Článek, 100% reklamní, ale lecos se v něm jde dozvědět. Zajímavé je, že víceméně dominantní, operátor opět ví jakou cenu a kvalitu koncový uživatel požaduje. Vůbec nebere v úvahu, nechce, lidi co mají Internet doma na email a prohlížení Lupy. Většina uživatelů 50+ se klidně podělí o jeden tarif přes WiFi, když se za 100KC najde v sousedství maldeznik co jim to rozchodil. Vím, že nesouhlasu tady bude hafo, ale když máte mít data v telefonu +tarif doma, jste na cca 600kc a to už leckdo řešit bude.
EDERA vám na Wifi přípojce nedá ani heslo od routeru, který si od ní koupíte. Pokud na tom trváte, začnou mlžit, že vám přestanou garantovat připojení a nepůjde reklamovat. Nepoužívají DHCP, ale statickou konfiguraci privátních adres (na tom domácím routeru na WAN straně). Dejte tomu 20-30 let a zjistí, že něco jako IPv6 existuje. Za mne normální garážovka co kupuje garážovky.
Uživatel 50+ asi ne, ti většinou ještě pracují a internet často potřebují k práci, ale 65+ určitě koukají především na cenu. Na e-mail, FB a sledování slevových akcí jim stačí celkem cokoliv, ale chtějí to levně, důchody jsou nízké. Vidím to u generace svých rodičů, ti se taky dělí o připojení se sousedy, aby ušetřili.
Menší okresní město, optika k patě baráku, 100/50, statická IP, latence slušná, jede bez výpadků, Kuki v základní nabídce + týdenní PVR, za všechno 330 Kč vč DPH. Slova o tom, že to nejde, že to nevydělá, že to nemůže být kvalitní služba, jsou odsud tak trochu bullshit. Asi nemá každý takové možnosti, ale evidentně to jde.
> Za 290 Kč nedostanete kvalitní službu dnes od nikoho. Je potřeba uživit zaměstnance.
Tak to funguje možná tam u vás na východě, na západě pak existuje třeba spolek (občanské sdružení, ne firma) ze kterého by si měli všichni brát příklad - Pilsfree.
Spolehlivá GIGABITOVÁ! (1000 Mbps) přípojka na optice bez jakýchkoliv omezení, na požádání bezplatné přidělení veřejné IP adresy, internetová televize a to vše za členský příspěvek 300kč. Nevím co si představuje pod pojmem "kvalitní služba" firma EDERA či její zákazník, já služby za 300 od spolku pilsfree v Plzni rozhodně za kvalitní považuji
Hoši fakt pobavili, to jsou PR hlody od začátku až do konce...
Prý "nabízíme zdravé tarify" :-D. Překlad: raději nasadíme pro 90 % uživatelů zbytečné parametry, jen abychom mohli napálit cenu a tvrdit, že je "zdravá". Ale je fér, že raději nepoužívají slovo "adekvátní" nebo "férová" :-).
No a hlášky jako my nechceme dávat všude optiku, my máme většinu na bezdrátu, ale půlku příjmů z optiky, to by se taky dalo do češtiny přeložit jako "kašleme na kvalitu přípojné technologie, prostě tam mrskneme anténu, zaprasíme éter a budeme doufat, že to během sněžení nevypadne - za tohle ale chceme 'zdravou' cenu, abychom ty na optice mohli řádně podojit".
No a "konsolidace koupených sítí" to asi znamená v překladu "měli jsme tu nějakou konkurenci, tak jsme ji koupili a teď můžou zákazníci na optiku zapomenout, pojedou po naší nestabilní WiFi".
Takovéhle firmy jsou jeden z důvodů, proč se bojím stěhovat z města. Kvalita infrastruktury ve městě není úplně slavná (Netbox před Vánocemi nejel celý den v celém Brně-Sever proto, že jim nějaký vtipálek přeřízl v suterénu paneláku jedinou optiku, která připojuje celou velkou městskou část), ale už pár kilometrů za městem je to doslova tragédie.
