ale Cloudflare nemá šifrování, takže jste stejně nazí jako předtím.
Ehm...
https://developers.cloudflare.com/1.1.1.1/dns-over-https/
https://developers.cloudflare.com/1.1.1.1/dns-over-tls/
S temi ebooky mi prijde ze je to spis tak, ze nektere knihy proste v digitalni verzi nikdo neprodava... A to ted nemluvim jen o ceske verzi. Vetsinou se mi stava, ze najdu nejakou zajimavou knihu (kupodivu treba v tom knihkupectvi) a chtel bych si ji koupit pro scoji ctecku... (protoze proste nemam a nechci mit prostory na skladovani spoustu knih, a preveruji e-ctecku z ruznych duvodu - jako treba kompaktnost) Ale narazim ze neexistuje moznost si ji koupit.
Naposled sem takhle narazil na knihu ktera dokonce i mela elektronickou verzi, ale jen na iTunes... A dostavat to pak z iTunes do nejakeho normalniho citelneho formatu je fakt prijemny proces...
Obcas me i napada ze je to nejaka konspirace knihkupcu, neb se boji aby jejich milovane knihy nezmizely... Jinak si nedokazu predstavit duvod proc bud neni zadna elektronicka verze (a jako tisknou to z ceho? Nebo jim to nejaci indove prepisuji brkem?). A nebo je, ale nejak uplne pitome pristupna (treba jako ze si ji jde precist jen po prihlaseni v prohlizeci na webu ktery je ve Flashi... Nekecam, vazne sem to videl...). A pak se slavnostne rika... Vidite! On ty e-knihy nikdo nechce...
Pořád si nerozumíme. Já nechci dělat e-knihu, já chci vydat "opravdovou" tištěnou knihu. To jsou dvě různé věci.
Já nechci dělat online streamovaný video tutoriál, já chci vydat výukové DVD. To přece taky není jedno a to samé.
Já chci vytesat opravdovou sochu z kamene, ne vytvořit 3D model v nějakým softwaru a pak Vám ho poslat e-mailem, abyste si to doma vytiskli na 3D tiskárně..
Rozumím (jak tu někdo píše), že pro někoho to není a prostě si to nekoupí. Já ale na druhou stranu nepíšu pro každýho. Kdo o ten text má zájem, koupí si ho i v podobě papírové knihy. Koupí si ho, i kdybych psal brkem na pergamen. Kdo o něj zájem nemá, nekoupí si ho.
Někteří autoři vydávají jenom tištěné knihy, někteří jenom e-soubory, někteří oboje. Není to jenom o nepochopení ze strany autora či vydavatele nebo o neschopnosti přizpůsobit se novým trendům. Každý to má jinak a neuděláte s tím vůbec nic. Nemá cenu brečet, že ten a ten malíř maluje jenom na plátno a není schopen mi ten obraz naskenovat a prodat ve formátu .jpeg, jenom proto, že já to tak chci a jsem ochoten zaplatit jenom a pouze za elektronickou verzi.
Epub není kniha, nezaměňujte prosím tyto dva pojmy. A nejde jenom o možnost krádeže takového díla. Jsou to dvě odlišné věci. Není to ani jiná liga, je to úplně jiný sport. Já jsem stará škola a prostě nebudu lidem prodávat epuby a pdfka. Prostě ne...
Ale ona elektronicka verze temer zcela jiste existuje, staci hledat, je vysoce pravdepodobne, ze se nasel nejaky dobrodinec, ktery i pro vas a zcela zdarma tu digitalni podobu vytvoril. Jen si je pak treba polozit otazku, komu a proc by dotceny ctenar mel vlastne posilat nejake penize.
Pricemz tato situace se zdaleka netyje jen e-booku, ale veskereho medialniho obsahu. Proc by si probuh mel nekdo kupovat nejaky plastovy kotoucek. Jenze tvurci jinou moznost nenabizeji, nebo za zcela neakceptovatelnych podminek a pak chodi pravidelne plakat ze jsou "temi piraty" okradani. (zde bych podotkl, ze digitalizace papirove knihy = desitky a nekdy i stovky hodin prace, casto mnohem vice, nez kolik venoval nakladatel na korektury).
Ale ano. Jiste ze se cesta najde. Prinejhorsim to prozenu OCRkem sam a pak to soupnu do antikvariatu.
Kdyz ale ja bych tak chtel prispet do te statistiky tim ze si aspon jeden clovek tu knizku koupi... A to nepocitam to kolik zbytecne prace to stoji.
Je sice pekne ze to nekdo udela zadarmo. Ale ono to taky musi nekdo vytvorit (napsat, nahrat, ...). A kdyz ti co to tvori umrou hlady, tak nebude ani co OCRkovat...
Navic treba v muzice uz se tohle hodne pohnulo... Ale knizky... Porad doba kamenna (a video je na tom podobne). Ale to uz moc odbocuji.
Zkuste se na to podívat z úplně jiného úhlu. Já jako autor mám (mohu mít) mnoho různých důvodů, proč nechci knihu vydat v elektronickém formátu. Elektronickou knihu lze snadno sdílet, kopírovat, tisknout, převádět do jiných fromátů, šířit přes uložto nebo přes torrenty atp. A to není nic o co bych stál.
A pak je tu i jiný pohled - já chci vydat "knihu", ne elektronický dokument. Není to to samé, i když se to někomu tak může zdát. Hrát divadlo a natočit film jsou taky dvě úplně odlišné věci.
