V Británii taky naosto běží AI se sledováním a rozpoznáváním.
O více jak 10 dříve, než byl napsán tenhle článek.
A předpokládám, že ten SW stále rozvíjejí, a dnes bude zdaleka dokonalejší, než ten čínský.
Jen v Číně podle něj pokutují a jezdí se lépe a v Británii s ním sledují ty, kteří se "režimu" nehodí...
Už vám odpověděl I. Nový - NZ do značné míry neguje tyto části SZ. Vytahování morálky a legislativy ze SZ bylo v křesťanských zemích vždy přijímáno nejednoznačně a vždy proti tomu byla opozice i mezi oficiálními křesťanskými autoritami.
Další věcí je, že SZ je křesťanstvím vykládán jako lidské dílo, které může obsahovat (a zcela jistě i obsahuje)
omyly a jiná zkreslení. Což je zásadní rozdíl proti Koránu, který je oficiální islámskou doktrínou chápán jako explicitní slovo boží, které žádné chyby obsahovat nemůže. Příznačné je i to, že islám uznává SZ, ale nikoli NZ.
Kolik jste dostali zaplaceno za takovýhle zrůdně propagační článek? Když už, tak taky popište pořádně ty nevýhody. Absolutní kontrolu v Číně šikanovaných lidí, potlačování disentu apod..
S tímhle je to jen snazší.
Čtěte a sledujte:
https://sinopsis.cz/
http://www.chinauncensored.tv/
https://sinopsis.cz/minority-report-s-cinskymi-rysy/
http://www.chinauncensored.tv/may-25-2018-full-episode/
Reálně nikoli, protože nikde v evangeliích nenajdete výzvy k vybití celých národů a etnických skupin.
Tyhle věci se dají prakticky vždy vysvětlit jako prohřešek proti fundamentům křesťanství, zatímco v případě marxismu (nebo nacismu nebo islámu) jsou tyhle věci zakomponovány v jejich fundamentech a neoddělitelně s nimi spojeny.
Dívejte se na to tak, že článek vznikl jako reportáž z konference, která je především obří marketingovou akcí. Všechno, co se v něm píše je třeba vnímat jako přifouknuté oddělením marketingu a komunikace firem a organizací, které se tam nějakou formou prezentovaly.
Ve skutečnosti v článku není nic, co by se běžně nepoužívalo už mnoho let. Jedinou výjimkou je AI, což je termín skloňovaný ve všech pádech. Je to povinné slovo, které musí být v každé prezentaci a na každém prezentačním materiálu. Všichni jsme GoGo. Všichni jsme AI. Ve skutečnosti se AI zatím v této oblasti používá minimálně a vesměs jde o experimentální projekty. Drtivá většina těchto aplikací používá algoritmy, které nemají s AI nic společného. Např. úseková měření rychlosti a na jejich základě vystavené pokuty znáte i od nás - nemá to s AI nic společného (i když do reklamního letáku bych to určitě napsal - jako jeden z povinných blábolů).
Současné systémy - ať už na úrovni HW nebo SW jsou navržené tak, že jim měnící se světelné podmínky nevadí. Přizpůsobí se jim. Způsobů je celá řada a záleží na konkrétních podmínkách.
To, co už v článku nebylo (a co je dost zásadním limitem) je datový tok. Ano, je možné provádět analýzu obrazu ze 4K kamer, nebo i kamer s vyšším rozlišením. Ano, je možné provádět v reálném čase analýzu obrazu ze stovek a i tisíců kamer (a podobné projekty máme i v Čechách). Ano, nad těmito daty je možné provádět nějaké analýzy s využití AI. Problém je v množství dat a potřebný výkon HW. Představte si datový tok, který by Vám vygenerovala třeba jen stovka kamer ve 4K rozlišení. Natož 400 mil kamer. Spočítejte si, kolik dat by bylo potřeba někam uložit i za jeden jediný den. Toto jsou limity, které článek (a podobné akce) poněkud opomíjí. Ve skutečnosti je svět popsaný v článku asi stejně reálný jako království krále Krasomila. O to víc fascinující je to, co se opravdu v reálu udělat dá a co se dělá.
Pokud Vás toto téma zajímá, pak vřele doporučuji veletrh IFSEC v Londýně (19.- 21.6.2018). Je to zdaleka nejlepší evropská událost zaměřená na kamerové systémy (ale nejen je).
Čína není v této oblasti zase až tak vpředu. Jsou samozřejmě specifické aplikace, které jsou unikátní, ale obecně je celá řada zemí, které patří ke špičce. Vedle Číny je to hlavně USA, Rusko, Izrael, Německo, ale překvapivě i ČR nebo Turecko.
