Názor k článku Kauza Adrie Richardsové: co se může stát, když si na někoho stěžujete na Twitteru od JKL - Tak koukám, že Vy už jste zaměstnavatelem řádně...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 3. 2013 10:17

    JKL (neregistrovaný)

    Tak koukám, že Vy už jste zaměstnavatelem řádně zlomenej a zašlapanej do země...

    Samozřejmě, že i na pracovní cestě nebo nějaké konferenci je VÁŠE SOUKROMÍ stále VAŠÍM. Oni nemluvili veřejně k celému sálu a nedělali vystoupení za celou firmu. Prostě se jenom dva kolegové bavili mezi sebou, což JE soukromý rozhovor, zaměstnavateli do něj není absolutně nic a nemá právo se ptát na jeho obsah ani ho jakýmkoliv způsobem hodnotit.

    Zrovna tak v případě té ženy - jednalo se o její SOUKROMÝ účet na twitteru, nikde v tweetu svého zaměstnavatele nezmiňovala a ani za něj nevystupovala. Tedy naprosto soukromá aktivita.

    Pracovní smlouva pouze stanovuje, že budete osobně vykonávat odpovídající práci, kterou Vám zaměstnavatel přidělí v místech a časech, na kterých se dohodnete. Podpisem pracovní smlouvy se nestáváte nevolníkem a otrokem zaměstnavatele, člověkem bez soukromí, jehož každý krok, rozhovor nebo čin musí být předem schválen zaměstnavatelem.

    Právo na soukromí zaměstnance jde dokonce tak daleko, že zaměstnavatel NEMÁ právo číst soukromé e-maily zaměstnance, přesto, že byly odeslány nebo přijaty z FIREMNÍ e-mailové schránky!

    Každopádně o tomto se nemá cenu dohadovat. Ze zkušeností vím, že firmy, které mají takto mizerné chování k zaměstnancům, tak ho mají i co se týče odměňování a vyznačují se velkou buzerací, malým platem a nulovou perspektivou. Proto, kdo se dostanete do nějaké takové situace, tak udělá nejlépe, když podá výpověď a nastoupí na dovolenou :-D.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).