Aha, tak to jste mohli rovnou napsat, že Kaspersky v Praze prodává :-D. Já to dělám taky, když potřebuju vydělat více peněz :)
Jinak ty kecy jsou vážně husté!! Například nechápu proč by ruská hydroelektrárna nemohla používat MS-DOS.
Shodou okolností má jeden můj známý také vodní elektrárnu a je to velice jednoduché zařízení, které ani nemusí řídit PC, ale jde to ovládat jen soustavou relé a stykačů.
Navíc ten "řídící" PC v systému vodní elektrárny není napojený na Internet, takže jediný způsob, jak by někdo s ním něco mohl udělat je, že by se k němu dostal fyzicky. A když už je někdo v elektrárně fyzicky, tak toho může udělat mnohem víc než zavirovat PC :-D.
Jeho dementni vize identifikatoru by vedla jenom k tomu, že identifikovatelní by byli jen a pouze neškodní uživatelé internetu. Paky by tu byla skupinka vyvolených, kteří by měli přístup buď bez identifikátoru nebo s takovým, který by nikoho identifikovat nedokázal. No a teroristi a zločinci a další favorité všelijakých bububu kydů by si identifikátory lehce opatřili. Falešné samozřejmě. Sehnat si zbraně pro ně také není problém. Takže Kaspersky navrhuje jenom další nástroj k buzeraci a ovládání ovčanů. Nic, co by se týkalo jejich bezpečnosti.
Jeho antivir jsme měl v pc 2 roky, koupil jsem dvouletou licenci, za dva roky licence byl zachycený jeden max dva útoky. Před vypršením licence, jsem měl čím dál více zachycených útoků, až to skončilo soustavným vyskakováním oken o zachycení útoku. Po dost složité odinstalaci a instalaci několika konkurenčních řešení (samozřejmě že ne najednou), chtěl jsem mít jistotu, ani jeden konkurenční antivir nezachytil vůbec nic, protože žádný útok neprobíhal. Od té doby mám produkt pana Kasperského za největší virovou hrozbu....
Tady doslo trochu ke zmateni pojmu. Fly by wire se pouziva uz hodne dlouho, uz od pulky sedesatych let, viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Fly-by-wire#History
Je ale velky rozdil, jestli se treba s vyskovkou hybe elektricky, ale za knipl taha clovek, nebo jestli vsechno ridi pocitac a pilot jen kouka na budiky.
Kde je možno použít relé a stykače, je zbytečné, ne li přímo zhovadilé cpát jakoukoli elektroniku. jenže s relátky a stykači se musí umět zacházet, nějaký ,,univerzální" soft dokáže do mikroprocesoru nacpat kdekdo. Kdysi dávno jsem byl postaven před problém: řídicí elektronika, díky vysoké hladině elektromagnetického smogu, nefungovala. Nahradil jsem ji soustavou relátek a stykačů, spokojilo se to s polovinou místa, sežralo to o 80% méně elektřiny a funguje to perfektně bez jakékoli údržby přes dvacet let a jak to tak vypadá, dalších dvacet let to ještě bez problémů poběží.
Jenže proto krakonoši ty řídící systémy vznikly, aby vyřešily ty šílené problémy, které obnáší řízení přes relátka a stykače. To bych tady mohl popsat mnoho odstavců.
Samozřejmě nelze vyloučit, že v tomhle konkrétním případě nemáš s tou menší spotřebou místa a proudu pravdu - akorát, že typicky je to přesně naopak, že řídící systém zabere zlomek místa co relátka a spotřebu má výrazně menší (i když spotřeba může být věcí diskuze, zejména pokud je to věc 20 let stará).
Ale aby relátko-stykačové řízení fungovalo 20 let bez jakékoliv údržby - to je naprostý a absolutní nesmysl.