Zamyslete se nad tím a nedívejte se na to jenom z pohledu čtenáře.
Tak to snad abyste jako autor radsi nic nevydaval. Protoze kdyz to muze nekdo precist, muze to treba opsat... A co pak s tim... Zavrit vsechny co umi cist a psat zaroven?
Ale vazne, tohle je hloupy "uhel pohledu". Spis bych rekl ze jen prilis maly uhel spojeny s tim ze "co nevidim neexistuje". Dokument vam kazdy projede OCRkem. Akorat ho to bude stat trochu praci se skenovanim a na korekci (kdyz si s tim bude chtit dat praci).
A ano, jak pisete, prave ze elektronickou knihu si muzu snadno prevest do jakeho formatu chci. A tak si ji muzu cist kde je ma ctena libost. Na mobilu, PC, tabletu, ctecce... A je uplne jedno zda mam nebo nemam toho spravneho vyrobce nebo ne. V tom tkvi prave vyhoda.
Stejne ten "elektronicky dokument" uz mate. Tak proc ho schovavat v supliku, kdyz jsou lide ktere by ten obsah mozna i zajimal. Leda byste nechtel aby to nekdo cetl... Mozna prodavate takovemuhle typu zakazniku: https://youtu.be/XNnjpDuzYKs?t=23
Pak to chapu. Ale to nejste autor, ale prodavac dekorativnich predmetu...
Já jsem taky stará škola a postupně i stárnu věkem a právě proto mám daleko radši ebook. Protože ta "opěvovaná" kniha na papíře je naprd, neb se jí nedají libovolně zvětšovat písmenka, a tak se mi čte řádově hůře...
Papírová kniha má smysl u specialit, kde je "dílem" samotná sazba - různé poezie s atypickým rozložením na straně, částečně i knihy se spoustou obrázků atd., tam papír respektuji. Ale u klasické "beletrie" s absolutní dominancí textu nedává papír smysl a naopak výrazně zhoršuje užitnou hodnotu...
asi by e-booky usnadnily práci Národní kniíhovně (viz nedávné články v tisku, která digitalizuje celý svůj archiv.. už má naskenováno 10 mil stran ze svého fondu) .. ale jakmile (jako civilizace) rezignujeme na cokoliv "analogického, archaického.. hmatatelného".. tak se staneme zajatci digitalizace-- .. a nechci strašit, ale podívejte se jen třeba na poslední vývoj v oblasti "fake news" a různých "zájmových skupin", které se snaží ovlivnit zpravodajství.. POKUD by byla většina literatury jen v e-podobě.. no věří snad někdo tomu, že by v určitém případě nstálo někomu za to, aby jim pozměnil.. ? A jak by pak někdo srovnával "originál" oproti celosvětově rozšířené, upravené verzi?
To si nemyslím. Různý elektronický formáty tu jsou už nějaký ten pátek a v podstatě ne-li úpně každý, tak každý druhý člověk má nějaké elektronické zařízení umožňující jejich čtení - mobil, PC, notebook, tablet, čtečku a já nevím co.
Přesto tištěné knihy nikam nezmizely. Pořád tu jsou a pořád mají naprosto majoritní podíl na trhu. Procenta podílu se možná někam posunou ale tak rychle a tak výrazně to nebude. Ona opravdu tištěná kniha není to samé co "pédéefko".
Každej má počítač, lidi pirátí a stahujou z netu, pouští si stažený filmy doma v televizi, ale kino a divadlo kvůli tomu taky neumřelo. Je to totiž něco jinýho.
A co když je v tý knize něco, co mě zajímá a nikde jinde to není? Ať už zážitek nebo info. Nezbyde Vám nic jinýho, než si jí koupit, když chcete znát obsah.
A proc resite problem nekoho jineho? On snad nekdo tvurci brani v tom, aby kdekoli na webu zverejnil svuj vytvor bez DRM a dalsich klacku s nejakou akceptovatelnou formou uhrady? To je preci jeho problem. A dokud to jako problem nebude zasadne pocitovat = vy budete hledat zpusob jak mu zaplatit za to co nechcete, tak to ani nebude resit.
Stejne za nejakych 10 - 15 let nebude knihy cist uz vubec nikdo. Respektive bude to naprosto minoritni skupina lidi. Tudiz ti co budou neco psat, to budou psat pro zabavu, protoze platit jim za to nikdo nebude tak jako tak. Jen se poinformujte kolik % deti nekdy neco precetlo.
To je trošku záhada :-) Jako linuxový uživatel mám k "vendorlock" produktům microsoftu poněkud odměřenou skepsi. Ale zrovna skype považuji za jeden s jejich lepších produktů. Jednak proto že jsem se definitivně vzdal naděje že instant messaging bude definován otevřenými protokoly podobně jako email a bude jej moci hostovat kdokoliv aniž by se tím znemožnila komunikace kohokoliv s kýmkoliv - poslední takovou nadějí byl XMPP Jabber. A snad právě proto ve srovnání hangouts, skype, viber, facebook messenger, mi ten skype vychází spolu s hangouts opravdu nejlépe :-) jednak je jeho linuxový klient opravdu velmi dobrý, plnohodnotně vybavený a bezproblémový a druhak i uživatelské rozhradnní v češtině je snadno srozumitelné a nepřetéká na první poheld animovanými smajlíky jako třeba viber :-)