S tím vysíláním pro mladé publikum dejme tomu 15-30 let naprosto souhlasím. ČT je opravdu stará a úzkoprsá co se týče programové skladby. Stačí se podívat za hranice třeba do Německa kde vysílá ARD One anebo do Itálie kde má RAI dokonce tři kanály rozděleny podle věku: Rai Yoyo (0-6), Rai Gulp (6-15) a Rai 4 (16-30). Už jsem to psal několikrát, že poplatky musí platit každý, nejen senior, ale i mladý dynamický divák který má prostě rád horory, akčňáky, apod. To je potřeba respektovat a neposílat ho automaticky k Netflixu nebo na Novu. Takže jsem rád, že se konečně našel někdo kdo to vidí podobně.
Dvě věci k panu Konrádovi: fungování ČT sportu si představuje hodně zajímavě, to za prvé. Jasně, každý sportovní svaz si bude za vlastní vytvářet přenosy... To je ten náhled Primy, která se sportu naprosto nevěnuje. Ale monetizace ji jde dobře....
Za druhé když zmiňoval Dobrodružství kriminalistiky: dílo samotné jen chválit to bez debaty. Ovšem je to koprodukce za peníze z ciziny, protože Němci už tehdy uvažovali ekonomicky, za méně než by to pořídili doma, vzniklo velmi kvalitní dílo. Pro nás i pro ně...
Zase ta falešná dichotomie... buď poplatky v současné podobě nebo každý rok znovu navrhovaná a schvalovaná částka z rozpočtu. Opravdu je pro některé lidi tak těžké si představit, že je i jiná možnost?
Tu myšlenku s obrazovkou rozdělenou na šest současně streamovaných sportů jsem, přiznávám se dobrovolně, vůbec nepochopil, jak by to vlastně v praxi mělo fungovat.