Cituji ". Hlavní otázka do pranice ale zůstává jiná: může být zveřejnění softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, který někdo zneužije, trestným činem? "
Odpověd: Samozřejmě že ne. Protože podle té samé logiky by každý výrobce zbraní(či jiného jakéhokoliv předmětu) byl trestně zodpovědný za zneužití(použití) jimi prodané zbraně(předmětu) třetí osobou k trestnímu činu. Nebo jiný příklad jako kdyby výrobce počítačových komponentů nebo výrobci počítačů byli odpovědni že přes jejich zařízení někdo sleduje příp. ukládá např. dětskou pornografii, filmy chráněné autorským právem, provádí cracking softwaru, provádí neautorizovaný přístup do cizích systémů, apod..
Nevím proč by se měly postihovat pouze konkrétní případy praní špinavých peněz. Však banky jsou v AML také regulovány jako instituce a jako instituce jsou rovněž odpovědné / pokutované. Proč by to mělo být v případě Tornado Cash jiné? Mám malou představivost a proto mě nenapadá příliš scénářů v čem je služba prospěšná. Příklady v článku mě nepřesvědčily. Naopak velmi usnadňuje ML, což není nic společensky prospěšného. Mazat zdrojový kód služby už je asi za hranou, ale to je zase problém (pouze) GitHubu, ne?