Pánové neberou v potaz, že mít dominantní postavení v obytném domě tak s cenou mohou jít vstříc 300kč s nabídkou 100Mbps FD ke spokojenosti všech.
V Našem domě takovou cenu nemají problém nabídnout hned 4 operátoři a každý po své lince. O2, UPS, RioMedia, C2net a to nepočítám další bezdrátové poskytovatele. A samozřejmně první dva nenabízejí 100Mbps FD, ale poměrně pomalý upload.
Řeknu vám to asi tak na optice Edera funguje....
Na bezdrátové přípojce máte agregaci 1:10 která je velmi tragická jsou oblasti které fungují ale pak jsou taky oblasti které jsou velmi tragické kde se vám večer namerene hodnoty dostanou pod jejich minimální zaručenou rychlost... když zavoláte na poruchu sedí tam žena která nemá absolutní páru a jenom vám sdělí že to předá technikovi. Poté vás kontaktuje pán který asi něco ví ale neumí to podat..jeho vyjadřování je hrozné po čase začíná být arogantní. Mám s ederou zkušenosti připojení na vesnici už od nich připojit opravdu nechci když od nich člověk odejde zavolá že na místě připojení bude ještě 3 měsíce (výpovědní lhůta je menší). Tak se ozvou po půl roce že by chtěli zařízení zpět a vyhrožování typu sankcí. Zkušenosti s technickým oddělením je tristní jsou to jenom lidi a mají lepší přístup než robot na telefonu ale jsem rád že s nimi nemusím komunikovat ohledně dalšího připojení. Za mě vše samozřejmě někdo s ederou může být spokojený ale znám zároveň hodně moc lidí kteří je nechtějí ani vidět.
Ve srovnání s běžným komerčním poskytovatelem spolek neplatí z platby za připojení DPH (jen tohle je při ceně 300 výhoda 60 korun ve prospěch spolku), neodvádí daň ze zisku, nemusí plnit řadu povinností dle zákona o el. komunikacích, které mají dopad na náklady. Prodej netu přes spolek je trik jako se vyhnout podnikání.
Tím dodavatel co si mastí kapsu má být kdo ? Dodavatel HW, který dodává zařízení za "velkoobchodní ceny", protože se k tomu dostane z.s. kvůli obejmu nákupů ? Nebo dodavatel konektivity, kdy z.s. proti sobě staví nejméně dva dodavatele, protože tak jak tak potřebuje záložní linku ?
Vzhledem k tomu, že do účetnictví z.s. vidí mnohem víc lidí, kdy část je idealistů a část naopak závistivci, tak u z.s. je naopak mnohem menší šance si něco ulít a zcela nulová dělat to dlouhodobě. Ono vedení z.s. není problém odvolat na zvolit zcela nové, což už se v některých z.s. stalo.
To je ovšem dané nikoliv tím, že by tuto službu potřebovali, ale tím, že většina z nich nedokáže rozlišovat mezi anténou, IPTV a satelitem, takže pokud nemají mladé, kteří jim rozchodí settopbox/televizi, tak je podojí první firma, která je přesvědčí, že bez satelitu či IPTV prostě nemůžou žít.
Také jsem musel tchýni vysvětlovat, že je zbytečné platit si dva satelity, když chce televizi krom obýváku i v ložnici a když chce "červené tlačítko". A doteď nechápe, že ta televize v ložnici jí jede "zadarmo", protože ji má na domovní anténu.
Pointou je, že na domovní anténu chytne víc kanálů a má tam i HbbTV, protože její settopbox na satelit je starý a neumí některé kanály dekódovat... A při současné kvalitě televize je stejně otázka času, kdy toto médium umře. Jediná výhoda je, že tam běží stupidní seriály u kterých lze ležet v komatu libovolně dlouho bez jakékoliv vlastní aktivity. Ale až někoho napadne streamovat tahle h***@ plná reklam rovnou do prohlížeče, bude televize mrtvá.