Presto s predrecnikem o novem pohledu na vec funkcionalit souhlasim. Proti lidem, co patri at uz intelekcne, nebo chore mezi nejako to mene nez 1% lidi, by filtr celkem bodnul (jojo, jako v e-shopech, preeeesne).
Nic osobniho, jen jste z meho pohledu mirne broken. A to neni urazka, ani kompliment, spis tam vidim nejaky schovany lehci "delusions of grandeur" (nalada "vsechno vim") spojeny s necim mozna navic odtrzenim se od reality (zajimavosti z Bohnic, atd.). A tedy vlastne osobni to bylo, pardon... Ale jinak nic osobne. :-)
Neuvadite spise takticka data beznych systemu z evropskych letist? Ve mestech musi cinani nasazovat o generaci odlisnou technologii, protoze jen predikce potencionalnich kandidatu je v uplne jinych radech a nejde spojit s blacklistem, pasovou kontrolou nebo zabookovanymi letenkami. Kdyby to davali za 7s, tak jsou megaborci...
Tak to ale nefunguje, je to i kulturně podmíněné, kulturní revoluce nikam nevedou. Ale za první republiky bylo držení zbraní i u nás volné, odzbrojil nás až Hitler za protektorátu a ruští okupanti to během 2. okupace tak už ponechali. Odzbrojili by nás ale stejně, nebýt 1. okupace německé.
Svobodní lidé, protože jsou svobodní, nejsou ovce. Dříve se otroci taky nestříleli, jen se pobili na pěsti, nebo na nože. Souboje střelnými zbraněmi byla jen výsada svobodných pánů.
V případě USA taky může jít o práci ruské, nebo čínské tajné služby. Takový skrytý terorismus. V tom jsou zase Asiati nápadití a odpovídalo by to i strategiím popsaným Mistrem Sunem.
No, ale to mohou udělat i tak. Proč se v USA střílí ve školách? Protože útočník tam má jistotu, že nikdo zbraň nebude mít. A jak by tomu číšníkovi pomohla kamera? Bili by ho silněji a rychleji, aby mohli včas utéct. Prostě svět není dobré místo pro bačkory. Když si vás někdo vyhlídne, že vám dá přes hubu, máte dvě možnosti, rychle utéct, a nebo zaútočit jako první.
To A. Hitler taky ne.
Nicméně seznam národů, které mají být zlikvidovány aby zvítězila "ta správná" politika, převzal Hitler od Marxe. Čili holokaust ve svých základech (jako myšlenka systematického "průmyslového" vyhlazení určité skupiny ve společnosti nebo určitého národa) stojí na Marxovi (ač Žid, byl KM antisemita). To samé se týká i masakrů za Stalina. Všechny byly podšprajcované Marxem.
V totalitních režimech se není třeba zdržovat s přesností identifikace, tam raději postřílí nevinné, jen aby se něčeho někdy v budoucnosti nedopustili. Totalita jede v režimu předběžné opatrnosti, občanu se nedokazuje vina, to občan musí dokázat svou nevinu a k tomu stačí i nedokonalé kamery.
Identifikace libovolného obličeje do 7s. Podle toho, jak se tváříte na bilboardy s komunistickou propagandou jste bodován v kreditním systému. To už není dystopie, to je rovnou apokalypsa. A uvažte, co je ideologickým základem - marxismus. A poměry v Číně jdou dnes srovnatelné s poměry v dřívějším nacistickém Německu, perzekuce nepohodlných je asi tak na stejné úrovni, jen použití technologie z toho dělá ještě větší průšvih. Ale ovšem i tehdy v Německu se taky spoustě lidem dobře žilo. Měli práci, jezdili na rekreace, a přesto šlo o zrůdný režim.
Žít v Praze je jako být v reality show VyVolení nebo Big Brother alespoň co se dopočtu kamer v centru města řekne. Ty jsou téměř všude v MHD (metro, tramvaje, autobusy) na ulicích, v obchodních centrech i na administrativních budovách. Na jednu stranu když se chováme jak máme může nám to být jedno mohou nám v některých případech pomoci při nedej bože útoku nebo i dopravní nehodě. Smartphony jsou také užitečná věc, ale doopravdy mohou i dobře škodit navíc při zveřejňování fotografií online se může stát, že budou obličeje rozmazány, za to může GDPR.
Docela by me zajimaly stavajici kapacitni limity vyhledavani v techto obrovskych objemech dat, a pak ucinnost za snizene viditelnosti (sero, smog) nebo osvetleni (prudke denni svetlo, pritmi, svetelne odrazy). Jinak je to z technickeho pohledu uzasna vec a ukazuje to, ze Cina zacina vest skoro o cely parnik v pokrocilejsich technologiich...