Nejen na situaci v Českém rozhlase a jeho výhled pro roky 2016 až 2021, ale i na současnou profilaci jednotlivých okruhů veřejnoprávního média by se měli zaměřit ti, kdo chtějí kandidovat na jeho generálního ředitele. Vyplývá to z podmínek výběrového řízení, které bylo vyhlášeno 21. října a Rada Českého rozhlasu ho zveřejnila na svém webu. Zájemci by se měli ve své přihlášce a motivačním dopisu také soustředit na organizačně-provozní záležitosti, konkrétně vztah k projektu předchozího generálního ředitele, jeho realizaci a důsledkům.
K TÉMATU: Týden ve znamení rádia: nový prozatímní šéf Českého rozhlasu i „Plusko“ na VKV
Na předložení projektu mají zájemci o post generálního ředitele Českého rozhlasu od 4. listopadu do 9. prosince. Do druhého kola výběrového řízení by mělo postoupit pět uchazečů. Pokud bude více shodných hlasů pro postupující, může do dalšího kola postoupit více než pět uchazečů. Od konce mandátu stávajícího generálního ředitele, tedy od 3. listopadu, bude běžet maximálně tříměsíční lhůta, kdy by měl být nový šéf ČRo vybrán. Aktuálním prozatímním šéfem veřejnoprávního rozhlasu je dosavadní ředitel Odboru techniky Karel Zýka.
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Dočasným šéfem Českého rozhlasu je Karel Zýka
Dění ve veřejnoprávním rozhlasu a kauza generálního ředitele Petera Duhana bude ještě několik měsíců rezonovat v českých médiích. Na aktuálním zasedání volebního výboru, které se uskuteční ve středu, se mu budou věnovat i poslanci. Právě ti si nechali radní Českého rozhlasu předvolat a chtějí předložit výsledky z Dozorčí komise ČRo. Pokud od radních nedostaneme uspokojivé vysvětlení nečinnosti, nevylučuji kroky vedoucí k odvolání rady,
uvedl pro aktuální vydání týdeníku Respekt poslanec Martin Kolovratník.