"EDERA vám na Wifi přípojce nedá ani heslo od routeru, který si od ní koupíte. "
Potrebujou mit na vsech routerech stejne heslo kvuli vzdalene sprave. Lidi si totiz neuvedomujou ze kdyz je router jejich, meli by se sami starat o to zda nemaji wifinu na lokalne zarusenym kanale a reportujou to jako poruchu pripojeni. Pokud v takovym pripade mate heslo do routeru, "oprava" je mnohem snazsi. A vyjimky pro lidi kteri jsou schopni si to resit sami nelze delat, protoze kazda vyjimka ze systemu to cele VELMI prodrazuje.
Tak ono asi záleží, jak je celá služba postavena. Celé řešení má několik scénářů. Třeba.
1. ISP router je CPE zařízení
- ISP mi ukončuje připojení na tomto prvku
- já mám vlastní router/firewall a ten si spravuji
- což je klasické řešení u firem
- výhoda je, že ISP vidí celou cestu až k zákazníkovi
2. ISP mi dá pouze kabel
- opět mám svoje zařízení
- ale ISP nevidí celou linku až k zákazníkovi
3. ISP mi dá router a ten spravuje
- to co je uvedeno
- osobně toto řešení nechci, ale věřím, že jsou zákazníci co to chtějí zprovoznit, nerouzumí tomu a jsou rádi, že jim to někdo nastavil a funguje to
Ať si každý vybere co chce pokud má tu možnost.
Mám zkušenost s Ederou a jednání "technického oddělení" které technické oddělení vlastně není ženská na telefonu co tomu nerozumí pak nějakej frajirek na podpoře co ti do telefonu řekne zkusil jste to vypnout? .
Jo to je profi a jejich šéf stojí taky za to
12. 1. 2021, 15:49 editováno autorem komentáře
je zajimave jake uzivatel "User24" vi, jakou kvalitu koncovy uzivatel pozaduje... viz. "Většina uživatelů 50+ se klidně podělí o jeden tarif přes WiFi" muzes dodat zdroj tveho tvrzeni, ze se s tim vetsina uzivatelu 50+ podeli apod? nebo delas presne to, co v prispevku vycitas dominantnimu operatorovi?
Ano, asi budou lidi bez ohledu na vek, kterym stavi neco stabilniho na vice-mene textovy obsah internetu a sem tam pousteni si videa.
Ostatne realtivne "pomale ale stabilni" pripojeni staci obecne tem, kteri nepotrebuji strimovat video obsah, stahovat apod.
ja zase vidim u svych rodicu to, ze internet vyuzivaji dost "moderne" a to jsou 65+. Obsah, strming, stahovani apod. vytvari si foto knihy, coz je datove narocne, posilame si veci, pripojuji se na rodinny server apod.
Takze ne kazdy z dane generace funguje tak jako tvi rodice nebo mi rodice. Ze jsou oba tabory nepopiram, jen nechapu tu potrebu psat, ze vetsina lidi funguje tak, jak si myslis, ze funguji. Treba je to vetsina, treba mensina...
Hele jsem skoro kategorie 50+ presto ses uplne mimo misu s tim generalizovanim. Jsme domacnost ktera vyuziva internet docela aktivne a zejmena ted v dobe covivodove. Ja na pripojeni do firmy, zena do prace, deti do skoly. Navic streamy, updaty, hry. Napr. kdyz koupis AA hru na PSko tak 50GB dat neni problem a stahovat to po nejakym medenym dratu od byvalyho SPT je tragedie ala 16Mbps realne ( bracha bohuzel na takovym pripojeni trpi ). Jenom ovladace od Nvidie maji dneska radove stovky MB a nehodlam cekam minuty na jejich stazeni. Koukal jsem ted do routeru na statistiku a kontinualni datovej tok mame pres 10Mbps a samozrejme pak spicky kdy nekdo zacne vyuzivat najekou sluzbu youtube, netflix, hbo, stream, twitch, steam, psplus. Zalohuju data do google cloudu apod. Ono se k tomu netu taky clovek zacne chovat jinak kdyz vi ze sluzba v cloudu se da vyuzit jako vzdaleny disk a ne jen pro brouzdani po seznamu. Mam nastesti kvalitni pripojeni po optice a jsem za nej ochoten zaplatit primerenou cenu a fakt necekam ze to budu mit za 100,-
Docela zajímavý rozhovor.
