Nemyslím si, že by Honza mlel o ničem.
Jen se prostě zamyslel nad tím, co se stane až i lednička začne troubit do světa informace o možném zdravotním stavu svého uživatele na základě svého obsahu.
Já ten článek pochopil jako nadsázku, ale i určité varování před přílišnou důvěrou v technologie ;)
A mimochodem: Telemedicína zní dobře. Pak se nedivím, že kdejaký současný mladý doktor bývá takové tele :)
Víte, spoléhat se příliš na přístroje místo na léty a praxí prověřené poznatky lékařské je velmi velmi ošidné.
Ne, jasně píšete o úniku dat, ne o dobrovolném sdílení:
"Ale i tak, je to více než polovina lidí, kteří by své zdravotní údaje svěřili nějaké aplikaci, která by je pak posílala k doktorovi. Co strach z úniku citlivých dat?"
Což je asi stejné, jako se bát teď úniku dat z bankovnictví, ze všech možných registrů atd. Celý článek podle mě zmateně motá několik věcí dohromady.
Pan Handl dle mého názoru ale nemyslí únik dat přímo od lékaře. Tím, že jsou tato data přenášena počítačovou sítí, jde přece provést odposlech i třetími osobami... A nebo také třeba tak, že všechna tato data tečou přes providera a od něho si je můžou vyžadovat státní složky.
Pan Handl zřejmě nikdy neslyšel o pojmu telemedicína. Neslyšel ani o lékařském tajemství. Neví nic o online monitorování životních funkcí těžce nemocných, kteří díky telemedicíně nemusí trávit svůj čas v nemocnici. Autor se obává uniku dat o pacientovi, která má k dispozici lékař? 1. Ta data o pacientovi ten lékař musí mít tak jako tak. Otázkou je pouze jestli je vyšetření prováděno v ordinaci nebo jej provádí přístroj odesílající data lékaři na dálku. 2. Pokud se jedná o možný únik dat, pak se můžeme stejně tak děsit internetového bankovnictví. Vše je jen o zabezpečení přenosu dat. Pan Handl klasicky mele o něčem o čem nemá ani šajn. Mrzí mne jen, že vynechal znamení šelmy