Bohuzel nema PageRank (to je tak jedine, co chybi). Ale treba se Google necha casem premluvit.
Ano.
Naprosto souhlasim s obema duvody, ktere uvadite, ale jejich hodnoceni vyzniva v mem pripade naopak PROTI novym technologiim. Proc? Protoze za "korektni zobrazeni" nepovazuji takove zobrazeni, jake urcil autor webu, ale takove zobrazeni, ktere mi vyhovuje. Skutecne me nezajima, jestli se dekorativni obrazek zobrazi polopruhledne nebo vubec nebo jestli graficke okraje presne navazuji nebo jsou o nekolik bodu posunute. Staci mi vedet, ze se web jmenuje XYZ, nepotrebuji ten nazev mit ve Flashi jako pulhodinovou animaci se zvukem a integrovanym Arkanoidem. Proc bych mel od webu chtit dynamicka menu, i kdyby nahodou fungovala ve vsech prohlizecich (jakoze nebudou, pokud nebudou mit ciste HTML podobu), kdyz jejich jediny efekt je v tom, ze znemoznuji zpracovani stranky automatickymi nastroji?
Mimochodem, opravdu mate pocit, ze se nove technologie pouzivaji tak, aby uzivateli prinasely uzitek? Snad se nekde v hlubinach internetu skryvaji stranky, u kterych to plati, ale v drtive vetsine pripadu je to prave naopak. JavaScript se az na vyjimky pouziva jen na otravne pohybujici se reklamy, vyskakovaci okna, skryvani statusbaru, zabraneni uzivateli ve zmene velikosti okna nebo pristupu do menu a dynamicka menu. Flash jsem zatim na webu videl jako animovana loga, mimoradne otravne reklamy nebo prostredek skryvajici navigaci nebo obsah pred nemoderne vybavenymi nebo bezpecnosti si cenicimi uzivateli. A tak by se dalo pokracovat s Javou nebo ActiveX - v nejlepsim pripade jsou delany tak, ze prinaseji skoro stejne vyhody jako HTML nebo samostatna aplikace, ale vetsinou jsou nekde hluboko dole a prinaseji uzitek pouze svym tvurcum.
Uživatelé o tomto nerozhodují. Jak je zmíněno na jiném místě v článku, uživatel bude používat prohlížeč, který se mu nainstaluje s windows. Bude se dívat na takový design, který tento prohlížeč bude podporovat (který vytvoří vývojáři stránek).
... že klíčem k úspěchu na Webu není technoligií "nadupaná" slupka, nýbrž informačně hodnotné jádro v dobře použitelném, byť poněkud strohém balení.
Toto platí pro vás, jako pro odborníka. Většinový uživatel se slupkou nechá ovlivňovat stejně jako v knihkupectví, novinovém stánku či bilboardem s reklamou na rádio.
Microsoft mimo konstatování o ukončení vývoje IE další informace nezveřejnil? Myslím o tom, jak bude IE nahrazen.
"Máte na mysli to, že projekt po letech vlastně ani neví, jak se jmenuje a jak se bude bude jmenovat za rok?"
Projekt Mozilla.org ví, jak se jmenuje, ví, jak se jmenují jeho jednotlivé projekty i produkty. Překvapivě ví, jak se budou jmenovat i v budoucnu. Mozilla.org's Branding Strategy
Nikoliv. Vyvoj Netscape byl ukoncen a od 15. cervna lonskeho roku, kdyz byla zalozena Mozilla Foundation je Mozilla urcena pro ostre nasazeni a vetsina kroku, ktere Mozilla Foundation v lonskem roce udelala k tomuto skutecne smeruji.
"I kdyz vzcera vysel clanek ze Mozilla, zmeni licenci"
To je trochu matouci. Mozilla licenci nemeni, ale je tu snaha nabidnout i alternativni licence.
"Konqueror stoji na Gecku tak jako Mozilla"
Ne, Konqueror pouziva k renderovani khtml.
1
+-11
+-12
+-121
+-122
| +1221
+-123
+1231
+1232
+1233
+-12331
+-12332
+-12333
+123331 (Novy)
Obávám se, že vám v rozletu brání nejenom jiné prohlížeče než IE:
Google > eyline design group > Na váš předmět vyhledávání - eyline design group - nebyl nalezen žádný odkaz.
Jste si jist, že píšete o Webu?
Jaký je principiální rozdíl mezi W3C HTML a MS HTML? Velmi výrazný: ukažte mi kompletní a přesnou specifikaci MS HTML, podle které bych se mohl řídit při tvorbě webu. Neexistuje. Tak jak chcete tvrdit, že to je nějaký standard, když není nikde ani formulován a řídí se pouze empirickou zkušeností s chováním jednoho prohlížeče? Kdyby taková specifikace existovala, mohli bychom se bavit o tom, zda je vhodnější používat (a implementovat v prohlížečích) HTML podle MS nebo podle W3C. Ale zatím není s čím porovnávat.
Proč element table
nemá atribut height
? To je jednoduché: protože pro něj nemá smysl. Stejně tak, jako ho nemá element p
- také by u něj neměl smysl. U obou je výška dána obsahem a jejím nadefinováním "natvrdo" byste ve výsledku dosáhl pouze přeurčené soustavy, aniž byste tím něco získal.
Pane Mojzík,
doufám, že si tenhle můj příspěvek přečtete. Nebudu tady komentovat Vaše názory, prostě říkám, že s nimi nesouhlasím, tečka.
Ale co mě dostalo je, jak tady vychvalujete Vaše stránky ve spojení s IE a tak jsem si je jal prohlídnout...
primárně používám Operu 7, ale řekl jsem si, že se na ně mrknu v IE6SP1:
výsledek vypadal po (teď nekecám, to je stopkami ověřený údaj) 74sekundách (zaokrouhleno dolů) takto:
http://skbu.cz/obrazky/mojzik.jpg
Moje PC běží na Win98se, je to Celeron400Mhz a má 192MB operační paměti. Stránka nenaběhla ani po 4minutách (poté jsem to vzdal). IE6SP1 mám nastavený naprosto přesně tak, jak zůstal po instalaci, abych zamezil nějakému "nekorektnímu" zobrazování stránek.
Prohlídněte si prosím ten screenshot a řekněte mi: je to tak jak jste si to představoval? Pokud jo, není co řešit...
Díky za pozornost... TimJ