Já si od začátku internetu vyzkoušel různé technologie a spoustu poskytovatelů, takže teď jsem nakonec spokojený jak s kvalitou, tak s cenou:
Ve vesnici "na konci světa" optika, měření momentálně ukazuje 560/140 mbit (papírově to má míň), odezva 6 ms, zakoupená pevná IP, cena necelých 400 s daní měsíčně. Výpadek za poslední roky nepamatuju. Používám hlavně pracovně skoro nonstop, tam je ale spotřeba dat minimálně, poslední dobou ale čím dál tím více různý videa, internetový televize, atd., takže se linka fláká.
Chápu, že když někdo potřebuje jen maily a surfování, tak může být pár stovek měsíčně dost. Těm doporučuju LTE, třeba za 500,- na rok je u T-M objem 1 GB měsíčně, což je nějakých 42 měsíčně (a není potřeba do toho tahat sousedy).
vzkaz pro autora článku, je to marný, je to marný, je to marný....
Dokud v každé obci budou v průměru dva lokální wi-fi operátoři, tak se nic nezmění a nejlepší Internet bude ten zadarmo a i to bude pro některé zákazníky moc peněz.
Copak si opravdu všichni myslí, že se dá jakákoliv služba poskytovat při dodržení všech předpisů a zákonů tohoto státu včetně všech odvodů a daní pod 300 Kč/měs./zákazníka?
Když se pozvete domů opraváře na cokoliv, tak jenom za cestu k vám domů zaplatíte více jak těch 300 Kč a hodinová sazba práce bude taky hodně přes 300 Kč/hod.
Buďme tedy prosím všichni soudní a pokud je Internetové připojení stabilní a technická podpora slušná, tak takové své poskytovatele podporujte a za kvalitní a stabilní připojení o tu 100 Kč/měs. navíc oproti ceně v názvu článku jim dopřejte.
V opačném případě dojde k tomu, že dříve nebo později takoví pod-nákladoví poskytovatelé skončí a nebo je někdo koupí jako to dělá zmíněná společnost EDERa, ale např. i T-Mobile a mnoho dalších firem. Většinou pak stejně následuje zdražení a ne vždy je poskytováno lepší a rychlejší připojení k Internetu.
Pánové mají pravdu, že zákazník chce, aby to prostě fungovalo. Ale to znamená nejenom rychlost linky a latenci.
Kamarád je u jednoho takyISPíka. Rychlost dobrá, ale za CGNATem. Některý dny nemohl hrát online hry, protože půl městečka bylo za jednou IP IPv4 adresou a herní servery to odmítaly. Některý služby nedostupný, protože víc požadavků z jedné IP adresy berou jako spam a na čas se bloknou. To fakt zákazník nechce ani náhodu.
Byl jsem u bezdrátařů. Postupně u třech, dalšího pokoušet nebudu. I když ignoruju problémy s počasím apod., tak vždycky to dopadlo tak, že v kuželu jedné antény se množili zákazníci a exponenciálně klesala rychlost (protože CDMA/CA) a netrápilo je to. Teď už je to jedno, už neexistují.
Další věc, internet je síť sítí. Když si platím připojení k internetu, chci, aby má síť byla dostupná i zvenčí (samo, že s firewallem ve vlastní režii). Jinak to není připojení internetu, ale peering se sítí, která nabízí stahování z internetu. Dělám vývoj elektroniky. Když jsem potřeboval něco testovat do práce na IPv6 a psal jsem ISPíkovi o veřejnou IPv4 + /56 IPv6, odepsal něco o nutnosti firemní přípojky a pěti litrech měsíčně. Bez toho prý jenom veřejná IPv4 s NATem 1:1 a IPv6 pro koncáky nevede. V dalším mailu jsem ukončoval smlouvu. Tohle teda fakt ne...
