Přesně tak! Je krásné jak se Hlaváč vyhýbá kauze Digisys a tvrdí, že s tím nemá nic společného, protože on zastupuje BSA až od roku 2005... :-D
To je naprosto úžasná argumentace - to je jako v obchodě, když si koupíte zboží, pak ho reklamujete a pracovník by Vám oznámil, že na vrácení peněz nemáte nárok i když na to máte doklad, protože u něj jste to nekupovali, že tam dělá teprve měsíc :-D
--
Jinak srovnávání udavačství za protektorátu a k čemu vyzývá BSA je NAPROSTO to samé. Jediný rozdíl je v tom, že teď jde "jenom" o existenci firem a o majetek jejich zaměstnanců a majitelů :-(
Takže kecičky Hlaváče, že za něj by se případ Digisys nemohl opakovat, jsou jen výmysly - řídí se pořád tím samým!!
A jsou i výmysly to, že o Digisysu se snažil zjistit informace, ale nepodařilo se mu to... Stačí, když si zadá do Google Digisys+BSA a jako první odkaz mu vyjede stránka: http://www.digisys.cz/bsa.htm
Tam se dočte o čem to je a kdyby mu to nestačilo, tak má na firmu kontakt přímo na této stránce a jednatel společnosti, pan Otto Zemek by mu určitě vysvětlil všechno do nejmenších detailů včetně poskytnutí originálů ze soudního jednání!!
Proč se Hlaváč nespojil s panem Zemkem z Digisysu?!! Za skoro 5 let, kdy v BSA pracuje a ví o této kauze?
Jediný důvod je, že Hlaváč zná naopak MOC DOBŘE veškeré věci týkající se Digisysu a moc dobře ví o čem je řeč - právě proto tak dokonale veškeré otázky buď ignoruje nebo kličkuje a vyhýbá se jak slizký úhoř!!
a jště by mě zajímala jedna věc, a sice jak moc jsou vymahatelné licence k software, které jsou plné s českým právem rozporuplných odstavců a zda náhodou tím nepozbývají svoji účinost, jelikož spotřebitel je doslova zahlcen diktaturou, na kterou mnohdy výrobce software nemá právo a tím spotřebitele uvádí v omyl a výrazně mu ztěžuje řádné užívání takového softwaru
divil bych se, kdyby tam(jako ve vetsine smluvnich podminek) nebyl ke konci odstavec, kde se pise neco v tom smyslu, ze pokud by nektera cast podminek nebyla vzhledem k pravnim predpisum pouzitelna, nahrazuje se ji co nejpodobnejsi definici, ktera zakonum odpovida.
abych zdůvodnil ta ostrá slova, musím pokračovat citací z novinek:
"Pokud však dotyčný prokáže, že se stal obětí podvodu, tak soud ho určitě neodsoudí. Nicméně notoričtí piráti vždy tvrdí, že je někdo podvedl, že oni za nic nemohou. O vině rozhoduje soud, nikoli BSA," upřesnil celou situaci Hlaváč.
Takže takhle ne. Stačí si přečíst LZPS, vinu musí prokazovat obžalovanému, nikoliv obžalovaný, že musí prokazovat nevinu.
Tolik stručná lekce ústavních práv každého občana ČR. Pan Hlaváč ať přestane zastrašovat v ČR lidi prostřednictvím médií. A ČRo ať strhne z výplaty laskavě nějaké drobné tomu redaktůrkovi, co se na šíření lží podílí (ona povinnost podávat trestní oznámení)
to poslechl a z toho pana Hlaváče je mi tak trochu špatně, to ostatně už delší dobu. Jinak pan Zandel podal velice přesvědčivý výkon, na rozdíl od p. Hlaváče.
středa 7. května 2008, 11:01
(Aktualizováno: středa 7. května 2008, 13:48 )
O nelegálním softwaru v počítačích, ať už firemních či soukromých, se BSA nejčastěji dozví po udání. Na jejich základě se společnost obrací na policii.
ČTĚTE TAKÉ: BSA bude kontrolovat nelegální software i v domácnostech
"Naštvaný soused či zhrzený zaměstnanec, ale nemusí být jediným, kdo podá udání. Softwarové společnosti si totiž najímají detektivy, kteří vyhledávají šiřitele nelegálního softwaru na internetu," řekl Novinkám Hlaváč s tím, že letos by práce těchto detektivů měla ještě zesílit.
"Stále častěji jsou monitorována diskusní fóra a na aktivní uživatele podávána trestní oznámení,“ dodává. Slibuje si od toho více případů odhalení pirátských kopií právě v domácnostech.
Monitorovány jsou i počítače bez připojení k internetu
"Uživatelé se často mylně domnívají, že pokud jejich počítač není připojen k internetu, tak jsou takřka nevypátratelní. To ale není pravda. Policie velice často monitoruje lidi, u kterých má důvodné podezření, že jakýmkoliv způsobem využívají nelegální software,“ odpověděl v chatu na otázky čtenářů s tím, že často stačí odhalit distributora nelegálního softwaru, který si vede seznam svých zákazníků.
Podle těchto kontaktů policie následně velice jednoduše vystopuje jeho zákazníky. Ti ani nemusí vědět, že zakoupili nelegální software. Přesto může být trestní stíhání zahájeno i proti nim.
---
K poslednímu odstavci: Doufám, že se první taková oběť BSA obrátí na ústavní soud. Uvidíme. Aby to nakonec nebyla BSA kdo zapláče. Připomíná mi to lží, které šíří OSA. Tam bych se taky rád podíval na žalobu ze strany uživatele, který na základě lží OSY neužíval autorská díla, která užívat právo měl. Takové odškodné za 10-20 let kulturního omezování, to by mě zajímalo kolik by to u soudu "vyneslo". V zahraničí počítám statisíce, u českých soudů si však nejsem jistej.
z ústavně právního hlediska je to to samé, jako kdyby vám někdo na inzerát prodal kradené kolo, vy byste o tom nevěděli a přesto byste šly za to sedět? absurdnost? ANO.
ale BSA se nám snaží zákony vykládat, jako by oni měli z ústavy vyjímku...
koho se tu snaží ta banda vyděračů a grázlů zastrašovat? to si vážně myslí, že si z nich sedneme na zadeček a budeme poslušně plnit jejich "zbožná" přání ?