1) Pokud pátráme po počtu skutečných autorů, všechno stejně píše Zandl (důkaz zde: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Blogy). V případě tohoto článku je navíc jeho krycí pseudonym značně průhledný :-)
2) Kdyby to náhodou nepsal Zandl sobě a králíkům pro srandu, pak nutno říci, že článek stojí na celkem průhledné manipulaci. Nejprve vyzvat followery, ať se ozvou ti, kteří spravují více účtů ("Jen pro zajímavost, spravuje někdo z vás víc účtů na Twitteru? Kolik?") a pak z toho vyvodit, že míti pouhý jeden účet na TW je výjimečné ("Ti, kteří se ozvali, potvrdili moji domněnku a uvedli, že píší účtů víc. Tři, sedm, osm a tak podobně. Našel se i člověk, který přiznal, že má účet jenom jeden. I tací se najdou.") je něco jako vyzvat lidi ať řeknou, kam chodí na Vinohradech do hospody a vyvodit z toho, že všichni chodí do hospody na Vinohradech.
Osobně si myslím, že uživatelem Twitteru rozhodně nemusí být jen ten, který na něj píše. To je jako kdybych řekl, že uživatelem internetu je jen ten, který na něm něco vytváří nebo aspoň kupuje, ale ne ten, který si jenom čte Lupu. Uživatelé, kteří jen sledují pár vybraných "celebrit", jsou podle mě naprosto validní a měli by se počítat.
U všech webových služeb se lidé dělí na ty, kteří vytváří obsah a kteří ho konzumují, a jestli je to 1:10, tak je to skoro hodně. Je to tak na Facebooku, Twitteru, i webech, kde je k článkům nějaká diskuse.
A na závěr - chápe někdo toto:
"Jednak tu máme dost účtů zaměřených na spamování, a za těmi logicky nemůžeme vidět někoho, kdo může být označován za českého uživatele Twitteru. Těchto případů naštěstí zatím není moc."