Pokud ISPík nenabídne RJ-45ku u mě v racku jako předávací rozhraní s garantovaným rozsahem parametrů + balík veřejných IP adres (min. 1x IPv4 a min. /56 IPv6), tak má u mě smůlu, i kdyby to bylo zadarmo.
Jasně, ten "mládežník" neplatí daně, neplatí techniky, neplatí sociální a zdravotní pojištění pro sebe ani pro zaměstnance, nestará se a neplatí jejich odbornou erudovanost, nezajišťuje a negarantuje bezproblémový provoz, ani včasný servis, neinvestuje do modernizace sítě, zvyšování rychlosti a zlepšování služeb atd. atd. Prostě normální černota, kde malý podvodníček přeprodává levně službu bez jakékoliv záruky funkčnosti a český důchodce si ji koupí úplně stejně, jako točený salám ve výprodeji v Kauflandu, aby pak mohl všude rozhlašovat, že dneska ty salámy stojí za hov...
No tak 50+ je docela nízké číslo, ale lidí, kteří už jsou v důchodu, mám kolem sebe hodně a většina z nich opravdu nepotřebuje ani stabilní ani rychlé připojení. Většinou jim stačí občas si stáhnout maily, kouknout na Facebook na fotky vnoučat a vrcholem jejich síťové náročnosti je občasný skype s rodinou v zahraničí. Často bydlí úplně sami, net mají jen na mobilním telefonu, který dostali od dětí kvůli skype nebo facebooku/messengeru/whatsup.
Btw. mám kolegu učitele na gymnáziu, učí češtinu a dějepis a ještě před distanční výukou neměl doma žádné připojení k internetu, protože vše, co potřeboval, si zařídil na počítači v práci. I v současné době doma nanejvýš čte maily a posílá studijní materiály (pdf, prezentace apod.). Videohovory dělá výhradně z práce...
Starší ročníky holt nejsou tolik nezdravě závislé na permanentní online-prokrastinaci a umí si lépe práci organizovat, což také znamená, že potřebují být online jen tehdy a v takovém rozsahu, kdy si to naplánují.
Btw. já svůj 50+50Mbit také zdaleka plně nevyužívám a to jsme s manželkou "skorotřicátníci".
12. 1. 2021, 17:27 editováno autorem komentáře
"Ty tři / čtyři hodiny denně plus víkend, kdy ho využiji je, vlastně luxus." Takových uživatelů mnoho není a bude jich ubývat. Sledování videa/poslech hudby mizí z pevných nosičů a "ze vzduchu" se přesouvá do počítače/chytrého koncového zařízení, celá mediální obsah se přesouvá na net. V posledním roce se práce a výuka přesunuly ze škol a firem do domovů, což naučilo mnohé využívat net. Skype apod. se stává novým mailem i pro seniory. Většinový zákazník je zkrátka úplně jinde než pár hodin za den. Hlavně data nejsou o čase, ale o objemu, který roste.
Platit za pevný net přes objem dat, když významná část nákladů je fixní, je dost komplikovaná a vlastně nesmyslná cesta.
Kolik by stálo stažení/stream filmu?
12. 1. 2021, 12:40 editováno autorem komentáře
Neporovnávejte prosím z.s. což je neziskovka (tzn. jejím hlavním cílem nemá být zisk) s komerční společností. Dá se taky předpokládat, že pokud jde o z.s., tak je "cena za připojení" zahrnuta v členském příspěvku, který je osvobozený od daně z příjmu - je jasné, že pokud do ceny nepromítáte všechny náklady a daně, tak můžete jít s cenou mnohem níž, než komerční firmy.
Nic proti neziskovkám, ať si klidně fungují a nemám ani problém s tím, že z.s. poskytuje připojení svým členům, dokud zisk nebude sloužit k obohacení. Pokud z toho má mít někdo zisk, je na místě změnit formu na regulérní podnikatelský subjekt se všemi výhodami a nevýhodami.
