém úspěchu to začli kopírovat ostatní.
Android a bezpečnost, to je opravdu špatný vtip. Sám Google přiznal, že od začátku vývoje nebyla bezpečnost vůbec prioritou, jde jen o zobrazování Google reklam, proto je ta služba "zadarmo". Nakonec to opět zaplatí zodpovědní klienti bank. Nedavný případ byl jen začátek.
Zajímavý je přístup bank, které na jedné straně u velmi dobře zabezpečitelných desktopových OS stále apelují na včasné a pravidelné aktualizace (správně), antivirový software (zde už je to problematičtější) a mají spíše negativní postoj k podpisovým aplikacím s certifikátem (že prý to není bezpečné).
A pak tu máme největší softwarový odpad v historii IT - Android, kde naprostá většina přístrojů nedostane jedinou bezpečnostní aktualizaci za celou svou životnost, případně se zpoždením až několika měsíců, takže proti případnému útoku už jsou zcela neúčinné a tato "podpora" je často omezena i na méně než dva roky (v případě Microsoft a Apple jsou to minimálně 4 roky). Výrobci už rovnou lžou o nainstalovaných opravách (včetně Samsungu), aby se tím nemuseli vůbec zabývat. Některé přístroje jsou napadené malwarem už z výroby, který přetrvá i po továrním nastavení, A takto "bezpečný" přístroj je použit pro dvoufaktorové ověření platební transakce?
Google za celou dobu nepodnikl jediné opatření, jak tento zoufalý stav zlepšit (například odebrání licence OEM, který nedoručuje nebo záměrně falšuje aktualizace), protože ho to naprosto nezajímá. Může někdo zodpovědný za bezpečnost platebních transakcí tento přístup naprosté rezignace na bezpečnost vysvětlit? :-)
Ježiši, kdy už ty velký ega s agendou ale malým pochopením světa jako Ondřej Holek přestanou vykládat ty jejich moudra, který nerespektujou realitu a budou radši držet tlamu. Neomezená data jsou tak neudržitelná, že existuje jen kolem nás několik států, kde se to tak provozuje aniž by s tím byl větší problém. Pan Holek by měl prostě jen prezentovat to na co má data, která získaly sbíráním jeho lidi a nechat si svoje názory na věci u kterých data nemá na doma. Jinak pokud bude chtít vidět neudržitelný mobilní trh ať se zajede podívat kam nás všechny posílal bývalý náměstek MPO, tj do Polska. Je absurdní, že média dávají těmto hlupákům prostor.
Zatímco IT pisálcí šíří nesmysly o špehování ve Windows 10 a lidi tomu opět tleskají
https://www.root.cz/clanky/windows-10-analyza-probihajici-komunikace/