"Spolehlivá GIGABITOVÁ! (1000 Mbps) přípojka na optice bez jakýchkoliv omezení, na požádání bezplatné přidělení veřejné IP adresy, internetová televize a to vše za členský příspěvek 300kč."
Jen pokud mate to stesti ze k vam Spolek uz dokopal optiku, coz je stesti ktere urcite nemaji vsichni jeho clenove...
Ty bys mohl rovnou řídit proticovidový opatření na ministerstvu. Skvěle by ses jim hodil do týmu. A víš proč? Protože:
1) Do objemu dat padnou příchozí i odchozí data. V praxi by to vypadalo tak, že
a) Někdo pošle velkou přílohu k mailu, zaplatíš si za její doručení.
b) Někdo ti zavolá přes VoIP, za hovor platíte oba.
c) Aktualizuje se ti sytém, sosne se 200MB a máš 1Kč/MB? Gratuluji, povýšil jsi widle za 200. A to se vyplatí.
2) Většina služeb, pokud jsou na IPv4, musí furt pingat na domácí server, protože NAT a CGNAT. Neexistuje, že by se aplikace registrovala, že je online na té a té adrese, otevřela si port a čekala, že se protistrana připojí. Děcko je teď na online výuce a kouká na YouTube. Asi tě to překvapí, ale samotný Teams mimo dobu vyučování, kdy jenom pinká do Microsoftu (za cca 20 hodin) přenese tolik dat, co IPTV za dvě hodiny. Tohle fakt nechceš platit podle dat.
3) Za služby platíš sledováním rekamy. Reklama je tak 70% trafficu na webu a pokud bys platil 120Kč měsíčně, 70Kč z toho je za koukání na reklamu a 20Kč DPH. Jenom 30Kč z toho (25%) je za reálnou službu.
4) Zákazník netuší, kdy a co se sosá na pozadí, nebo prostě jenom udržuje komunikaci profukováním NATu. Bude se do krve hádat o každou desetikorunu a ISPík kvůli tomu bude muset mít další zaměstnance, technologii na monitorování a další náklady kolem. Čas jsou peníze i pro zákazníka a nevím, jestli protelefonovat 200 (účtovaný po minutách)
Lepší je si za pár stovek pronajmout linku ven, k tomu mít k dispozici veřejnou IPv4 a balík /56 IPV6 adres. Já nemusím řešit velikost souborů a délku hovorů, ISPík se mnou řeší jenom poruchy a změny smlouvy. Já vím přesně dopředu, kolik za ten měsíc zaplatím a můžu líp plánovat. ISPík ví, že při tomhle tarifu vybere tolik a tolik peněz a může líp plánovat investice. Výhra pro oba.
Platím si internet u Edery. Mám svůj vlastní router, fixně nastavenou veřejnou IP adresu (0,- měsíčně) a spolehlivý rychlý internet. Žel IPv6 opravdu nenabízí :-/
Jestli je tohle garážovka, tak bych chtěl vidět tu garáž :)
Ze zkušeností z okolí už věřím, že si lidi dokážou sami zarušit vlastní wifi, a proto nejsem příznivcem toho, aby si běžný Franta uživatel nastavoval router a pak naštvaně volal na reklamace. Na druhou stranu by mohlo být víc fér mít takový "managed router" jen pronajatý. Otevřela by se zase otázka, jestli na routeru nerejžují... nevidím win win scénář.
No bodejť. Padesátníci jsou ti, co jim při revoluci bylo dvacet ... web jako takový tedy začínali používat ještě před třicítkou. Ani šedesátníky bych si netroufl nazývat "internetovými" seniory.
Ono se nedá paušalizovat. Znal jsem manžele, on 75, ona 65. Byl to rok 2005, plus mínus. On měl nějaký problém na počítači, resp. asi přípojce (už to nějaký pátek je) ... při návštěvě se zjistilo, že ona paří nějakou hru a on to nevydržel a šel do internetové kavárny.
Jmenuje se to "internet na rok" (viz třeba tady: https://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=17&t=1303954&st=0&sk=t&sd=a). V podstatě za jedno dobití 10 GB na měsíc bonus, za druhý dobití taky 10 GB na měsíc, z těch dobití pak za 500,- dalších 12 měsíců po 1 GB. Takže prakticky 14 měsíců za 500,-, a to už jde.
"jeden provider, který je schopen nabídnout 100% funkčních symetrických 40Mbit přes WiFi za 300Kč"
Otazka zni, zda je schopen to drzet dlouhodobe. Taky to muze provozovat (bez urazky) mladik co jeste bydli u maminky, ma minimalni zivotni naklady, a doufa ze az sezene vic klientu tak konecne zacne vydelavat. V tomto pripade je to zavisle na tom ze ho maminka nevyhodi z domu, ze ho nesrazi bicykl, nebo ze ho to proste neprestane bavit dotovat svym casem a umem....
Pokud, je zdravá konkurence tak to jde i za míň a to za 250,- včetně DPH. Technická podpora super. vše vyřešíme po telefonu, nebo přes vzdálenou zprávu. Výjezd technika není problém. Za 5 let byli celkem 3 výpadky. Jeden, při výpadku proudu v objektu, na páteřní síti, kdy spadla i záloha, ale během 30 minut vyřešily, jeden, když měnily nastavení a neměli oprávnění ke vzdálenému přístupu, aby to opravili a asi 1 minuta teď když sněžilo. Připojení Přes wifi 5GHz. Nasmlouvaná rychlost před pěti lety 20/5. Ale od začátku byla rychlost o 50% vyšší. nyní 95/90 odezva 4ms odchylka odezvy 0,3ms A to sněží. Takž když se chce tak to jde.
Nyní mají vzdálený přístup do přípojného bodu s rozdělením sítě. tedy mohou přenastavit anténu, ale do vnitřní sítě ne. Navíc oni si vybrali uživatelské jméno a heslo dostali dle dohody přidělené ode mne. Já i společnost máme oprávnění admina.
17. 1. 2021, 00:30 editováno autorem komentáře
...Ne, to je klišé. Za 290 Kč nedostanete kvalitní službu dnes od nikoho. Je potřeba uživit zaměstnance....
Pánové si nevidí nejen na špičku nosu, ale ani za humna - zrovna v jejich rajónu tedy na Pardubicku a Chrudimsku se vyskytuje minimálně jeden provider, který je schopen nabídnout 100% funkčních symetrických 40Mbit přes WiFi za 300Kč vč DPH (viz https://internetchrast.cz/cenik.html) - firmu nezastupuji, ale už několik let jsem jejich spokojený zákazník.
A nebo to dobře ví a snaží se obecenstvo obalamutit :-/
For censor :-) - pokud to budete považovat za reklamu, tak smažte ten odkaz, ale text nechte - vyjadřuje názor za kterým si stojím. Díky.
17. 1. 2021, 23:40 editováno autorem komentáře
Tak rozdíl je v pohledu člověka Vašeho věku a dovolím si tvrdit, že i obchodních zájmů v této oblasti a uživatelů mého věku, kteří jsou přes den v práci, kde visí na WiFi a net vlastně běží doma naprázdno. Ty tři / čtyři hodiny denně plus víkend, kdy ho využiji je, vlastně luxus. Operátor, kdyby opravdu chtěl naslouchat, tak nabídne jednotkovou cenu, např xKc/MB.
12. 1. 2021, 12:01 editováno autorem komentáře
900 za wifi neni pro me nic hrozneho, ale 16000 za optiku je opravdu problem. Jinak nejlevnejsi wifi tarif maji za 500 Kc. Jenze ten nestihal streamovani videa v lepsi kvalite, potreboval jsem alespon 70Mb/s.
A ti dalsi 3 poskytovatele jsou operatori s LTE, kteri nabidnou max 20Mb/s, takze nepouzitelne.